Підсумки 26-го туру Прем'єр-ліги в цифрах

22 квітня 12:10
Переглядів: 48
премєр ліга

«Шахтар» і «Дніпро» зрівнялись за втраченими очками. 14-у та 15-у позиції між собою точно розіграють запорізький «Металург» і «Таврія».

Господарі-гості. Суперники не визнавали компромісів та не боялись статусу приїжджих. Тому на своїх полях виграли 3 команди, на чужих – 4. З початку сезону статистика з даного питання  від господарів виглядає так: +91 =42 -54.

Великі перемоги. Єдиний випадок, коли перевага однієї сторони на іншою вимірювалась 3-ма (або більше) м’ячами, зафіксований у Запоріжжі, де місцевий «Металург» програв «Металісту» (0:3). Це 30-а вагома перемога з початку змагань і лише 8-а для гостей. У господарів – 22.

Вольові перемоги. «Шахтар» та «Динамо» не знітилися після пропущених м’ячів від донецького «Металурга» та «Ворскли» відповідно та у підсумку здобули повноцінні 3 очки завдяки підсумковому рахунку 2:1 а свою користь. Кількість вольових перемог у турнірі зросла до 14-ти.

Голи. Цього разу атака знайшла своє втілення у 16-ти забитих м’ячах, з яких 6 – доробок господарів, 10 – гостей. Загалом за 187 зіграних матчів проведено 484 голи (287-197). Середня результативність ігрового дня – 2.29, загальна – 2,59.

Перший тайм – другий тайм. Втричі частіше м’ячі влітали у сітку воріт після перерви – 12 разів (5 голів в активі господарів і 7 – у гостей). У перших половинах матчів відбулись лише 4 результативні атаки (1-3). Співвідношення результативності двох таймів набуває такого вигляду: 230 (135:95) – 254 (152:102).

Автоголи. І знову обійшлось без курйозів, коли гравець відправляє м’яч до сітки власних воріт. За 25 проведених турів відбулось лише 13 автоголів.

Дублі та хет-трики. Головним героєм туру серед голеадорів став Володимир Гоменюк («Металіст»), який двічі «розписався» у воротах запорізького «Металурга». Таким чином, на сьогодні у турнірі проведено 50 гольових «дублів», 5 хет-триків та 1 «каре».

Попередження. Лише 26  жовтих карток у вигляді заспокійливого виписали рефері футболістам (12 господарям та 14 – гостям). Причому Юрій Можаровський у матчі «Говерла» - «Іллічівець» взагалі не застосовував таких покарань. З початку сезону «гірчичники» використовувались 796 разів (370-426). Пересічно за гру це становить – по 3,71 попередження у турі, а у цілому – по 4,26.

Вилучення. Обидві червоні картки в останніх поєдинках були покаранням для гостей. З такої причини не дограли до фінального свистка Валерій Федорчук («Карпати») проти «Таврії», а також Денис Дедечко («Ворскла»), зустрічаючись з «Динамо». Загалом відбулось у проведеній частині змагань 43 вилучення (19-24).

Пенальті. Жодного 11-метрового удару в останніх 7-ми поєдинках не було призначено. Нагадаємо загальну кількість подібних суддівських рішень з липня минулого року: пробито 42 пенальті (27-15), з них досягло мети 32 (22-10), і це складає 76,2% ефективності.

Глядачі. Свідками ігор в останній уїк-енд на стадіонах стали 58 181 любитель футболу. Найбільше з них (23 770) змогли подивитись зустріч донецьких «Шахтаря» і «Металурга» на «Донбас Арені». Загальне число вболівальників за поточний Чемпіонат ПЛ становить на разі 2 179 176. Середня відвідуваність у звітному турі – 8 312, сезонна – 11 653.

Серії (з урахуванням попереднього сезону):
− «Шахтар» обходиться без нічиїх у 14-ти останніх турах, і це найбільша серед чинних безкомпромісна серія.
− «Дніпро» поклав край 6-матчевій переможній, 7-матчевим безпрограшній та забивній серіям.
− «Динамо» у 5-ти поєдинках до ряду не йде з поля без пропущеного м’яча.
− «Металіст» нарешті впорався з 2-ма неприємними серіями у гостях, де харків’яни не вигравали і хоча б один м’яч пропускали по 5 разів до візиту у Запоріжжя.
− «Чорноморець» в Одесі не дозволяє суперникам забити протягом 316-ти хвилин. «Моряки» перервали серію з 13-ти поєдинків без виграшів над «Дніпром».
− «Зоря» має 4-матчеві безпрограшні серії – загальну та виїзну. З останніх 14-ти ігор луганці зазнали лише 2 поразки.
− Донецький «Металург» не зміг здобути очки у гостях після 4-х успішних зустрічей поспіль.
− «Ворскла» у гостях не виграє протягом останніх 5-ти виїздів.
− «Іллічівець» виграв тричі поспіль. Востаннє таким досягненням маріупольці могли похвалитись у 27-29 турах сезону 2008/2009 рр.
− Для «Волині» 3 поєдинки до ряду завершились поразками.
− «Карпати» перервали 4-матчеву безвиграшу серію у гостях. Також львів’яни у Сімферополі не пропустили після 15-ти виїздів в інші міста. Попередня гостьова гра галичан «на нуль» була також проти «Таврії» - 3 березня минулого року (2:0).
− Запорізький «Металург» не набирає очок протягом 4-х турів і не забиває суперникам 427 хвилин.
− «Таврія» не може виграти у 10-ти поєдинках до ряду, хоча б зіграти внічию – у 5-ти. Голами сімферопольці не відзначаються 540 хвилин.

Ювілеї:
− «Динамо» здобуває 500-у перемогу у Чемпіонатах України.
− «Іллічівець» має 150 успіхів на тому ж рівні.
− «Карпати» виграли 50 матчів у гостях за час виступів у вітчизняній еліті.
− Володимир Гоменюк («Металіст») відзначився 50-м та 51-м голами у Чемпіонатах України.
− Парад ювілеїв у головних тренерів. Мірча Луческу 300 матчів знаходиться на чолі «Шахтаря» у матчах регулярної першості в Україні.
− Роман Григорчук («Чорноморець») має 100 зустрічей в якості елітного вітчизняного наставника.
− Онджей Мазух («Дніпро») та Бобан Грнчаров («Таврія») зіграли у Прем’єр-лізі по 50 поєдинків.