Президент Федерації ударного спорту України Роман Гуц про плани на 2016 рік

09 березня 15:30
Переглядів: 329
Гуц

Федерація ударного спорту України заявила про своє створення наприкінці 2015 року, провівши вперше в Україні турнір із сили удару.  Відкритий чемпіонат Львова відбувся 23 жовтня 2015 року і привернув до себе увагу громадськості, представників ЗМІ та залучив велику кількість учасників. З того часу минуло чотири місяці... Як сьогодні справи у Федерації ударного спорту України, дізнаємося у її президента Романа Гуца.

 - Романе, окрім особистого турніру із сили удару Федерація ударного спорту України організувала у грудні  також командний чемпіонат Львова. А в інших містах вже проводили змагання?

 - Так, змагання відбулися ще у Червонограді, Самборі і Миколаєві. А навесні  турніри із сили удару проведемо  у Турці (19 березня),   Трускавці (26 березня), Дрогобичі (27 березня) та Бориславі ( 8 травня).

 - Це виключно Львівська область, а коли плануєте виходити на всеукраїнський рівень?

- Цього ж року. Я упродовж трьох останніх тижнів з робочими візитами їжджу у великі  міста, які є адміністративними центрами України. Зустрічаюся з мерами, їх заступниками, а також з місцевими очільниками спорту і обговорюємо можливість проведення у 2016 році турнірів в цих містах.  

– Де вже побували?

– У Львівській області це Новий Розділ, Моршин, Стрий, Борислав, Дрогобич, Жидачів, Сокаль, Перемишляни, Радехів, Броди, Турка, Старий Самбір. А з адміністративних центрів України  був в Івано-Франківську, Житомирі, Хмельницькому, Вінниці, Луцьку, Харкові, Ужгороді, Рівно, Сумах та Тернополі. Вже узгоджена дата проведення чемпіонату із сили удару в Івано-Франківську – 15 квітня. У Вінниці 14 травня організовуємо промо-турнір із сили удару в рамках святкування Дня Європи. Цього тижня планую ще  відвідати Херсон, Миколаїв та Одесу.

– Чи зацікавила місцевих керівників тих міст Ваша пропозиція щодо проведення турнірів із сили удару?

– Так. Чому б мала не зацікавити? Адже для проведення змагань із сили удару та й розвитку ударного спорту в місті не потрібно створювати якусь особливу інфраструктуру – стадіон, басейн чи корт. Основне – це наявність силоміру – спеціального пристрою у вигляді боксерської груші, що об’єктивно вимірює силу удару в абсолютній величині – кгс (кілограм сили). Силомір можна використовувати як для проведення змагань, так і різних фестивалів, соціальних заходів, приурочених святкуванню важливих для міста пам’ятних дат. І це без огляду на пору року: як під відкритим небом (в парках, скверах), так і в приміщенні при  несприятливих погодних умовах. Я, будучи єдиним в Україні власником силоміру, із задоволенням можу організувати спортивне свято в будь-якому українському місті за підтримки його керівників. Абсолютно безкоштовно.

– А яка ж Вам з того користь?

– По-перше, мені це цікаво – хобі так сказати. По-друге, хочеться по собі залишити якийсь позитивний слід. Ось і подумав: я можу запропонувати своїм співвітчизникам щось нове, цікаве і спортивне. Ще  чітко усвідомлюю, що запропонувавши людям таке спортивне і змагальне дозвілля, можна ефективно  протистояти негативним тенденціям нашого часу, особливо серед молоді. Недарма лозунг змагань у Самборі Львівської обл. був: «Від сили удару до сили духу», а 19 березня у Турці змагання пройдуть під гаслом «Стоп наркотик».

1

–  Помітно, що Ви небайдужі до проблем сьогодення. Так і Ваш силомір прикрашає лозунг «Ні війні!»

– Закарбував ці слова на силомірі – таким чином хочу, щоб на кожному змаганні, на кожному фестивалі у кожному місті, де побуває наша Федерація прозвучало «Ні війні». Патріотичний лозунг у нас обрали і організатори змагань у Миколаєві, що на Львівщині: «За мир, за рід за націю». А восени плануємо провести Кубок України якраз у День захисника України і день українського козацтва – 14 жовтня.

2

– Романе, кожен спорт у будь-якому випадку має не лише переваги, але й недоліки. Проаналізуйте з цієї позиції ударний спорт.

– Я не бачу в ударному спорті жодних недоліків, тільки плюси. Так кажу не тому, що я ініціатор започаткування цього спорту в Україні, а цілком об’єктивно. Дивіться самі…. По-перше це дуже і дуже цікаво – такого ніколи в Україні не було. По-друге, повторюся – не потрібно створювати якусь особливу інфраструктуру, щоб організувати подібний захід. По-третє, у нас немає жодних вікових обмежень: випробувати силу свого удару може як 16-річний юнак так і ті, кому за будь-який десяток. По-четверте, змагатися можуть не лише спортсмени – діючі чи колишні, а навіть і ті, які спортом ніколи не займалися. Щодо спортсменів, то змагання із сили удару можуть об’єднати представників більш ніж 25-ти популярних видів спорту (армреслінг, водне поло, волейбол, бокс, кік-боксинг, рукопашний бій, плавання, регбі, дзюдо, бойове самбо, пауерліфтинг, бодібілдинг, ушу, тхеквондо, тайський бокс, гандбол, бойовий гопак, кіокушин, важка атлетика, карате, змішані єдиноборства ММА, панкратіон, боротьба та інші). І цікаво буде не лише самим учасникам позмагатися і виміряти силу свого удару, але й глядачам подивитись, як в рамках одного чемпіонату змагаються між собою представники різних видів спорту.

3

– Переваг дійсно багато. Але цікавить ще таке питання:  небезпека травмуватися  наскільки ймовірна у цьому спорті?

– Змагання із сили удару не пов’язані з небезпекою чи ризиком для життя і здоров’я людей: щоб унеможливити травми ми зобов’язуємо учасників тейпувати, тобто забинтовувати кисті рук. Ще й хочу додати, що змагання не мають антигуманного змісту, адже удари наносяться по неживій мішені. Більше того, такі змагання – це не лише цікава і здорова конкурентна боротьба в рамках встановлених правил, а й хороша можливість зняти стрес та накопичену агресію, що є, на жаль, досить поширеним явищем у наш нелегкий час.

4

– Чи веде Федерація ударного спорту реєстр чоловіків з найсильнішим ударом в Україні?

– Так, Федерація має свій сайт, і там по кожному місту, де вже відбулися змагання,  складено рейтинг учасників, відповідно до вагових категорій, у всіх видах програм – удар рукою класичним стилем, удар рукою вільним стилем та удар ногою.

– Дякую за розмову. Успіхів Вам та швидкого поступу.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: