15 квітня 08:43
Переглядів: 207
премєр ліга

Втрати «Шахтаря» і «Динамо» подарували потенційне лідерство «Дніпру» і фактичне двовладдя вболівальникам.

Господарі-гості. За честь приїжджих команд постояло лише «Динамо», яке зіграло внічию у Львові. У решті 6-ти випадків свої стіни ставали запорукою перемогу. Загальна статистика сезону ще більш зросла на користь господарів: +86 =41 -46.

Великі перемоги. З різницею у 3 м’ячі донецький «Металург» здолав на власному стадіоні «Севастополь». Це була 28- «велика» перемога поточного турніру, з яких 21 у господарів і лише 7 – у гостей.

Вольові перемоги. Усі виграшні для однієї зі сторін зустрічі завершились «насухо». Отже, як і раніше. У нинішніх змаганнях зафіксовано 11 подібних випадків.

Голи. Дуже скупими на забиті м’ячі були футболісти цього разу. Лише 12 результативних атак на 7 матчів, з яких 10 – здобуток господарів і 2 – гостей (а саме – «Динамо; інші поїхали додому ні з чим). Загальне число влучних ударів у Чемпіонаті ПЛ - 449 (272-177). Середня результативність ігрового дня – 1,71, за всі тури – 2,6.

Перший тайм – другий тайм. Голи між двома половинами гри поділені навпіл – по 6 (5-1). На даний момент співвідношення реалізованих моментів до та після перерви набуло такого вигляду: 219 (132:87) – 230 (140:90).

Автоголи. Знову гравці забивали лише у чужі воротам. Випадків «навпаки» з початку сезону було 13.

Дублі та хет-трики. Александре з донецького «Металурга» двічі вразив ворота «Севастополя». Це 47-й гольовий «дубль» змагань. Окрім них, також пам’ятаємо про 5 хет-триків.

Попередження. З дисципліною минулого уїк-енду все було гаразд. Показано лише 24 жовті картки, з яких тільки 6 «заслужили» господарі і 18 – гості. Загалом за 173 зіграні поєдинки винесено 744 попередження (346-398). Середнє число «гірчичників» у турі – 3,43, загальна – 4,3.

Вилучення. Звітні ігри обійшлись без червоних карток, загальна кількість яких з початку турніру не змінилась – 39 (18 у господарів і 21 – у гостей).

Пенальті. Лише одного разу гравець підходив до 11-метрової позначки. Джуніор Мораєс («Металург» Д.) вдома не зумів переграти голкіпера «Севастополя» Олега Чуваєва. Таким чином, всього у сезоні призначено 40 пенальті (26-14), реалізовано – 30 (21-9). Відсоток реалізації знову знизився і складає рівно 75.

Глядачі. За черговими зустрічами спостерігали з трибун 57 834 любителі футболу. Рекорд ігрового дня (18 800) встановила львівська «Україна», а також «Карпати» з «Динамо». Загальне їхнє число у Чемпіонаті ПЛ перевищило 2 мільйони: 2 025 811 глядачів. Ювілейний гість був присутній на матчі «Зорі» з «Чорноморцем» у Луганську. Середня відвідуваність чергового туру – 8 262, сезонна – 11 710.

Серії (з урахуванням попереднього сезону):
− «Шахтар» продовжує 12-матчеву серію без нічиїх і перериває 4-матчеву виграшну у гостях.
− «Дніпро» виграє останні 5 поєдинків, не програє – 6, не пропускає вже 458 хвилин.
− «Динамо» перервало безкомпромісну низку ігор на цифрі 11. Кияни вже 6 виїзних зустрічей поспіль не можуть зберегти власні ворота у недоторканості.
− «Металіст» поклав край 7-ми попереднім матчам без перемог і 8-ми – з пропущеними м’ячами.
− «Чорноморець» вперше за 6 років поступився у Луганську.
− «Ворскла» стільки ж чекала перемоги над «Шахтарем». Цим матчем полтавчани перервали 9-матчеву серію з пропущеними м’ячами на своєму полі.
− «Іллічівець» у Маріуполі також зумів вперше після 6-ти домашніх турів не пропустити.
− «Зоря» з 8-ми останніх ігор вдома лише раз програвала та не зберегла ворота «сухими».
− «Волинь» перервала серію з 5-ти поєдинків без поразок.
− «Карпати» перервали 7-матчеву програшну серію у протистоянні з «Динамо».
− «Севастополь» програє у гостях останні 5 ігор із загальним рахунком 0:14, не забиваючи господарям 472 хвилини.
− Запорізький «Металург» не виграє на чужих стадіонах 26 зустрічей, не забиває на виїзді 380 хвилин.
− Безвиграшна серія «Таврії» триває 8 турів.

Ювілеї:
− «Шахтар» пропустив 500-й гол у Чемпіонатах України. В історію донеччан таким чином увійшов Адіс Яховіч («Ворскла»).
− Євген Селезньов («Дніпро») забив 90 голів у ворота елітних вітчизняних команд.
− Володимир Федорів («Севастополь») провів 100 зустрічей у найсильнішій лізі нашої країни.
− Марлос («Металіст») відіграв 50 матчів у Прем’єр-лізі.
– Хуанде Рамос («Дніпро») на тренерській лаві «Дніпра» у Чемпіонатах України – 100 матчів.