Поруч із чемпіоном, рівняючись на чемпіона

10 травня 20:41
Переглядів: 300
легка атлетика

Головною родзинкою змагань із легкоатлетичного кросу XXIV сільських спортивних ігор Тернопільщини, які минулої неділі відбулися в парку «Загребелля» поблизу Кутківців, звісно, стала участь у них віце-чемпіона Європи, майстра спорту Івана Стребкова. Уродженець Бучача, хоч і захищає кольори динамівського спортивного товариства, не міг знехтувати проханням земляків захистити честь малої батьківщини під час стартів сільських фізкультурників краю.

Його незаперечна перемога в забігу дорослих на три кілометри вельми прислужилася збірній Бучацького району. Третина від набраних усіма 239 очок допомогла посісти в командному заліку високе четверте місце. Хоча, без сумніву, голова районного «Колоса» Ігор Павликівський розраховував на більше. Нічого не вдієш — конкуренти теж надзвичайно відповідально підійшли до справи.

Позаторік, не набравши навіть 200 балів, бучацькі любителі бігу пересіченою місцевістю вибороли третє місце. Нині ж, навіть з допомогою Івана, на п’єдестал пошани зійти не пощастило.

Та не лише до талановитого атлета була головна увага. Не важко було помітити, що за рік на голову підросла вихованка зборівського спеціаліста Володимира Небельського Надія Луцик. І під час стартів дорослих засвідчила, що поступово відновлюється після певного спаду результатів. Без особливих зусиль перемогла в забігу жінок ровесницю Оксану Пиж із Гусятинщини і набагато досвідченішу відому біатлоністку, уродженку Шумщини Тетяну Трачук. А як не схилити капелюха перед ветераном «королеви спорту» Василем Рогою з Гусятинщини? На перемогу, звичайно, не претендував. Але, чим зміг, землякам допоміг.

Кращими ж у своїх вікових групах стали також наймолодші Діана Смолій із Лановецького і Вадим Кравчук із Кременецького, Христина Паньків із Чортківського і Тарас Бартош із Зборівського районів. А після головного забігу компанію Іванові Стребкову на п’єдесталі склали Руслан Даньків із Козівського і Андрій Здебський із Бережанського районів. Саме між командами останніх двох районів та збірною Шумщини і розгорнулася головна боротьба за першість. Випередивши сусідів із Козівщини на три бали, тріумфували бережанці. А шумські бігуни змушені були цього разу задовольнитися кубком за третє місце. Набравши 200 і більше залікових балів, до дев’ятки кращих увійшли також збірні Бучацького, Зборівського, Кременецького, Підгаєцького, Тернопільського і Гусятинського районів.

Паралельно змагалися також учасники студентського фестивалю. Боротьба збірних чотирьох вищих навчальних закладів I—II рівнів акредитації завершилася впевненою перемогою Бучацького коледжу Подільського ДАТУ. Титулу віце-чемпіонів удостоїлися бігуни Борщівського агротехнічного коледжу. А бронзові відзнаки дісталися Заліщицькому агроколдежу. В своїх забігах кращими стали Мар’яна Микитій із Бучача і Андрій Івасюк із Борщева.

Поруч із чемпіоном, рівняючись на чемпіона

Поруч із чемпіоном, рівняючись на чемпіона

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: