Презентували книгу 255 славетних постатей футбольної Стрийщини

20 жовтня 07:41
Переглядів: 490
футбол історія
Свій черговий творчий доробок у вигляді нової книги «255 славетних постатей футбольної Стрийщини» із серії «Віхи футбольної історії Стрийщини» представив відомий далеко за межами Стрийщини стрийський журналіст Михайло Олійник.
 
На цю презентацію автор запросив всіх дотичних до футбольної Стрийщини людей: члена виконкому федерації футболу Львівщини, суддю національної категорії з футболу Ореста Пасіку, депутата Стрийської міської ради, директора медичної клініки «АСТРУМ», громадського діяча Ігоря Брика, відомого дрогобицького футбольного статистика, архіваріуса та колекціонера, ветерана дрогобицького футболу, багаторічного голову федерації футболу Дрогобиччини та виконавчого директора ФК «Галичина» (Дрогобич) Романа Русевича, майстра спорту СРСР, чемпіона Європи 1988 року серед молодіжних команд, бронзового призера чемпіонату Європи 1986 року серед юнацьких команд, екс-гравця ФК «Карпати» (Львів), «Закарпаття» (Ужгород), «Дніпро» (Дніпропетровськ), «Металург» (Запоріжжя), «Буковина» (Чернівці), «Волинь» (Луцьк), «Газовидобувник-Скала» (Стрий) Олега Бенька, директора Стрийської ДЮСШ міськвно, відомого футбольного тренера Львівщини Олексія Кухара, члена виконкому ФФ Стрийщини, ветерана стрийського футболу Зеновія Кізиму, старійшину спортивного руху Стрия, архіваріуса, методиста Стрийської ДЮСШ, відмінника освіти України, суддю національної категорії Леоніда Вечеріка (80 років), голову Угерської сільської ради, ветерана та мецената угерського футболу Романа Снігура, голову Подорожненської  сільської ради Ігоря Борщика, члена виконкому федерації футболу Стрийщини, президента ФК «Угерсько» Володимира Куриліва, молодого, але перспективного журналіста ТРК «ЛАН» Миколу Бойківа, не менш талановитого оператора ТРК «ЛАН» Романа Купранця а також старійшин стрийського футболу: Романа Сенишина (79 років), Мар’яна Сусяка (80 років) та Едварда Стецковича (80 років). Були присутні на творчій зустрічі і дружина та син знаного журналіста – Галина та Мирон Олійники.
Image
 
Презентація відбулася за звичним сценарієм. Спершу пан Михайло розповів про мотиви написання книги, пізніше зачитав імена тих славетних футбольних постатей, хто творив футбольну славу на Стрийщині а згодом назвав імена та прізвища тих людей, які допомогли йому втілити цей задум у життя. Пан Михайло, розповів, що дуже багато особистих зустрічей відбулося у нього з футболістами 40-х, 50-х, 60-х, 70-х, 80-х, 90-х років минулого століття.
 
«Це були змістовні зустрічі, в яких люди, що у недалекому минулому представляли різноманітні клуби, як Стрийщини, Львівщини так з усієї футбольної України, пригадували яскраві факти зі своєї футбольної історії, ділилися своїми спогадами та фотографіями, які я використав у цій книзі. Правду кажучи, мені не у повному обсязі вдалося з’ясувати про багатьох гравців футбольної Стрийщини минулих років, оскільки на превеликий жаль, одних уже немає серед живих, а інші сьогодні живуть далеко за межами Львівщини та України. Основною метою для написання цієї книги було бажання розповісти читачу про тих, хто творив футбольну історію Стрийщини», - зазначив Михайло Олійник.  Звичайно, всім, і меценатам, і тим, хто консультував його, він щиро подякував. Потім настав час відгуків. 
 
Хочу наголосити на тому, що «футбольні люди» виявилися ще й неабиякими ораторами, точніше сказати, справжніми промовцями. Їхні виступи варто було занотувати, бо говорили вони, як кажуть, зі знанням справи, а професіонала завжди приємно послухати. Колишнім футболістам, які віддали та й досі віддають улюбленій команді свої серця, було що пригадати та розповісти у вузькому колі.
 
Хотів би відзначити, що у розмові зі мною, пані Галина, зазначила, що свого чоловіка у його пориві задокументувати всі етапи розвитку футболу на Стрийщині підтримує. Ну а його син Мирон пишається своїм батьком і вірить у те, що той напише ще не одну книгу про історію спорту та зокрема футболу на Стрийщині. 
По закінченню презентації усі її учасники зробили пам’ятне фото біля пам’ятника видатного українця, Героя України Степана Бандери. 
Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: