Прем'єр-ліга України відкриється у новому форматі

06 липня 13:43
Переглядів: 180
премєр ліга

Замість обіцяних 16 команд у новому сезоні української футбольної першості стартує 14 колективів. Функціонерів підвели два клуби - "Севасто­поль" і "Сталь".

Обидва ніби хотіли грати у прем'єр-лізі, але до оста­нку зволікали з рішенням. Президент "Севастополя" Ва­дим Новинський готовий був продовжити фінансування клубу, якби йому вдалося перевезти на материкову Україну. Однак не вдалося. "Тож "Севастополь" лі­квідовують. В офісі ПЛ вже ле­жать всі потрібні документи з Криму", - заявив віце-президент ФФУ Анатолій Попов.

Щодо алчевської "Сталі", на яку дуже сподівалися, то цей клуб не відповідає новим вимогам ФФУ. Для участі у чемпіонаті прем'єр-ліги клуб повинен нада­ти банківські гарантії на п'ять мільйонів доларів. Це мінімаль­на сума, що потрібна для покрит­тя витрат на зарплати всіх праців­ників клубу. Однак таких коштів "Сталь" не знайшла.

-  Ми розіслали всім клубам список команд, які готові стар­тувати у новому розіграші футбо­льної прем'єр-ліги, - каже газеті "Екс­прес" генеральний директор ФПЛ Петро Іванов. - У цьому списку 14 колективів. Клуби погодилися з такою кількістю.

- Яким буде формат майбутніх змагань?

- Це вже другий етап опитуван­ня клубів. Тепер ми їм надішле­мо проекти кількох варіантів фо­рмату турніру. Тобто ми не буде­мо нав'язувати клубам єдиний варіант розіграшу. Це буде колегіальне рішення всіх учасників змагань. Серед запропонова­них варіантів буде і класичний формат - з двох кіл.

- Але тоді команди зіграють за сезон лише по 26 матчів, а не 30. Не замало?

-  Згоден, замало, але відкида­ти класику теж не можна. Клуби повинні визначитись, якою є оп­тимальна кількість матчів за сезон і вибрати найбільш прийнятний формат змагань.

- На цьому етапі я не бачу іншої можливості, як грати у форматі з двома колами, - погоджується й екс-гравець збірної України Генадій Зубов. - Так, матчів буде менше і це позначиться на видовищності чемпіонату. Але в нинішніх воєнних і важких економічних умовах мусимо сказати командам спасибі, що знайшли можливість вийти на старт. Брак матчів дове­деться компенсовувати товарись­кими іграми, можливо, організу­ють Кубок Ліги, на кшталт того, що є в Англії. В усьому слід шука­ти плюси - менше команд, значить, більше шансів поборотися за призові та єврокубкові місця.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: