Про дебют Франківського "Епіцентру К10" у Першості України з футзалу

Переглядів: 171
Епіцентр К10

Чемпіонат України. Перша ліга. 1 тур. 31 жовтня

“Епіцентр К10″ Івано-Франківськ – “ХІТ” Київ – 4:6 (0:1)

Голи: Прокоп (27, 39), Томин (32), Данів (34) – Чепорнюк (15), Зборовський (23, 26), Химяк (24), Шувалов (31), Лисенко (39).

Івано-Франківськ, Муніципальний ФОК (вул. В. Симоненка, 13).

Склади команд:

Епіцентр К10: Бухвак – Данів-к, Береговський, Галян, Р. Горбатий – Красій, Конкольняк, Питльований, Кузик – Ярий, Прокоп, Томин, Гаврилків.

ХІТ: Лисенко – І. Борсук-к, Чепорнюк, Шувалов, Ведмідь – Корнійчук, А. Борсук, Шевченко, Химяк – Назаренко, Зборовський.

Попередження: Питльований (4), Кузик (12), Томин (28) – Корнійчук (5).

Арбітри: Ярослав Сторожук (Кам’янка-Бузька), Олег Дуцяк (Дрогобич), Володимир Гронський (Івано-Франківськ). Інспектор: Василь Фурман (Чернівці).

Це сталося! Ми у Великому Футзалі! І навіть незважаючи на результат, це – визначний день для нашої команди, ми грали проти чинного чемпіона Першої ліги України (в якому майстри спорту та “міжнародники” складають основу) і не стали “хлопчиками для биття”, а дали гідну відсіч та показали змістовну гру. Декому не вистачає досвіду, дехто ще замолодий, хтось психологічно неготовий, але однозначно можу стверджувати – у нас є КОМАНДА.

Тепер по черзі. З основи ми не могли розраховувати на двох – Андрій Космірак досі травмований, Дмитро Мельниченко був відсутній у заявці через виконання своїх обов’язків тренера “Урагану” (до речі, його підопічні виграли вчора турнір, присвячений відкриттю спортивних майданчиків в Івано-Франківську).БУ ХІТа не грали Войток, Магда, Щериця та Школьний. Тобто було зрозуміло, що Лук’яненко зробив ставку на досвід.

Роман Ярий довірив розпочинати гру “капітанській” четвірці – Данів, Береговський, Горбатий, Галян та в “рамці” Бухвак, що в кубковому матчі був кращим у команді. Тренер ХІТа на противагу виставив “майстерський” склад старої четвірки: мс Лисенко – воротар, мс Чепорнюк, мс Шувалов, мсмк Ігор Борсук і єдиний без регалій – Медвідь. На секунду, фактично грали проти збірної України: за плечима кожного не просто професійна кар’єра в провідних клубах, а виступи за збірні України, участь у ЧС та ЧЄ.

І з перших хвилин ці “монстри” притиснули наших хлопців до воріт і “катали”, як дітей. Перші три-чотири хвилини були особисто для мене найважчими – серце калаталося десь знизу, чесно кажучи, пробігла думка, що нас винесуть, навіть не питаючи дозволу. Але саме в цей момент класно зіграв Бухвак, який, дякувати Богові, не втратив впевненості і тягнув усе.

Переломним моментом у грі, на мою думку, стала жовта для Питльованого, який жорстко зіграв проти капітана ХІТа, але зарядив упевненістю не лише себе, а й колег та вболівальників, які погнали хлопців уперед. І ось уже в наступній атаці Галян обікрав “майстрового” Корнійчука та мав змогу вийти віч-на-віч із Лисенком, але той же Корнійчук дуже грубо збив Ярослава, за що заробив “гірчичника”. Після цього епізоду наші хлопці почали впевненіше грати попереду і вже невдовзі Данів мав можливість відкрити рахунок, Конкольняк досить непогано пробивав. Але все ж досвід зіграв своє – під час одного з численних розіграшів киянами кутового наші хлопці не розібралися, хто де мав бути, і залишили Чепорнюка самого на “дальній”, чим наддосвідчений «хітовець» не міг не скористатися. До речі, за декілька секунд до цього все той же Данів мав можливість заштовхнути м’яч у ворота Лисенка, але не зміг переграти останнього.

0:1 – і тут уже не до страху. Останні п’ять хвилин наші хлопці відіграли потужно, Ярий мав суперову можливість зрівняти рахунок, коли вони з Данівим розіграли класичну стіночку, але Лисенко неймовірним чином потягнув потужний удар Романа.

Не останнім чинником стало суддівство. Не маю права звинувачувати в упередженості, але коли за півтори хвилини до кінця першого тайму Корнійчук, який вже мав у своєму активі жовту картку, знову грубо ззаду “зрубав” Красія із загрозою завдати останньому травму, арбітр мав вилучати “пляжника”. І як вам відповідь арбітра: “Я не хотів ламати гри”??? Для чого потрібні правила? Хай собі грають, як можуть чи хочуть. Для чого судити за правилами? Це – емоції, перепрошую, але ще приблизно три епізоди викликали обурення як команди, так і вболівальників.

Другий тайм розпочався обопільними атаками, але відчутна нервовість наших хлопців зіграла з ними злий жарт. Забагато помилок проти іменитих гравців зазвичай призводять до фіаско. Не винятком стали і ми. 23, 24 і 26 – вирішальні хвилини, коли поки що чемпіони довели рахунок до розгромного. 0:4, і здавалося – все зрозуміло.

Але хлопці не розгубилися. Першим у воротах Лисенка розписався Прокоп, який завершив непоганий розіграш. Хлопці понеслися вперед, але тут підвів найдосвідченіший – Ярий обрізався, що призвело до п’ятого голу в наші ворота. Знову розчарування, яке за хвилини змінюється завдяки голу-красеню від Томина. Тарас із лету від бокової лінії приголомшив воротаря «ХІТа» та завів уболівальників і партнерів ще більше. Невдовзі Данів дарує шалену надію – 3:5, і Ярий виводить п’ятого.

Реалізація! Ось що нас підвело. Катати п’ятого хлопці навчилися – Роман Олексійович приділяє цьому компоненту гри дуже велику увагу – а ось завершити ніяк не вдавалося. То попри стійку, то в захисника чи воротаря. І цим скористався Лисенко, який, перехопивши м’яч, від власних воріт забив у порожню рамку наших. І все ж останнє слово було за нами. Володя Прокоп, добивши м’яч у ворота після сейву Лисенка, оформив дубль.

4:6, але нам не соромно за нашу команду. Впевнений, що у хлопців все попереду. Наразі команда готується до виїзду в Південну Пальміру, на батьківщину до нашого Дмитра Мельниченка – в гості до “Делівері”, який в стартовому турі програв “Епіцентру К3″ – 3:6.

ДО РЕЧІ
Майже тим самим складо ХІТ вибив на початку цього року з Кубка України івано-франківських «драконів».
ХІТ Київ – “Ураган” Івано-Франківськ – 4:2 (3:1)
Кубок України. 1/8 фіналу. 16 січня. Київ. Спорткомплекс ЦСКА. 300 глядачів.
Голи: Шевченко (3), Ведмідь (5, 14), Шувалов (22) – Боргун (11), Зварич (32).
ХІТ: Киндяков – Шевченко, Назаренко, Зборовський, Ведмідь – Чепорнюк, Шувалов, І. Борсук (к), А. Борсук – Корнійчук.
Ураган: Колток (Біров, 21) – Кіндратів (к), Сімка, Зварич, Горбатий – Корсун, Боргун, Миколюк, Лясковський – Пелех, Рудавець.

Перша ліга. Результати матчів першого туру
«СумДУ» Суми – «Спортлідер-2» Хмельницький – 5:2 (0:0)
Голи: Петраков (22, 24, 28), Ігумнов (36), Мороз (38) – Рябоконь (30), Михайленко (39).

«Юні-Ламан» Іллічівськ – «Манзана» Київ – 4:6 (2:4)
Голи: Коптєв (7), Лоскутов (8), Свірідов (31), Коваленко (33, с.в.), Кудімов (36, с.в.), Циня (40) – Івонко (6), Аксьонов (10), Тменов (10, 20).

«Епіцентр К3» Київ – «Делівері» Одеса – 6:3 (2:0)
Голи: Шклярук (4, 40), Демиденко (7, 36, 37), Шуст (33, с.в., 39) – Гірка (22), Лебединський (28).