Плюси і мінуси роботи Олександра Севідова в "Карпатах"

29 травня 07:06
Переглядів: 1378
Олександр Севідов

Закінчився найбільш цікавий і неоднозначний чемпіонат України за роки незалежності. "Карпатам" вдалось цього сезону вберегти нерви своїх вболівальників і заздалегідь забезпечити собі місце в еліті. Підсумкове 10 місце виявилось найбільшим досягненням львів’ян за останні три сезони. Творцем цього "успіху" став тренер команди Олександр Севідов. Але такі результати не влаштовують керівництво команди, яке за повідомленнями у ЗМІ вирішило звільнити тренера.

Тому ми вирішили скласти своєрідний рейтинг найбільших плюсів і мінусів роботи Севідова у Львові, щоб краще оцінити чи є за що залишити тренера, чи таки варто звільнити.

Плюси:

1. Довіра до молоді.

Напевно, за жодного тренера часів незалежності, у "Карпатах" не грала така велика кількість молодих футболістів. І справа тут не тільки у зміні клубом курсу на українізацію складу зі залученням власних вихованців. За часів тренерства болгарина Ніколая Костова молодих гравців теж підпускали до основної команди, але після перших же помилок відправляли назад у дубль. А Севідов довіряв і знову випускав на поле. Завдяки довірі ми отримали Костевича, Ілющенкова. Підківку, Чачуа, Страшкевича. А головне молоді гравці побачили, що на них розраховують. Зараз не відомо як би склалась ситуація в команді, якщо б був інший тренер. Як він би справився у роботі з молоддю. Ми точно можемо сказати, що на даному етапі Олександер Севідов повністю відповідає завданням клубу і тому курсу, який вибрало керівництво команди.

2. Пропрацював цілий сезон.

Після Олега Кононова Севідов перший тренер, який пропрацював із командою весь сезон та провід літні і зимові збори. Він перший хто дійсно мав час і можливість вивчити всю кухню львівського футболу та налагодити зв’язки між командами. У нього була можливість підготувати команду так як він хотів. Більшість тренерів завжди говорять, що для досягнення результату потрібно пропрацювати з командою три роки. Першій рік для ознайомлення, другий для формування команди і третій для досягнення результату. Вже можна говорити про те, що з командою і особливістю клубу тренер познайомився та розпочав будівництво нового колективу тому на наступний рік від нього потрібно чекати результату і вимагати потрапляння у вісімку.

3. "Карпати" –  U-21U19 стали єдиним організмом.

Довший час у Львові появлялись молоді і талановиті футболісти. Але відсутність уваги і довіри з боку тренера першої команди не давали можливості їм розвиватись далі і все закінчувалось орендами і грою за провінційні команди. За Севідова вперше молодіжна і юніорська команди завжди поєднанні із першою. Між ними постійно йде обмін гравцями, а тренери спільно працюють для досягнення мети.

4.  "Дають бери, б'ють біжи".

Севідов вміє добре працювати з тими гравцями, яких йому дають. Ні в "Карпатах", ні раніше в "Говерлі" він не вибирав з ким йому грати. Він просто знаходить у гравцю його сильну сторону і використовує по максимуму. Так Валерій Федорчук зумів "догратись" до  виклику в збірну, досягнув великого прогресу Сергій Зеньов, відновив свої кондиції Бартуловіч і Балажіц.

5. Бійцівський якості.

Те що з командою відбувається на полі напряму залежить від ситуації на тренуванні і в роздягальні. Цього сезону тільки в одному матчі "зелено-білі" були хлопчиками для биття і не показали свого характеру (матч з "Шахтарем" в Донецьку). У всіх інших команда билась до кінця, незважаючи на рахунок. І це в першу чергу заслуга тренера, оскільки гравців, які б’ються на полі до останнього, у Львові вистачало завжди, а ось команди, яка кістьми лягала на полі, не була давно.

6. Почуття гумору.

Ми не знаємо, як спілкується з гравцями Севідов у роздягальні і як пояснює їхні помилки але його пояснення на прес-конференціях і інтерв'ю веселять багатьох. Таке веселе ставлення, принаймні публічне, знімає багато напруги, яка була довкола команди в останні сезони.

7. Російськомовний тренер.

Такий критерій ніколи б не потрапив у перелік плюсів, якби не останні події в країні. Ніколи не було і не буде позитивним те, що українці говорять на мові загарбника. Але в час інформаційної війни, коли російські ЗМІ розповідають про утиски російської мови та російськомовних людей в Україні, знаходження на посаді команди зі Львова Севідова тільки сприяло розвінчанню такого міфу. І якщо комусь здається що це незначна деталь і на це ніхто не звертає уваги, то помиляєтесь. Все починається з дрібниць. Завжди різкі і відверті львівські ультра, навіть в час поразок, ніколи не звертали увагу на те якою мовою спілкується тренер і з якої частини країни, що продемонструвало толерантність львівських людей.

 Мінуси:

1. Тактика

Інколи складається враження що у "зелено-білих" одна тактика на гру: забрати м'яч і вибити в перед на Гладкого він побореться і віддасть на фланг Бартуловічу або Зеньову, один з них прорветься бровкою і навісить в штрафну, а там Саша проб'є мимо воріт. Проте, ми не бачимо, як команда долатиме щільний захист, львів'яни не вміють позиційно атакувати, фактично, крім контратак і вдалого виконання стандартів нічого іншого немає.

2. Велика кількість орендованих

Звичайно, якщо порівнювати з "Іллічівцем", то кількість орендованих у "Карпат" мізерна. Але будувати команду, яка повинна боротись за високі місця на орендованих гравцях неможна. До того ж у Львові всі орендовані відіграють ключову роль на полі. Теперішніх левів важко уявити без Федорчука, Бартуловіча, Гладкого і Пашаєва. Тому головним завданням на літнє міжсезоння є вирішення цієї проблеми – гравців потрібно або підписати або відмовитись від них.

3. Втрата Ткачука

Втрата Андрія Ткачука не так "заслуга" тренера, як менеджменту команди але думається Севідов міг наполягти на тому, щоб з ним таки домовились. Незважаючи на свій ще молодий вік, Ткачук дуже досвідчений гравець, який допоміг би команді. У будь-якому колективі потрібні гравці з досвідом, яких поважають і до них дослуховуються партнери по команд і Андрій був саме таким. Біля нього молоді Стракевич і Чачуа прогресували і вчились би куди швидше. А особливо втрата Ткачука була відчутна в матчах із рівними за класом суперниками, коли "зелено-білі" втрачали очки у здавалось би виграних матчах.

Резюме

Олександр Севідов молодий тренер, який з кожним днем вчиться, прекрасно працює з молоддю, не боїться ризикувати, вміє знайти підхід до гравця. Але він наразі є "жертвою" системи "Карпат", яка в останні роки не дає можливості тренеру повноцінно реалізуватись. Та тактика і манера гри, яка була в команди цього сезону відповідає тій ситуації, що склалась у команді, а не можливостям наставника. Гра команди протягом чемпіонату вдосконалювалась і ставала більш якісною, що якраз і є результатом роботи тренера. Звільняти будь-якого наставника потрібно тоді, коли команда перестає розвиватись, а "Карпати" наразі розвиваються...

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: