13 серпня 09:03
Переглядів: 36
Премєр ліга

Більше не залишилось команд без набраних очок. А серед лідерів «Дніпро» та «Шахтар», які знову уникли втрат.

Господарі-гості. Нарешті власне поле допомогло командам, які на ньому грали, досягнути відчутних успіхів: 4 перемоги, 3 нічиїх та жодної поразки. Таким чином, у загальній суперечці нового сезону господарі також вирвались вперед: +9 =5 -7.

Великі перемоги. З помітною різницею у рахунку «Дніпро» здолав вдома «Карпати» (4:0). Це другий випадок перемоги однієї зі сторін з різницею у 3 або більше м’ячів. І обидві в активі господарів.

Вольові перемоги. Стільки ж матчів було, коли одна сторона спочатку програвала, а зрештою перемагала. Втім, у звітному турі таких поєдинків не відбулось.

Голи. Надзвичайним тріумфом оборони перед атакою можна назвати останні зустрічі. Забито лише 9 м’ячів, з яких господарі провели 8, гості – 1. Всього у нинішніх змагання взяття воріт фіксувалось 46 разів (27-19).

Середня результативність туру – 1,29, загальна також знизилась до 2,19. Додамо, що 9 м’ячів – це повторення антирекорду результативності за тур. Раніше таке було у 26-й ігровий день сезону 2009/2010 рр. Проте тоді грались 8 поєдинків. Цікаво, що у його програмі також зустрічались «Зоря» та «Іллічівець», тільки у Маріуполі. Перемогли господарі – 1:0.

Перший тайм – другий тайм. Справжнім дивом можна було назвати голи у перших 45-хвилинках, коли їх відбулось лише 2 (щоразу у виконанні господарів). Після перерви проведено 7 результативних атак (6-1). На сьогодні співвідношення результативності 2-х таймів виглядає так: 20 (13-7) – 26 (14-12).

Автоголи. За такого дефіциту результативності по своїх воротах футболісти не «стріляли». У нинішньому сезоні зафіксовано на разі 2 автоголи.

Дублі та хет-трики. Євген Шахов («Дніпро») двічі вразив ворота «Карпат» і став 3-м автором подібного досягнення за 3 тури. Хет-триків поки що не було.

Попередження. Черговий тур став найбільш щедрим у поточному турнірі з боку арбітрів на жовті картки. Їх було пред’явлено 33 (10 – гравцям господарів, 23 – гостям). Сукупне число «гірчичників» за 21 проведений матч досягло 86-ти (36-50). Середнє число таких покарань в останніх поєдинках – 4,71, сезонне – 4,1.

Вилучення. Єдина червона картка адресувалась гравцю команди-господарки. Її побачив Іван Ордець («Шахтар») у зустрічі проти «Металіста». Загалом у турнірі застосовано 6 вилучень (2-4).

Пенальті. Лише одного разу арбітр вказав на 11-метрову позначку. Але Ерік Бікфалві, чия «Волинь» грала у гостях проти «Чорноморця», пробив у стійку воріт Дмитра Безотосного. Із 7-ми пенальті (4-3), які вже пробивались, голом завершились 5 (3-2). Відсоток їхньої ефективності зараз становить 71,4.

Глядачі. Черговий тур став найбільш популярним серед тих уболівальників, які ходять на стадіони. Їх зібралось 63 689. Найбільше з них (18 556) стали свідками протистояння «Шахтаря» і «Металіста» на «Арені Львів». Всього поточний Чемпіонат ПЛ відвідали 169 410 любителів футболу. Середній показник ігрового дня – 9 098, загальний – 8 067.

Серії (з урахуванням попереднього сезону):

− «Дніпро» виграв 5 останніх матчів, не пропускаючи при цьому протягом вже 316-ти хвилин.

− «Шахтар» долає своїх суперників вже 10 турів поспіль. «Гірники» у ролі господарів тримають ворота на замку 302 хвилини.

− «Чорноморець» вдома не знає поразок протягом 8-ми поєдинків, не пропускаючи тут вже 308 хвилин.

− Безпрограшна серія «Динамо» - 5 зустрічей.

− Запорізький «Металург», попри небувале для себе за останні роки 5 місце, у гостях не може виграти 31 гру.

− Донецький «Металург» не визнає нічиїх вже 10 останніх турів.

− «Олімпік» організував для себе першу безпрограшну серію, граючи «на нуль» 180 хвилин.

− Перервалась 6-матчева безпрограшна гостьова серія «Металіста». Обов’язково забивали до виїзду проти «Шахтаря» харків’яни у 8-ми іграх.

− «Волинь» у ролі господарів програла ушосте поспіль.

− «Зоря» поклала край серії з 4-х поразок.

− «Говерла» в Ужгороді має 4-матчеву безпрограшну серію, 3 останні зустрічі з яких – нічиї.

− «Ворскла» та «Карпати» не можуть виграти протягом 5-ти матчів.

Ювілеї:

− Руслан Фомін («Чорноморець») виходив на поле у 150-ти поєдинках проти елітних клубів нашої країни.

− Роман Зозуля («Дніпро»), Євген Селін («Динамо») та Адольф Тейку («Чорноморець») зіграли по 100 матчів у Чемпіонатах України.

− Ерік Бікфалві («Волинь») має 50 ігор у Прем’єр-лізі.