Підсумки першого туру Екстра-ліги

10 вересня 19:21
Переглядів: 175
ураган спортлідер

Можна привітати усіх із стартом нового футзального чемпіонату в Україні. Екстра-ліга змінилася, і тепер змінюватися будуть наші підсумки кожного туру. Буде трохи менше констатацій фактів, зате додадуться роздуми на тему.

Відразу після жеребкування чемпіонату було внутрішнє задоволення від її результатів. Воно виявилася вдалим для усіх без винятку. Жодна з пар, окрім львівської, передчасно не говорила про теоретичний явний погром, усі отримали суперника "по зубах". У кого щелепа виявилася міцніша, той і здобув три очки.

Невеликою несподіванкою стало те, як мучився "Локомотив" у грі з "Кардиналом". Зрозуміло, що після розгрому в Суперкубку було складно розраховувати на щось подібне в Рівному, але сумнівів у впевненій перемозі не було. Вийшло трохи інакше, "Кардинал" нав'язав вдалу боротьбу, а дальні удари "Локомотиву" були недостатньо небезпечні, щоб створити нерозв'язні проблеми Дєнюжкіну. У грі з "Енергією" цей компонент вдався харків'янам куди краще, але тут можна зробити знижку на паркет. Змусити м'яч добре летіти в Рівному - глобальна проблема, сподіваюся, що скоро вона вирішиться.

Взагалі порадувало те, що ні "Кардинал", ні "Локомотив" не соромилися грати один в один і багато бити. Скажемо відверто, що нашому футзалу цього довго бракувало. Занадто архаїчно виглядали постійні спроби закотити кожен м'яч у ворота без якоїсь різноманітності. Як показує світова практика, цінність виведення партнера на удар з семи-восьми метрів нічим не поступається розіграшу до вірного із замиканням дальнього кута. Це така ж позиційна атака, тільки заточена трохи під інший ефект. Схоже, що ця тенденція тепер в ходу не лише в "Локомотиві".

Черговий свій матч за останній місяць зіграли "Лукас" і "Титан-Зоря", але тепер уже офіційний. Обидва колективи не підкачали глядачів, влаштували хорошу бійню до останніх секунд. Тут було видно, що хоча зараз рівень далеко не рівня торішньої Екстра-ліги, але в обох клубів є ресурс для зросту. Можна сміливо говорити, що в другому колі буде така ж бійня, але на якісно іншому рівні. Після перших матчів команди виростуть в майстерності, тут навіть і думати нічого.

Порадувала атмосфера в Кривому Розі, де дебютний матч в еліті грав "Приват". Хоча по самій грі здалося, що головний тренер збірної явно не вгадав з матчем, який вирішив відвідати в цьому турі. Занадто сирою була гра команд. Відразу кинулася в очі відсутність серйозного досвіду і уміння брати відповідальність у господарів. Декілька дуже гострих атак вони не реалізували, приймаючи  найгірше рішення з усіх можливих. "ЛТК" теж поки не той, ніхто з гравців не показав рівня і близького до якоїсь збірної. Проте, досвід, витримка і награні зв'язки принесли дебютну перемогу. Гості додали тоді, коли це було потрібно і дотисли менш досвідченого суперника.

Пафосно не говоритиму, що в Кривому Розі важко буде усім, все ж рівень "Привату" ще досить низький, але майданчик для них обіцяє бути головним козирем. Справа у тому, що він трохи менше за звичайний. Усього пара метрів, але це відразу додає єдиноборств і силової боротьби до гри, а рикошети і удари з середніх дистанцій сяють в нових фарбах. Постійно широко атакувати там навряд чи вийде, а ось розганяти контратаки після перехоплень і використовувати стандарти - це саме воно.

Що ж до гри в Івано-Франківську, то тут хлопці усе зробили під копірку передсезонного прогнозу. "Ураган" доки ще занадто молодий для серйозної боротьби, хоча шанси свої мав, а "Спортлідер+" без зайвих нервів зробив потрібний результат. Після матчу довелося міцно замислитися, а де б був в Екстра-лізі "Меркурій", якщо життя таки привело його туди?

Оцінки командам за гру в турі:
Енергія - 5
Спортлідер+ - 5
Лукас - 4
Титан-Зоря - 4
Локомотив - 4
Кардинал - 4
ЛТК - 3
Приват - 3
Ураган - 3
СумДУ - 1

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: