Президент ФІДЕ Кірсан Ілюмжинов проінспектував Львів

27 червня 14:38
Переглядів: 202
музичук

Президент Міжнародної федерації шахів (ФІДЕ) Кірсан Ілюмжинов відвідав Львів. Метою його візиту була необхідність провести переговори про проведення чемпіонського матчу з шахів між українкою Марією Музичук та китаянкою Хоу Іфань

Кірсан Ілюмжинов за зачиненими дверима спілкувався з мером Львова Андрієм Садовим. Про що спілкувався міський градоначальник із високопоставленим гостем, не відомо. «Ілюмжинов прилетів до Львова тільки на п’ять годин, — розповів Олег Музичук, батько і тренер Марії Музичук. — Він навіть Київ не відвідував. Відразу після Львова полетів у справах у Варшаву. Із Андрієм Садовим він говорив віч-на-віч, потім  вийшов до журналістів, зустрівся із нами. Про що саме Ілюмжинов говорив із Садовим, я не знаю». 

К. Ілюмжинов, після розмови із Садовим, запевнив журналістів, що особисто він буде ратувати за Львів. «Ми обговорили форму заявки від Федерації шахів України, керівництва країни та міста на право проведення чемпіонату. Адже на сьогодні маємо лише одну офіційну заявку від шахової федерації Китаю на проведення матчу в Пекіні, — заявив президент ФІДЕ. — Ми отримали прохання чемпіонки світу Марії Музичук перенести матч на початок наступного року. ФІДЕ ще не отримала заявку від України, але ми продовжили термін подачі заявки. Особисто я хотів би провести цей матч за звання чемпіонки світу саме у Львові, адже в Пекіні ми провели вже багато міжнародних шахових подій. Так сталося, що в Україні за останні кілька десятиліть не було жодної великої міжнародної шахової події і тим паче чемпіонату світу з шахів. Тому, якщо він відбудеться тут, це буде вперше в історії країни. Проситиму членів президентської ради підтримати заявку України та, зокрема, Львова, і прислухатися до думки чемпіонки світу Марії Музичук. Вважайте, що свій голос я віддам за Україну».

«Не думаю, що слова Ілюмжинова – це банальна дипломатичність і бажання не псувати настрій господарям, - поділився своїми міркуваннями Олег Музичук. – Інакше він би не прилетів до Львова, а спілкувався із Садовим по телефону. Взагалі, реакція Ілюмжинова на Львів і ідею провести тут чемпіонський матч була дуже позитивною. Я не знаю чому, але він справді дуже хоче щоби цей матч відбувся у нас».

За словами Олега Музичука, президент ФІДЕ у Львові оглянув Палац залізничників «Рокс». Саме ця споруда найбільше підходить для проведення матчу за світову шахову корону. «Але це лише попередні оглядини. Коли ми знайдемо кошти, зробимо офіційну заявку, тоді приїде комісія ФІДЕ і все проінспектує», — зазначає пан Музичук.       

Нагадаємо, титул чемпіонки світу Марія Музичук здобула майже три місяці тому в російському місті Сочі. І відразу новоспечену чемпіонку зобов’язали провести захист титулу з переможницею Гран-прі ФІДЕ китаянкою Хоу Іфань (21-річна Хоу Іфань — триразова чемпіонка світу з шахів серед жінок (2010, 2011, 2013). Передбачають, що зустріч відбудеться наприкінці 2015 року або на початку 2016-го. Китаянка не брала участі в чемпіонаті світу в Сочі, бо вирішила в цей же час зіграти на турнірі на Гаваях, але зберегла за собою право повернути титул у наступному матчі. Китайці відразу ж запропонували цей матч провести в них. Українська сторона категорично проти. За словами наставника збірної України Олександра Сулипи, два роки тому харків’янка Анна Ушеніна через фінансову спокусу погодилася грати в Китаї і в підсумку втратила титул. Мовляв, у крайньому разі потрібно спробувати перенести гру в нейтральну країну. Сама Марія Музичук, як і її наставники та батьки, сподівається, що захист титулу вдасться провести у Львові. Тим паче, що президент України Петро Порошенко на початку квітня під час вшанування новоспеченої чемпіонки пообіцяв посприяти цьому. Матч за шахову корону триватиме близько двох тижнів. Потрібно прийняти 35 гостей. Загалом бюджет становитиме орієнтовно 400 тисяч євро.

«Візит К. Ілюмжинова до Львова додає нам оптимізму, — каже Олег Музичук. — Але зараз мені складно говорити про наші шанси зіграти вдома. Для цього потрібно хоча б заявку оформити. Найперше, йдеться про кошти, які необхідно внести на депозитарій і цим підтвердити серйозність намірів прийняти таку велику шахову подію у Львові. Коли знайдемо кошти, тоді можна говорити про наші шанси. А зараз зарано про це говорити».

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: