Помер тернопільський спортсмен та тренер Борис Тендерук

18 лютого 12:30
Переглядів: 177
Борис Тендерук

17 лютого на 83 році життя перестало битися серце відомого тернопільського спортсмена, тренера та викладача, засновника веслування на Тернопільщині Бориса Федоровича Тендерука. Спортивна громадськість краю глибоко сумує з приводу важкої втрати і висловлює щирі співчуття родині Бориса Федоровича. Похорон Бориса Тендерука пройде у четвер, 18 лютого, об 11 годині.

Народився Борис Федорович Тендерук 14 липня 1933 року в селі Ободовка Тростянецького району на Вінничині. Після закінчення Львівського технікуму фізичної культури і спорту та служби в армії у 1953 році влаштувався матросом-рятувальником на рятувальну станцію в Тернополі. В ті роки рятувальними станціями опікувалися в Добровільному товаристві сприяння армії, авіації та флоту (ДТСААФ), і після одного із семінарів, який проводився в місті Ленінграді, молодий та активний Борис Тендерук привіз до Тернополя три спортивних човни: два академічних та одну байдарку-одиночку під назвою "Медуза". Байдарка була зроблена із червонодеревої фанери і одразу полюбилася тернополянам. Човни зберігалися на рятувальній станції, і для того, щоб проїхатися у стрімкому човні, вишиковувалася черга юнаків та молоді. Ще чотири човни Борис Тендерук привіз до Тернополя через рік з Києва. То були дві байдарки-одиночки, байдарка-двійка та каное-одиночка. Пізніше в обласному товаристві ФСТ «Спартак» відкрили відділення веслування і закупили більшу кількість човнів. Перша веслувальна база розміщалася в приміщенні "Пташиної фабрики" (це в районі ресторану "Хутір", де сьогодні знаходиться міська пристань теплоходів).

Борис Федорович заочно закінчив Тернопільський педагогічний інститут. Працював тренером з веслування в обласних ФСТ "Спартак" та "Авангард", а пізніше — в Тернопільській ДЮСШ-1. Після того, як відділення веслування перевели в ДЮСШ-2, залишився у своїй спортивній школі. Працював і в Тернопільському педагогічному інституті, де викладав лижний та ковзанярський спорт.

Бориса Тендерука можна вважати і одним із засновників біатлону в області. В ті роки ДТСААФ виставляв на змагання "лижних патрулів", і Борис Тендерук був одним із числа тих, хто збирав команду лижників для таких змагань.

Найбільше життєве захоплення Бориса Тендерука — це колекціонування спортивної атрибутики. Значки, медалі та кубки з колекції Тендерука заслуговують на місце в музеї Міжнародного Олімпійського комітету в Лозанні.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: