Початки російського сепаратизму в Україні?

09 березня 19:19
Переглядів: 404
Таврія Програмка

Маючи пристрасть збирати (колекціонувати) все, що має відношення до історії львівського спорту, я намагаюся нічого не упустити. Але робити це непросто і дедалі важче. Так ось, нещодавно, я натрапив на ось цей «раритет»: Офіційну програмку випущену до матчу, як зазначено «Таврия» (Симферополь) - «Карпаты» (Львов), з дня 21 серпня 1999 року. Випуск №4. «Карпати» тоді на стадіоні «Локомотив» з тріском програли – 1:4. Усе б нічого, але…

У представленні команди «Карпати» з ініціативи авторів (А.Тарасенко і А.Бочаров) виявилось, що кольори львівської команди «зелено-голубые». Та це «маленьке пиво», у порівнянні з тим, чим «пестрит» титульна сторінка, з якої відверто віє сепаратизмом, про який тоді ще в Україні толком не багато хто і знав.

Отож, в горі автори написали, що це матч «9 чемпионату Украины», але внизу «надряпали», «чемпионат СССР». Віддрукували тираж у «Симгортип.», вул. Горького, 8 у кількості 200 примірників. Таким чином запустили у світ свої «сепаратистські летючки». Можливо хотіли провірити СБУ на …пильність?

Цікаво, чи десь у світі таке паскудство обійшлося б «авторам» без бодай простого …розгляду справи? А ще, чи хтось з великих вітчизняних службовців-патріотів у спорті чи в політиці, на той час, задався думкою, що це могло значити і взагалі чи звертали на таке увагу?

Хоча цей рік для України був непростим. Державний бюджет складав 25.135.260,8 тис. гривень. За 100 доларів США можна було виручити 342,7 гривень. 25 березня на 5-му кілометрі автотраси Бориспіль-Золотоноша за нез’ясованих обставин загинув в автокатастрофі В’ячеслав Чорновіл та засудили до смертної кари найбільшого серійного вбивці в історії України Анатолія Онопрієнка, а питання мови, чи то «язика» не надто когось турбували.

Але на політичному просторі відбувалося виборче «шоу». Народ «наївся» Кравчуком, тож вибрав Кучму. Більшість ура-патріотів, очевидно, була зайнята більш важливими проблемами, як ця, котру я нині порушив. Тоді промовчали і тепер маємо те, що …маємо. Тож, не мовчи український народе і не будь байдужим до власної історії!

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: