Покарати, не можна помилувати

27 червня 09:21
Переглядів: 442
суддя

Наприкінці минулого тижня контрольно-дисциплінарний комітет обласної федерації футболу виніс вердикт стосовно скандального матчу 6-го туру чемпіонату Івано-Франківщини між ФК «Перегінське» та «Придністров’ям» (Тлумач), який не вдалося дограти через масову бійку.  

Для початку – невелика передісторія. Неділя, 8 червня. Селище Перегінське. Поєдинок між місцевим клубом та гостями з Тлумача. Градус боротьби на футбольному полі досить високий, адже обидві команди змагаються за нагороди обласного чемпіонату. 82-а хвилина матчу, рахунок нічийний – 1:1. Головний арбітр призначає 11-метровий удар у ворота команди «Придністров’я». Із цим не погоджуються окремі гравці тлумацької команди, а саме Січка, Гуменюк та Шифер, які агресивно атакують суддю. Суддя опинився на газоні. У той же момент група перегінських вболівальників вибігає на футбольне поле і починає атакувати гравців «Придністров’я». Після того, як пристрасті на стадіоні вдалося вгамувати, від арбітра та спостерігача матчу надійшла пропозиція продовжити поєдинок, на що футболісти «Перегінського» відповіли відмовою. Таким чином, гру було завершено завчасно, а фінальну крапку в ній мав поставити КДК Івано-Франківської обласної федерації футболу…

Компроміс федерації 

Обласна федерація футболу, проконсультувавшись з Федерацією футболу України, запропонувала командам компромісне рішення як вихід із ситуації, що склалася. Йшлося про те, щоб дограти перерваний матч на… нейтральному полі. Тлумацький колектив погодився дограти скандальний поєдинок, натомість господарі поля не відгукнулися позитивно на пропозицію ІФФФ. Відтак доля поєдинку мала вирішуватися на КДК, який таки зібрався у п’ятницю, 13 червня. Перед тим, на черговому засіданні Комітету арбітрів, було розглянуто дії арбітра, який обслуговував гру. За результатами обговорення було прийняте одноголосне рішення про те, що арбітр помилився у моменті із призначенням 11-метрового, відтак його дискваліфіковано до кінця першого кола чемпіонату, а також переведено судити матчі виключно юнацьких команд області. 

Справедливий вирок 

Отже, на засіданні КДК було прийнято рішення анулювати результат матчу ФК «Перегінське» - «Придністров’я» (Тлумач) та зарахувати обом клубам технічні поразки. Окрім того, рожнятівці заплатять штраф у розмірі 2000 гривень, а команда Тлумача – 3000 гривень. Стадіон ФК «Перегінське» дискваліфіковано на два календарні домашні поєдинки. Також одержали дискваліфікації три гравці «Придністров’я». Роман Шифер та Дмитро Гуменяк пропустять по три матчі обласних змагань з футболу та будуть умовно покарані до кінця сезону 2014 року, а Микола Січка – до кінця першого кола обласних змагань з футболу. 

Камера бачить все  

За словами першого заступника виконавчого директора обласної федерації Василя Сікори, подібні випадки з атакою гравців або вболівальників на арбітра матчу не є рідкістю для нашої першості. Скажімо, минулого року у матчі «Придністров’я» - «Брошнів» головний суддя також помилився зі своїм рішенням, і, як наслідок, вболівальники гостей також атакували арбітра. «У таких ситуаціях дуже важливо, як фіксує арбітр та делегат гри події у своєму апорті, як фіксує відеозйомка спірні моменти», - наголошує Василь Сікора. Якби не було відеоматеріалу з матчів, хтозна, як би ми вирішували долю скандальних поєдинків. Дуже добре, що цього сезону ми погодилися з керівниками клубів фіксувати на відео домашні поєдинки».                                                                                                                                                   

Коментар

Василь СІКОРА, заступник виконавчого директора обласної федерації футболу:

- В даному випадку це найбільш компромісне рішення. Щодо команд, які порушили регламент, воно жорстке, так. Але якщо взяти до уваги, що в чемпіонаті грають ще дев’ять команд, таке рішення було справедливим. Тим більше, що ми пропонували обом клубам дограти матч на нейтральному полі.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: