Президент ПФЛ: "Внески клубів першої та другої ліг зменшилися на 60 відсотків"

20 червня 18:15
Переглядів: 183
макаров

Президент Професіональної футбольної ліги Сергій Макаров розповів про підсумки Конференції ПФЛ, що відбулася в Будинку футболу в п’ятницю. 

- Було прийнято новий формат першої та другої ліги, однак була й інша ідея формату нижчих ліг, проти якої були клуби, вважаючи, що порушується спортивний принцип. Чому вони так вважали?

- Напевно, тому, що для формування Першої ліги з 18 команд потрібно було вольовим рішенням ввести до її складу “Кремінь” та “Буковину”. За спортивним принципом вони в Першу лігу не потрапляли.

Цей варіант формату (18 в Першій лізі, 12 у Другій) пропонувався нами з двох причин:

1. Хотілося підстрахуватися на той випадок, якщо Прем'єр-лігу все-таки вирішено буде розширити до 16 команд. Тоді за підсумками сезону з Першої ліги в ПЛ безповоротно забирали б 2 команди, після чого (за такого формату) кількість команд у Першій лізі поверталася б до 16-ти.

2. Як не парадоксально, за такого варіанту кількість матчів у сезоні збільшувалася не тільки в Першій лізі (34 замість 30-ти), але і в Другій (33 матчі із 12 командами в 3 кола замість 26 матчів при 14 командах в 2 кола). Тобто ми хотіли піти назустріч тим клубам, які хочуть проводити більше матчів у сезоні.

Однак після того, як Виконком ФФУ погодився, що базовим варіантом обміну УПЛ-1 ліга залишається 1-1, перша причина запровадження такого формату втратила актуальність. Плюс більшість клубів не підтримала ідею збільшення кількості матчів у сезоні. Важливу роль також відіграв фактор можливої відсутності спортивного принципу при формуванні Першої ліги.

- Під питанням залишаються два клуби, прийняті в ПФЛ: «Верес» і «Буковина». Яка ситуація з ними?

- Під питанням 3 клуби: “Миколаїв” не отримав атестат (не повністю були здані документи щодо фінансового критерію), у "Вереса" є 10 днів на проходження процедури атестації, а "Буковина" не хоче грати в Другій лізі. Сподіваємося, що перші 2 клуби успішно пройдуть атестацію, а керівництво “Буковини” впорається з негативними емоціями, засукає рукави, поставить завдання негайно повернутися в Першу лігу та виконає її за підтримки глядачів, місцевої влади та спонсорів.

- Уболівальники обурюються, що на конференції не зверстали календар сезону. Чому так сталося?

- Та хоча б тому, що “Миколаїв” та “Верес” не отримали атестати, а “Буковина” роздумує, чи буде вона грати у Другій лізі. Самі розумієте, що провести жеребкування за таких умов неможливо. Якщо “Верес” і “Буковина" не стартують в Другій лізі, там залишиться 12 команд, і ми змушені будемо грати в 3 кола.

Час у нас є. Рішенням клубів початок чемпіонату зміщено на один тиждень - з 18 на 26 липня. За 10 днів має бути ясність щодо питань атестації клубів, після чого ми зможемо провести жеребкування.

- За пропозицією Колліни в змаганнях ПФЛ хотіли скоротити максимальну кількість замін до трьох. Прийняли таке положення?

- Так, прийняли

- Одним із рішень на Конференції було те, що в Другій лізі дозволили грати легіонерам. Як поставилися клуби і як розділилися думки? Хтось був проти?

Ні, таких не було. З нового сезону в Другій лізі дозволять не більше 3-х легіонерів в заявці і не більше одного легіонера на полі.

- Також скасували плату за легіонерів. Якими були думки?

- Скасували плату за реєстрацію легіонера при переході з українського клубу в український. Як висловився генеральний директор Прем’єр-ліги на Виконкомі, автомобіль ж розмитнюється лише одного разу. Так і з легіонером - тепер за нього платитиме лише той клуб, який реєструє його в Україні першим. Заперечень щодо цього з боку Виконкому ФФУ і наших клубів не було.

- «Іллічівцю» та «Авангарду» дозволили грати в рідних містах, але за умови підтвердження безпеки від влади. А якщо не дозволять? Чи є домовленості?

- Щодо матчів «Іллічівця» в Маріуполі і «Авангарда» в Краматорську прийнято наступний алгоритм:

1. За 3 дні до кожного свого домашнього матчу ці клуби надають гарантії безпеки від органів МВС і міської влади. Якщо за наявності таких гарантій клуб-гість відмовляється їхати на матч, він отримує технічну поразку.

2. Якщо таких гарантій не надано, клуб-господар проводить матч на нейтральному полі (у “Іллічівця” продовжує діяти договір з “Метеором”, “Авангард” розглядає варіанти зі стадіонами в Харкові, Запоріжжі, Полтаві). Якщо в цьому випадку клуб-господар відмовляється виїжджати на нейтральне поле, він отримує технічну поразку.

Після схвалення ФФУ ця схема буде діяти протягом усього сезону. По цьому питанню попросили проголосувати лише клуби Першої ліги. Результат: 12 "за", 2 "утрималися" (Краматорськ і Маріуполь зі зрозумілих причин не голосували).

- Як змінилася ситуація із внесками клубів в ПФЛ?

- Ми вдячні новому керівництву Федерації та Комітету арбітрів, котрі пішли нам назустріч, прийняли нашу логіку і погодилися з тим, що арбітри можуть бути по-справжньому незалежними, якщо клуби не оплачують їх роботу. Федерація взяла на себе питання оплати арбітражу матчів змагань ПФЛ, внаслідок чого внески клубів зменшилися на 60%. У наступному сезоні внесок клубів Другої ліги складе 70 тисяч гривень, клубів Першої ліги - 140 тисяч. У минулому сезоні ця сума становила 170 і 340 тисяч відповідно.

- Клуби тепер ніби як за суддів не платять, але все одно забезпечують прийом. Чи не нонсенс? Що на це кажуть самі клуби?

- Не нонсенс. ФФУ взяла на себе витрати, що є частиною внеску клубу за арбітраж, а саме гонорар арбітрів та спостерігачів за арбітражем (по-старому інспекторів), а також компенсацію проїзду до місця проведення матчу і назад. Поселення та харчування бригади арбітрів не було частиною внеску і забезпечувалося клубами самостійно. Перенесення цих витрат на ФФУ - це наступний етап, ми з ФФУ домовилися йти в цьому напрямку "step by step".

- З нового сезону з клубів, які матимуть заборгованості і не будуть виконувати рішень органів футбольної Феміди, хочуть не знімати очки, а позбавляти можливості дозаявки...

- Ми вважаємо це правильним кроком. За такого підходу у клубів не буде можливості набирати нових футболістів замість тих, котрі оголошують страйки через борги по зарплаті. Як показала практика, зняття очок не стимулює клуби наводити лад із заборгованостями.  

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: