Підсумки 28-го туру Чемпіонату України з футболу

13 травня 23:30
Переглядів: 362
Премєр Ліга

Актуальність боротьби за друге місце, а також за збереження прописки у Прем’єр-лізі після чергових матчів не зменшилась.

Господарі-гості. Доволі безкомпромісний тур містив у собі лише один нічийний підсумок. У решті ігор було зафіксовані 3 домашніх перемоги і 4 − виїзні. Загальна статистика цього протистояння з боку господарів виглядає так: +106 =49 -69.

Великі перемоги. Двічі перевага однієї з команд над іншою вимірювалась 3-ма м’ячами або більше. Кожного разу вигравали господарі: «Шахтар» у «Таврії», а «Кривбас» у «Говерли». Кількість «великих» перемог сезону зросла до 40-а (27-13).

Вольові перемоги. У жодному з поєдинків не виграла команда, яка поступалась у рахунку по його ходу. Виявів волі до перемоги у поточних змаганнях залишається 17.

Голи. Повторено рекорд результативності нинішнього Чемпіонату України, встановлений у 17-му турі − 26 м’ячів. Зараз з них 14 влучних ударів нанесли господарі, 12 − гості. З початку турніру судді вже 569 разів вказували на центр поля (329-240). У середньому суперники у звітних іграх забивали по 3,25 гола у кожній, загальний показник зріс до 2,54.

Перший тайм − другий тайм. До перерви і після неї команди забивали однаково − по 13 разів. До відпочинку більше щастило гостям: 7 м’ячів проти 6-ти у господарів, після нього навпаки (8-5). Тепер співвідношення голів у таймах має такий вигляд: 258 (145:113) − 311 (184:127).

Автоголи. У 2-х випадках гравці мимоволі відзначались голами у власні ворота. Таким чином Андрій Сахневич («Металург» З.) допоміг «Чорноморцю» зіграти внічию, а Дуглас («Дніпро») підвищив шанс «Карпат» на порятунок. З урахуванням цих м’ячів зафіксовано 12 автоголів за 28 турів.

Дублі та хет-трики. Одразу 4 футболіста змогли забити по 2 м’ячі у чужі ворота у звітний ігровий день. Це Хосе Соса («Металіст») у грі із «Зорею», Володимир Аржанов («Арсенал») − з «Волинню», Генріх Мхітарян («Шахтар») − з «Таврією» і Олексій Антонов («Кривбас») − у суперечці з «Говерлою». Кількість подібних «дуплетів» у турнірі − 50. Окрім них, будо проведено 3 хет-трика.

Попередження. Порівну (по 16) між господарями та гостями були розділені 32 жовті картки туру. У змаганнях винесено вже 1109 «гірчичників» (531-578). Останні матчі містили у собі у середньому  рівно по 4 попередження, всі зіграні − по 4,95.

Вилучення. Тільки 1 червона картка дісталась представнику команди-господарки − Арменду Даллку з «Ворскли». Це 69-е вилучення з початку змагань (33-36).

Пенальті. Тричі арбітри призначали 11-метрові штрафні удари. За господарів влучно виконав його Генріх Мхітарян («Шахтар»), за гостей − Хав’єр («Металіст»). А от Торніке Окріашвілі («Іллічівець») на виїзді не зумів переграти Максима Коваля («Динамо»). Отже, у нинішньому сезоні пенальті виконувались 60 разів (35-25), з них було реалізовано 42 спроби (24-18). Це становить рівно 70% ефективності.

Глядачі. На 7 поєдинків, які проходили за підтримки трибун, прийшло 79 254 вболівальника. Найбільша аудиторія (31 017) спостерігала у Донецьку на «Донбас Арені» за перемогою «Шахтаря» над «Таврією». 223 проведені зустрічі зібрали 2 815 759 відвідувачів. Середня аудиторія туру − 11 322, Чемпіонату України − 12 627.

Серії (з урахуванням попереднього сезону):

− Загальна безпрограшна серія «Шахтаря» − 12 матчів, домашня − 21.

− «Металіст» не знає поразок і обов’язково забиває своїм суперникам протягом 14-ти турів.

− Забивна серія «Динамо» на власному полі триває 23 зустрічі.

− «Дніпро» обов’язково пропускає хоча б по разу вже 8 останніх поєдинків у Чемпіонаті України.

− Донецький «Металург» у попередніх 7-ми іграх набрав 19 очок з 21-го можливого і має різницю забитих та пропущених м’ячів 14:2.

− «Чорноморець» продовжив домашню безвиграшну серію до 4-х матчів, а «Ворскла» - до 6-ти. Вже 9 турів одесити у захисті не грають «на нуль».

− Безпрограшна серія «Кривбаса» у рідних стінах − 5 матчів.

− «Іллічівець» вже 12 турів до ряду не пропускає більше одного м’яча за гру.

− «Арсенал» організував 4-матчеву серію без поразок.

− «Зоря» не відчуває смаку перемоги 7 зустрічей.

− «Карпати» не пропускали 4 голи за матч з 2-го туру (21 липня минулого року: «Карпати» - «Іллічівець» - 1:5).

− «Волинь» не виграла 11-й поєдинок поспіль. При цьому лучани припинили безгольову серію, яка тривала 595 хвилин.

− «Говерла» не зуміла продовжити 6-матчеву серію з голами у чужі ворота.

− Запорізький «Металург» забив вперше після 617 хвилин без голів загалом та після 850 хвилин подібної мовчанки у гостях.

Ювілеї:

− Запорізький «Металург» забив 650 м’ячів за час виступів у Чемпіонатах України.

− «Кривбас» одержав 200-у перемогу у зустрічах проти найсильніших українських команд.

− «Ворскла» зіграла 500 матчів взагалі та 250 на своєму полі в еліті вітчизняного футболу.

− Дуглас Коста («Шахтар») святкував у грі проти «Таврії» 20-й влучний удар у Прем’єр-лізі.

− Олександр Кобахідзе («Дніпро») та Хосе Соса («Металіст») досягли менших ювілеїв − по 10 голів у цих змаганнях. Для харків’янина це був перший м’яч у зустрічі проти «Зорі».

− Сергій Шевчук («Іллічівець») зіграв 100 матчів у Чемпіонатах України.

− Даріян Матіч («Кривбас») провів 50 матчів у Прем’єр-лізі.