"Потрібно переглянути зарплати футболістів"

07 квітня 08:56
Переглядів: 437
Грисьо Ярослав

Голова Комітету з розвитку футболу у регіонах Ярослав Грисьо розповів прес-службі Федерації футболу України про нинішні проблеми розвитку спорту №1 на місцях і поділився планами з їх вирішення у найближчому майбутньому.

- Ярославе Антоновичу, розкажіть про результати роботи, проведеної Комітетом з розвитку футболу в регіонах у перші три місяці 2014 року. Чи були прийняті якісь принципові рішення?
- У зв'язку із ситуацією в державі, ми розробляємо плани щодо співпраці між усіма суб'єктами аматорського футболу. Ми провели засідання Комітету майже у всіх регіонах України, залишилося подібний захід провести лише в Західному регіоні. Зараз розробляємо документи за анкетуванням всіх обласних федерацій у майбутньому. Сьогодні пройшла нарада, на якій обговорювалися питання життєдіяльності та структури масового футболу. Будемо обговорювати ті напрацювання, які на сьогоднішній день у них є. Адже президент Федерації футболу України Анатолій Коньков у своїй передвиборчій кампанії вказував на пріоритет розвитку дитячо-юнацького та аматорського футболу в Україні.

Добре, що на сьогоднішній день всі федерації мають єдину базу даних. Так що після Всеукраїнської наради з питань розвитку дитячо-юнацького футболу справа зрушила з мертвої точки. Готуємося до виборів у регіональних федераціях, які пройдуть цього року. Зокрема, цього місяця пройде звітно-виборча конференція у Хмельницькій області. Хочемо провести семінар з нашими бухгалтерами, з тими людьми, які працюють над єдиною базою на місцях, щоб вони мали однакове уявлення і розуміли, які робочі моменти вони мають вирішувати. Крім того, працюватимемо над змінами в організації чемпіонату серед аматорів і студентів.

- Які Ви можете виділити основні існуючі проблеми розвитку футболу в регіонах, які вимагають пильної уваги до себе?
- Звичайно, у першу чергу це стосується зникнення футбольних команд. Існує чимало нюансів, більша частина з яких сконцентрована на економічному стані кожного клубу. Можу говорити про Львівську область: на сьогоднішній день ряд команд знялося з обласного чемпіонату. Впевнений, що багато чого у розвитку футболу в регіонах буде залежати від політичної та економічної складових держави. Крім того, треба у найближчому майбутньому переглянути зарплати і преміальні футболістів усіх рівнів. Цей рік буде перехідним. Потрібно, щоб всі зрозуміли, що ситуація у футболі не може сильно відрізнятися від ситуації у державі. Думаю, що наступного року ті команди, які з різних причин раніше знялися зі змагань, повернуться, тому що рівень обласного футболу все-таки вище районного.

На мою думку, потрібно приділити особливу увагу безпеці на стадіонах. Якщо на рівні професіонального футболу фан-групи об'єдналися і допомагають стюардам та органам внутрішніх справ щодо забезпечення правопорядку на стадіонах, то на нижчому рівні це зробити не так просто. Багато чого залежить від поведінки тренерів, футболістів, керівників клубів, тому що ми всі повинні розуміти ступінь відповідальності за проведення футбольного матчу. На рівні обласних змагань важко буде забезпечити такий обсяг стюардів, міліціонерів, щоб вони забезпечили правопорядок під час заходу.

- Як проходить співпраця Комітету з суб'єктами з Автономної Республіки Крим, враховуючи непросту політичну ситуацію у державі? Все-таки півострів є тимчасово окупованою територією збройними силами РФ…
- Активних співробітницьких дій немає, оскільки ми очікуємо, чим це все закінчиться. У нас як були нормальні відносини з Республіканською федерацією футболу Криму та Федерацією футболу Севастополя, так і залишаються. Ми не один рік спілкуємося, не один рік думаємо, як розвивати футбол у вищевказаному регіоні. Крім того, є хороші напрацювання, є плюси, які могли б взяти на озброєння кожна з обласних федерацій інших регіонів України.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: