20 серпня 09:19
Переглядів: 129
премєр ліга

Відрив між нечисельною групою лідерів та рештою складу учасників зростає дуже стрімко.

Господарі-гості. Приїжджі команди цього разу почували себе впевненіше. На їхньому рахунку 4 перемоги, тоді як ті, хто грав вдома, святкував двічі. Ще одна зустріч завершилась внічию. Загальна статистика цієї суперечки з боку господарів набула такого вигляду: +11 =6 -11.

Великі перемоги. Гості вирівняли рахунок перемог з різницею у 3 або більше м’ячів. Так «Шахтар» здолав на виїзді «Олімпік» (5:0), а «Динамо» легко розібралось з «Іллічівцем» (4:1). Всього у сезоні 4 «великі» перемоги (2-2).

Вольові перемоги. Третім випадком змагань, коли один колектив програвав, але у підсумку брав повноцінні 3 очки, став поєдинок у Полтаві, де «Ворскла» переламала хід подій у грі з донецьким «Металургом».

Голи. З 17-ти голів туру частка господарів надто мала – 4 м’ячі проти 13-ти у гостей. Загальне число влучних ударів турніру зросло до 63 (31-32). Середня результативність ігрового дня – 2,43, загальна – 2,25.

Перший тайм – другий тайм. Стартові 45-хвилинки можна назвати пристрілочними, адже гравці на всіх забили лише 5 м’ячів (всі в активі гостей), а от у других половинах матчів влучність зросла до 12-ти (4-8). Тепер співвідношення результативності 2-х таймів ще більше стало відрізнятись: 25 (13-12) – 38 (18-20).

Автоголи. Арбітри не занесли до протоколів випадків, коли хтось з футболістів вразив власні ворота. Таким чином, число автоголів не змінилось. Їх, як і раніше, 2.

Дублі та хет-трики. Першим хет-триком сезону увійшов до історії представник «Динамо» Артем Кравець у грі з «Іллічівцем». Гольових «дублів» більше: 4-й подібний внесок у командний результат в активі Артема Громова («Ворскла»), чия команда грала з донецьким «Металургом».

Попередження. На всіх судді роздали 27 жовтих карток, з яких 16 адресувалось господарям, а ще 11 – гостям. За 4 тури «гірчичники» застосовані 113 разів (52-61). У середньому попередження у турі показувались по 3,86 за матч, у змаганнях у цілому – 4,04.

Вилучення. Картка червоного кольору засвітилась тричі: 2 з них побачили господарі – Олександр Скляр («Ворскла») та Сергій Сімінін («Волинь»), одну гості: Вячеслав Чечер («Металург» Д.). Всього у турнірі вилучено 9-х футболістів (4-5).

Пенальті. Вперше у сезоні за 7 матчів туру обійшлось без 11-метрових ударів. Нагадуємо їхню статистику: з 7-ми пенальті (4-3), які вже пробивались, голом завершились 5 (3-2). Відсоток їхньої ефективності зараз становить 71,4.

Глядачі. За черговими поєдинками безпосередньо з трибун спостерігали 54 974 прихильники футболу. Рекорд туру (13 200) належить Одесі і командам «Чорноморець» та «Зоря». Сукупне число вболівальників за 28 зустрічей - 224 384. Середній показник ігрового дня – 7 853, Чемпіонату ПЛ – 8 014.

Серії (з урахуванням попереднього сезону):
− Виграшна серія «Шахтаря» - 10 матчів. Донеччани не забивали 5 м’ячів після 5 жовтня минулого року («Шахтар» - «Арсенал» - 7:0), у гостях після 19 серпня 2012 року («Чорноморець» - «Шахтар») – 1:5). Перемог з такою різницею на чужих полях «гірники» не знали майже 3 роки – після 27 листопада 2011 р. («Карпати» - «Шахтар» - 0:5).
− «Дніпро» перемагає у 6-ти останніх поєдинках і тримає ворота на замку протягом 406-ти хвилин.
− Безпрограшна серія «Динамо» складає 6 ігор. У гостях кияни не вигравали з «великим» рахунком і не забивали 4 м’ячі після 10 листопада минулого року («Волинь» - «Динамо» - 1:4).
− «Чорноморець» виходить непереможеним протягом 10-ти турів поспіль. В Одесі аналогічна серія складає 9 ігор. Також «моряки» у ролі господарів не пропускають 398 хвилин.
− «Металіст» має 9-матчеву забивну серію у Харкові.
− «Ворскла» та «Карпати» поклали край серіям з 5-ти зустрічей без перемог.
− Донецький «Металург» забиває у 5-му виїзді поспіль.
− Запорізький «Металург», навпаки, вдома пропускає у 5-й зустрічі до ряду.
− «Олімпік» вперше в історії перебування в еліті пропустив 5 м’ячів і програв з різницею «-5».
− «Волинь» в якості господарів програють ушосте поспіль, а не виграють у цій ролі на один матч довше.
− Безвиграшна серія «Говерли» сягнула 5-ти поєдинків.
– «Іллічівець» не знає смаку перемоги у 6-му матчі поспіль, де маріупольці вважались господарями. Приазовці у такому статусі до останньої гри з «Динамо» не пропускали 4 м’ячі після 13 листопада 2010 р. («Іллічівець» - «Ворскла» - 2:6).

Ювілеї:
− «Шахтар» провів 1400 м’ячів за час участі у Чемпіонатах України (5-й влучний удар по воротах «Олімпіка). В історію ввійде гол Тараса Степаненка.
− Також «гірники» здобули 200-у перемогу у гостях за час проведення турнфірів найсильніших українських команд.
− Артем Кравець («Динамо») забив 20 голів у Прем’єр-лізі. Ювілейним став його третій м’яч у ворота «Іллічівця».
− Едмар («Металіст») досяг позначки у 300 матчів, проведених у Чемпіонатах України.
− Андрій Ярмоленко («Динамо») зіграв 150 зустрічей проти найсильніших вітчизняних колективів.