Підсумки пройденого етапу чемпіонату Тернопільщини з футболу

20 серпня 12:17
Переглядів: 367
Тернопіль

Анатолій Коник: «Завдання перед командою залишається незмінним: боротися за найвищі позиції чемпіонату»

Пригадуєте, за підсумками минулорічного чемпіонату Тернопільщини доволі не очікувано володарем бронзових медалей став футбольний клуб «Борщів», який такої вершини добивався ще у 90-их роках минулого століття. Розповідаючи про цей самобутній колектив, акцентували увагу на тому, що досягти вагомих успіхів вдалося передусім завдяки наполегливим тренуванням та непоборній волі до перемоги. А ще неабияке значення мав той фактор,що в команді був досвідчений  фахівець, який зумів спрямувати ці необхідні для досягнення мети якості у потрібне русло. І безсумнівно  найбільша заслуга в тому, що борщівський футбол після тривалої перерви зумів повернути собі колишні лідируючі позиції, належать головному тренерові та водночас президентові місцевого клубу Анатолію Конику(на фото – крайній справа). Саме він зумів за порівняно короткий проміжок часу згуртувати навколо себе здібних молодих майстрів шкіряного м’яч, створивши боєздатну футбольну дружину.

В одному з інтерв’ю після успішного завершення минулого футбольного сезону Анатолій Михайлович, розповідаючи про перспективи команди у наступних турнірних протистояннях, переконливо зазначив: «Можу з упевненістю стверджувати, що на досягнутому зупинятися не збираємося. Команда продовжить свої виступи, незалежно від обставин. Хлопці повірили мені, і я не можу зрадити їх надії. Водночас у мене є свої амбіції. Борщівський клуб ще ніколи не піднімався на найвищу сходинку обласних змагань, а тому робитиму усе для того, аби завоювати чемпіонський титул»

 У тих читачів вісника «Гол», які не достатньо знайомі із станом справ в обласному футболі, може скластися така думка, що Анатолій Коник дещо переоцінив свої можливості і безпідставно пообіцяв турнірне зростання бронзового призера чемпіонату Тернопільщини 2014 року. Мовляв, як відомо, команда ФК «Борщів» із  цьогорічних обласних баталій знялася, не подолавши навіть пів дистанції футбольного марафону. Але вони помиляються, оскільки йдеться про зовсім інший колектив, який не має фактично жодного відношення до команди , якій торік підкорилася бронзова вершина п’єдесталу пошани. А іменується вона тепер ФК «КАМ» із села Бурдяківці Борщівського району.  І за підсумками першого кола обласних змагань цей футбольний клуб впевнено посідає одне з призових місць. А минулої неділі підопічні Анатолія Коника у стартовому матчі другого етапу чемпіонату завдали у гостях розгромної поразки з рахунком – 7:0 (!) молодому колективові ДЮСШ з Тернополя, надійно закріпившись на другому місці турнірної таблиці.

Власне, під час цієї зустрічі Анатолій Михайлович і дав коротке інтерв’ю для вісника «Гол», яке й пропонуємо шанувальникам футболу. І насамперед він прокоментував поєдинок з вихованцями тернопільської ДЮСШ.

- Звичайно, задоволений тим, що записали у свій актив чергові три очки. – каже він. – Мої хлопці загалом виконали тренерські настанови, професійно діючи на полі. Але я не розумію того, що нині не спроможні в обласному центрі створити справді боєздатний колектив з молодих здібних вихованців спортшколи, який би на рівних протистояв командам, укомплектованими більш досвідченими виконавцями. Адже раніше тут завжди були представлені сильні клуби. Думаю треба більше уваги приділяти розвитку дитячого та юнацького футболу, знаходити стимули для заохочення молоді професійно займатися популярним видом спорту.

- Як би ви оцінили виступ команди «КАМ» за той період, який подолали від старту цьогорічного чемпіонату області?

- Загалом якихось суттєвих претензій до того, як грають наші футболісти у мене нема. Звісно ж, були матчі, коли можна було добитися кращих результатів, але – це футбол і тут не зажди вдається досягати максимальних показників. Однак ми стараємося націлювати хлопців з кожним матчем добиватися більшого, а вони у свою чергу намагаються професійно ставитися до справи і завдяки спільним зусиллям маємо певний прогрес. Цьогоріч ми навіть мали намір спробувати свої можливості у кубкових всеукраїнських баталіях серед аматорських клубів, але через певні об’єктивні обставини не змогли вчасно заявити команду. Та, думаю, згодом і в цьому турнірі обов’язково виступатимемо.

- Мабуть, важко поєднувати роботу в клубі і водночас займатися підприємницькою діяльністю, без чого, власне, й неможливо  було б утримувати команду. Кому довіряєте колектив у період, так би мовити, тимчасової відсутності?

- Моєму надійному помічникові Петру Фаринюку, який успішно виконує обов’язки граючого тренера. Разом ми  і є той тренерський та керівний штаб клубу, без якого і команди б не було.

- А районна влада чимось допомагає клубові, який також представляє і Борщівщину в обласних змаганнях?

- Досить того, що заявили ФК «Борщів», який не зміг «дотягнути» навіть до половини змагань у чемпіонаті. А зі мною ніхто жодної розмови не вів про те, аби команда представляла наш регіон в чемпіонаті Тернопільщини, не кажучи вже про якусь фінансову допомогу. А якщо хтось про щось подібне розповідає, то це однозначно не відповідає дійсності.

- Якщо порівняти напругу турнірного протистояння минулого чемпіонату області з тим, який триває нині, то...

- Змагання відбуваються більш динамічно і цікавіше, а головне конкуренція за місця у верхній частині турнірної таблиці відчутно зросла. І передусім тому, що збільшилася кількість професійно підготовлених клубів. І це не може не радувати. Позитивним є і те, що обласна федерація футболу оперативно і об’єктивно реагує на те, аби не було жодних непорозумінь і щодо обслуговувань суддівськими бригадами важливих календарних матчів.

- Наскільки знаю, ваша команда досить молода і укомплектована здебільшого місцевими вихованцями. Звідки черпаєте здібних футболістів?

- Середній вік наших футболістів становить приблизно 23 роки, а грають в команді як вихованці місцевої районної спортивної школи, так і талановита молодь з багатьох сіл нашого регіону.

- На матчі у Бурдяківцях багато приходить уболівальників?

- Принаймні більше, ніж тоді, коли ми грали у Борщові.

- На який результат націлюєте футболістів команди «КАМ» у цьогорічному чемпіонаті області?

- Завдання перед командою залишається незмінним: боротися за найвищі позиції чемпіонату. Звичайно, прагнутимемо дістатися вершини турнірного протистояння: якщо не в цьому сезоні, то у наступних обов’язково. Але за будь-яких обставин цьогоріч маємо твердий намір знову стати призерами обласних змагань.

Ярослав Гарай, вісник «Гол»

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: