Президент "Галичанки" Роман Федишин: У нас найкращі тренери і здорова атмосфера

07 грудня 13:30
Переглядів: 131
Роман Федишин

Чемпіон України з гандболу серед жіночих команд – львівська «Галичанка» – розпочинає новий етап у своїй історії – без Василя Козара, як головного тренера.

Про ситуацію в клубі, оновлений тренерський штаб, причини звільнення Козара, можливість змін у складі та фінансовий стан в інтерв’ю сайту Федерації гандболу України розповів президент ГК «Галичанка» Роман Федишин.

 У сьомому турі Суперліги «Галичанка» вже під керівництвом Тетяни Штефан двічі розгромила «Реал» – 41:16 та 33:15. Сподобалось гра команди?

– «Галичанка» грала впевнено, дівчата виконували всі вказівки тренера – мені сподобалась наша команда у цих матчах, хоча суперник, звісно, був дещо слабший за нас.

– Чи можна Тетяну Штефан зараз назвати головним тренером «Галичанки»?

– Тетяна Штефан – тренер команди. Головного тренера поки що немає. Ми спираємося на своїх, львівських, кваліфікованих фахівців. Їх вистачає. У нас також стоїть питання дитячого гандболу, спортінтернату. Віталій Надич зараз призначений відповідальним за жіночий гандбол у Федерації гандболу Львівської області. Він координує дії і «Галичанки», і спортивного інтернату, і дитячих секцій.

– А саме головного тренера для «Галичанки» Ви шукаєте?

– Ні. Ми знаємо, що тих людей, які у нас є, нам у команді вистачить. Нам наразі потрібна заміна і підсилення для спортінтернату.

– Тобто потрібна заміна на місце Віталія Надича, щоб він міг перейти в «Галичанку»?

– Так. Але, звичайно, це відразу не відбудеться. У нас в спортінтернаті зараз дуже хороші результати. І все має пройти спокійно. Будьте впевнені, і команда, і дітки будуть з досвідченими тренерами.

– Хто зараз відповідає за результат в «Галичанці»? І які саме поставлені завдання: турнірні та по рівню гри?

– Відповідає Тетяна Штефан – вона працює з командою. Завдання залишається незмінним – чемпіонство. У нас з «Карпатами» ще багато ігор. Сподіваюсь, ми їх наздоженемо. Ми обговорювали й необхідні зміни у грі, але я не хотів би поки це виносити на широкий загал. Думаю, ми всі побачимо це у грі.

– Які якості Тетяни Штефан та Віталія Надича спонукали Вас доручити їм команду?

– Тетяна більше п’яти років працювала з цією командою. Що ж до Віталія Надича, то практично всі гравці «Галичанки» є його вихованками, які пройшли через спортінтернат. Ці фахівці, я думаю, це найкраще, що є зараз в Україні, а шукати когось за кордоном я не збираюсь.

– Чому залишив команду Василь Козар, який довгий час успішно працював з «Галичанкою» та привів її до «золота» в минулому сезоні?

– Василь Козар зробив дуже багато для команди. Це його вихованки. Ми йому дуже вдячні. І особисто я долучився до «Галичанки», тому що повірив Василю Козару. Він пішов сам. Ніхто його не змушував. Так, після останніх поразок у нас були серйозні розмови по результатах і по рівню гри, але Василь Миколайович сам прийняв рішення піти. Сподіваюсь, ми будемо співпрацювати далі. Можливо, він буде у нас займатись дітками.

– Чи є у Вас домовленість з Василем Козарам, що за деякий час він може знову очолити «Галичанку»?

– Зараз такий варіант я не розглядаю.

– Після попереднього сезону «Галичанку» залишили два лідера: Тамара Смбатян та Ірина Стельмах. Чи будуть інші кадрові втрати?

– У нас дуже довга лава запасних, багато талановитої молоді. Їм потрібно грати. Я говорив з командою і можете бути впевненими, що і цей, і наступний сезон «Галичанка» гратиме в хорошому складі. У нас багато прихильників. На останніх іграх «Галичанки» було по півтори тисячі глядачів. Це все, що може прийняти наш спорткомплекс.

– У особисто Вас не меншає бажання та можливостей розвивати гандбол? Якою є зараз ситуація в клубі?

– У «Галичанці» зараз все в порядку. Ми стабілізували ситуацію з тренерським складом і гравцями. Так, Василь Козар багато відпрацював, але пішов сам, коли відчув, що йому потрібно вже щось змінити. Всі з розумінням та повагою поставились до його рішення.

Моя ідея полягає в тому, щоб у «Галичанки» був не один спонсор, а якнайбільше. І вони у нас є. Клуб не має залежати від однієї людини, тоді він буде стабільним і працюватиме багато років. Також маємо невеличку підтримку з бюджетів: міського та обласного. Отже нам вдалось створити навколо команди здорову атмосферу.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: