"Політехніка" може переформатуватися в аматорську або студентську команду

06 вересня 20:44
Переглядів: 1156
Політехніка Хімік лемик

Цього року львівська баскетбольна команда «Політехніка-Галичина» відзначає свою двадцяту річницю від дня заснування. Однак ювілейний рік для львівських баскетболістів співпав із нелегким роком для всієї України. Події на сході України, а також стрибки курсу валют та інші економічні негаразди значно зменшили готовність спонсорів клубу виділяти гроші на баскетбол.

Наразі, як розповів генеральний директор клубу Кирило Погостінський, БК «Політехніка-Галичина» опинився у ситуації без фінансування. Під питанням залишається те, чи зможе клуб взяти участь у новому сезоні української Суперліги.

«Баскетбол – не на першому місці»

Генеральний директор БК «Політехніка-Галичина» розповідає, що проблема не лише у фінансуванні, а й у тому, що нормально не працює українська економіка, адже в Україні тривають воєнні дії.

«Є першочергові потреби в країні, і баскетбол не належить до них, незважаючи на те, що українська збірна з баскетболу вперше пробилася на чемпіонат світу. Важко говорити про фінансування, коли в країні війна. Тут каски передаємо через день на Яворів, а тут фінансування наступного сезону чемпіонату – пріоритети, здається, зрозумілі», - зазначив Погостінський.

Наразі саме гендиректор виконує функції головного тренера команди і проводить тренування з гравцями «Галичини». Розповідає, що команда тримається, усі вихованці клубу на місці. Також у розташуванні клубу залишаються ветерани, які понад 7 років віддали БК «Політехніка-Галичина».

«Що буде далі – сказати важко. Подальша доля клубу залежить повністю від об’ємів фінансування, які й визначать, в якому складі гратиме команда наступного сезону – чи це будуть лише українські гравці, чи легіонери, чи ветерани клубу. Наразі в команді не затверджений бюджет і також немає головного тренера», - додав Погостінський.

Головним спонсором клубу є нафтопереробний комплекс «Галичина». Також впродовж діяльності команди її могли підтримувати й інші спонсори, однак, як стверджує Погостінський, у них зараз інші пріоритети.

Якщо львівська команда не отримає належного фінансування, то згодом може переформатуватися в аматорську команду, або ж у студентську. Керівництво клубу цілком ймовірно допускає, що професійні гравці, яким не буде з чого платити за контрактом, не зможуть надовго затриматися в команді. Також під питанням залишається кандидатура головного тренера команди.

«Команда є, всі вихованці клубу перебувають на місці. Ми готуємося до початку чемпіонату України з баскетболу. Також підібрали кандидатуру на посаду головного тренера, але наразі чекаємо відкриття фінансування. Розумієте, у нас є спеціалісти без імені, які готові працювати за невеликі гроші. Є кандидатури з іменем, які підпишуть контракт лише на реальних для себе умовах. А є й такі, ніби з космосу, які думають, що тут, у Львові, є золотий осел, якого смикаєш за вухо і одразу золоті монети летять», - розповів гендиректор.

Львів – баскетбольне місто

5 жовтня стартує новий сезон української Суперліги. Минулий баскетбольний рік БК «Політехніка-Галичина» завершив на 9 місці, а ще попередній сезон – на четвертому. Які перспективи «світять» команді цього року – невідомо.

«Львів – це баскетбольне місто, адже саме у місті Лева з’явилася перша баскетбольна команда на території сучасної України. Однак ми розуміємо наших вболівальників, які воліють витратити свої гроші на сім’ю, чи віддати на армію, а не на баскетбол. У свою чергу спонсори зараз просто не мають можливості підтримувати баскетбольні команди. Водночас, є люди, які фінансують дитячі команди і допомагають із проведенням змагань», - прокоментував генеральний директор клубу.

Згідно з останньою інформацією, БК «Політехніка-Галичина» таки розраховує на спонсорську підтримку і збирається підсилити свої ряди центровим «Дніпро-Азоту» Ярославом Зубрицьким і розігрувачем «Говерли» Олександром Доленком.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: