Проміжні підсумки виступів тернопільської Ниви у чемпіонаті Першої ліги

12 грудня 17:00
Переглядів: 141
Нива

Історія "Ниви" у поточному сезоні - це неймовірний мікс. Візьміть два зовсім непорівнянних один з одним інгредієнта і подивіться на результат їх злиття. Щось подібне, але у футболі, нам продемонструвала тернопільська команда. Ця історія про, здавалося б, вічне падіння, яке обірвалося в найнесподіваніший момент - в останній ігровий місяць. Це залишило на довгу зимову паузу в серцях уболівальників надію на світле майбутнє навесні. На те, що вдасться не повторити долю "Буковини" і врятувати спочатку, здавалося, втрачений сезон.

ТРАНСФЕРНА ДІЯЛЬНІСТЬ

Тернополяни останнім часом привчили, що є одними з головних ньюсмейкерів трансферних вікон. Минулого літа керівництво разом з тренерським штабом взагалі здивувало, розпрощавшись з усіма гравцями: капітан ти був чи третій запасний, перегляд для всіх існував на загальних засадах. Не зовсім зрозуміло було, правда, навіщо це потрібно затівати під час короткого літнього антракту між чемпіонатами, адже, щоб притертися всім механізмам в цій машині, знадобилося б кілька місяців. Через "загальний перегляд" було зрозуміло, що чекати від колективу феєричних результатів не варто. Можна запросити хоч наймайстровитіших майстрів, але якщо колектив не зіграний, то сподіватися, що постійно вдасться "виїжджати" за рахунок індивідуальностей, було дуже наївно.

Втім, це в клубі нікого зупинило. У підсумку розпрощалися практично з усіма, хто одягав жовто-зелену футболку навесні. Набагато легше перерахувати тих, хто залишився: Гудак, Яневич, Кохман, Керчу (він, щоправда, на старті сезону також примкнув до числа збіглих), Озарків, Кухарський та Кухарук — тобто шестеро мали скласти кістяк нової "Ниви". Повністю оновленою виявилася воротарська позиція, куди підписали Плетеницького та Поповича. Фактично оновленим був напад, адже в заявці команди до останніх днів значився лише один форвард, Фаюк, який ніяк не міг виправдати очікувань уболівальників і, нарешті, почати забивати. Оборонну лінію зміцнили Мучаком, Петрівським і Дураєм, а різноманітності в атаці були покликані додати Жицький, Портянко, а також Волошинович. Вже погляду на ці прізвища досить, щоб зрозуміти, що команда в "Ниві" підібралася досвідчена, яка знає і вміє грати. Залишалося тільки це продемонструвати в офіційних матчах.

ІГРОВІ АСПЕКТИ

Як вже було сказано вище, очікувати, що абсолютно новий колектив почне трощити одного за іншим суперників, не доводилося. Все ж спочатку складалася думка, що тренерському штабу Романа Толочка будуть дані ці півроку на пошук оптимальних рішень в кадровому питанні, експериментуючи прямо в офіційних матчах. Однак шість поразок у восьми стартових іграх змусили керівництво клубу переглянути питання із наставником.

Біля керма команди був поставлений Петро Бадло: знакова для Тернополя особистість, однак з не найширшим послужним списком у тренерській кар'єрі, що викликало додаткові побоювання в його успішності на новому терені. На додачу, в клубі поступово почало назрівати фінансове питання: чи варто чекати від фактичних власників "Ниви" грошей або догравати рік на морально-вольових, в стилі третини клубів елітного дивізіону країни.

Відповідь за традицією виявилася десь посередині. "Нива" все ж намагалася в кожному матчі нав'язувати супернику боротьбу, проте, мабуть, нефутбольні проблеми, а також не до кінця на той час з'ясовані вимоги нового тренерського штабу позначалися на результатах. Суперникам тернополян найчастіше більше одного гола і не потрібно було, а ось у самих "жовто-зелених" в передній лінії була справжня катастрофа: починаючи із зустрічі з "Десною" в серпні і до поєдинку проти "Оболоні-Бровара" тернополяни не могли розжитися навіть одним голом. Вісім нестерпно довгих матчів, більше семи сотень хвилин без забитих м'ячів - одна з найтриваліших безгольових серій в історії Першої ліги. Як влітку комплектувалися, "забувши" про форварда, не ясно досі. Можливо, малося на увазі, що забивати повинно вся атакувальна ланка, однак і у неї виникали проблеми з реалізацією того малого, що було.

Перелом трапився в листопаді, якраз під стихаючі розмови про фінансові проблеми. Зарядженість "Ниви" на гру з "Оболонню-Броварем" була неймовірною і помітна з перших же секунд поєдинку. Спочатку здавалося, що з часом цей запал мине і все знову завершиться мінімальною поразкою, однак проявлений характер, а також головний натхненник тернопільських уболівальників в атаці, Волошинович, дозволили набрати перші за два місяці очки. Не менший настрій у команди був і в Комсомольську, де "Гірник-Спорт" не чекав такого напору з боку суперника і у підсумку був змушений капітулювати. Ну а "Черкаський Дніпро" і "Суми" вже більш серйозно поставитися до свого опонента. Причому, обидва також могли залишитися без очок, але чималу роль зіграв і фарт на стороні черкащан та сумчан.

ОПТИМАЛЬНИЙ СКЛАД "НИВИ"

1

КРАЩИЙ МАТЧ

Обидва своїх кращих матчу сезону "Нива" провела в кінцівці року. Із загального числа, безумовно, виділяється, зустріч з "Оболонню-Броварем", яка явила світу абсолютно нову тернопільську команду, яка може і хоче боротися. Здивування від успіхів у грі "жовто-зелених" не відпускає до самого фінального свистка.

Але ще більший подив викликала перемога тернополян над "Гірником-Спортом", який оступився заслужено. Так, свою лепту в успіх колективу внесли два призначених пенальті, проте і без них "Нива" виглядала попереду цікаво і різноманітно, а в обороні панував абсолютний порядок.

ВІДКРИТТЯ

2

Весь склад тернополян в останній місяць ігрового року виявився однією великою сенсацією. Але нам би хотілося виділити Івана Мучака та Віталія Бадла. Саме їх рокіровка по ходу сезону і стала справжнім відкриттям першої частині чемпіонату. Гра першого багатьох не задовольняла в обороні, в той час як другому ніяк не вдавалося заграти в атакуючій ланці. У підсумку Петро Бадло вирішив їх фактично поміняти місцями: Мучак в кінцівці року виявився єдиним форвардом, а Бадло-молодший виконував роль крайнього захисника. Результат - на лице. Жодної поразки в чотирьох заключних іграх.

ПЕРСПЕКТИВИ

Якби комусь сказали на початку жовтня, що за місяць почнеться безпрограшна серія "Ниви", це б виглядало як невдалий жарт. Але зараз тернополяни, незважаючи на восьмиочкове відставання від найближчих конкурентів вже не виглядають безнадійними аутсайдерами. Головне, щоб успіхи в листопаді не виявилися агонією, а були провісниками світлого майбутнього. Судячи з наявних у Петра Бадло резервів, для досягнення результатів колективу вистачало навіть тієї короткої лави запасних, яка у нього була. Не завадило б, звичайно, її трохи "продовжити", щоб була можливість ким освіжити гру, а головне - розібратися з нападом. Два голи від тріо Фаюк-Мучак-Бадло, які закривали атаку впродовж сезону, це вкрай мало. Потрібні більш вагомі аргументи, в тому числі і серед півзахисників, які також могли б взяти на себе роль забиваки. Зусиль одного Волошиновича для порятунку від вильоту буде не достатньо.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: