Після смерті Стюарда Кличко стане ще сильнішим

16 листопада 11:25
Переглядів: 1054
klitschko

Привіт, панове!

Вітаю вас у блозі Професіональний бокс із Василем Танкевичем Оновлюю блог статтею із сьогоднішнього номера "Газети по-українски" (повний варіант).

Нещодавно розпався один із найуспішніших боксерських тандемів Емануель Стюард – Володимир Кличко. Американський тренер помер 25 жовтня у віці 68 років. Прощальна церемонія відбулася 13 листопада – за участі братів Кличків. Під керівництвом Стюарда Володимир програв перший поєдинок (американцеві Леймону Брюстеру у 2004 році – "ГПУ") та здобув шістнадцять перемог. Тринадцять з них у чемпіонських боях. Він став загальновизнаним лідером надважкої ваги. До абсолютного чемпіонства Кличку-молодшому бракує лише одного поясу – за версією Всесвітньої боксерської ради. Ним володіє його брат Віталій.

Минулої суботи Володимир Кличко в німецькому Гамбурзі переміг за одностайним рішенням суддів польського претендента Маріуша Ваха. Головним в куті Кличка був діючий боксер, американець Джонатон Бенкс – постійний спаринг-партнер Володимира в останні роки.

Про роль Стюарда в кар’єрі Кличка та як смерть тренера вплине на подальшу кар’єру боксера розмовляємо з московським тренером з боксу Ігорем Смольяновим, 33 роки.

- Нічого кардинально нового у бою проти поляка Володимир не робив, - каже експерт. - Тому складно оцінити тактику у зв'язку зі зміною тренерського штабу. Скажу більше - Кличко досвідчений, сформований професіонал. І навряд чи він буде міняти малюнок бою, до якого йшов усе своє свідоме спортивне життя.

Чи відчувалася відсутність Стюарда в кутку? Що він дав Володимиру? Чим взагалі Емануель відрізнявся як тренер?
- Звичайно, відчувалася. Стюард - це бренд, ікона успіху. Цей чоловік ніс за собою удачу і вселяв упевненість у власних силах, що й передалося в повній мірі Володимиру Кличку. Не стало суєти, втоми, техніка стала бездоганною. Наскільки мені відомо з інтерв'ю його учнів і близьких людей, це була розумна людина, тонкий психолог. Менні вмів знайти початкову причину будь-якої проблеми і звичайно ж її викорінити.

Стюард задав Володимиру напрямок руху, дав працюючу систему підготовки. Може не варто шукати нового тренера, а працювати з теперішньою командою? Зокрема, під керівництвом Джонатон Бенкс.
- Може й не варто. Повторюся, Володимир склався як спортсмен, найкращий у світі на даний момент. До цього його привела багаторічна робота Емануеля Стюарда. Володимир сам знає, як йому готуватися і може корегувати роботу тренера безпосередньо під себе. І, звичайно, навряд чи в його кутку можуть опинитися випадкові люди.

Як вплине відсутність Стюарда на подальшу кар'єру Володимира?
- Скажу одне - Володимира Кличка і Емануеля Стюарда пов'язували роки плідної роботи і судячи з усього вони були близькими друзями. А втрата рідної людини, це завжди важкий удар. Але Володимир мудрий і загартований життям чоловік, мені здається він стане ще сильнішим.

Пройшла інформація, що Володимир може повернутися до німецького тренера Фріца Здунека. Це буде правильне рішення?
- Для того щоб відповісти на це запитання, треба знати всю історію їхніх стосунків. У будь-якому випадку, якщо це рішення чемпіона, то воно правильне.

Можливо, ви знаєте, який тренер потрібен Володимиру?
- Відповідь проста, такий же як і він - кращий.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: