Проміжний фініш. Аналіз роботи арбітрів в першій третині сезону

09 листопада 16:06
Переглядів: 82
Можаровський

Екс-арбітр ФІФА Сергій Шебек підводить підсумки першої третини сезону, виділяє основні тенденції арбітражу, а також аналізує роботу своїх колег, які відпрацювали на 1- матчах Прем'єр-ліги, а також на поєдинках національного Кубка.

Цього сезону показують хороший рівень Юрій Можаровський, Дмитро Кутаков, Костантин Труханов, а також Віктор Швецов, який завершує кар'єру. Намагається не відставати від групи лідерів Юрій Вакс, і потрібно сказати, у нього це виходить на даному відрізку. Поки немає претензій до раніше серйозно нами критикуемогоу Ярослава Козика.

Тепер перейдемо до тих арбітрам, чия робота не може бути оцінена задовільно. Насторожує, що серед таких, що насторожує, чимало арбітрів ФІФА. Щоб нікого не образити і не породжувати розмов про "любимчиках", підемо за алфавітом.

Багато питань до Анатолія Абдулі. Він відсудив всього лише 3 гри -в двох відверто напартачив. У 2-му турі в матчі «Говерла» - «Ворскла» не призначив два 11-метрові удари, благо в обидві сторони. А вже у 8-му турі на матчі «Олімпік» - «Карпати» видав бенефіс у вигляді двох непризначених пенальті в обидві сторони і ще одного придуманого. І якщо взяти останній сезон, який Анатолій провів невдало і початок нового, то така тенденція насторожує і лякає.

Далі за алфавітом Євген Арановський, до якого теж є чимало претензій. Він відсудив 3 матчі в чемпіонаті та два в кубку. У першому ж турі (матч «Металург» Д. - «Дніпро») Арановський помилково не призначив пенальті у ворота господарів. У кубковому поєдинку «Волинь» - «Дніпро» замість симуляції призначив вигаданий пенальті в ворота дніпрян. У 9-му турі (матч «Металург» З. - «Олімпік») не вказав на точку в ворота гостей.

Як завжди «радує» нас Сергій Бойко, правда не так шумно, як раніше. У матчі 6-го туру «Олімпік» - «Металург» Д. придумав штрафний удар у ворота "металургів" на самій стрічці лінії штрафного майданчика, який виявився вирішальним. У 8-му турі на матчі «Волинь» - «Ворскла» придумав червону картку Бабенко і призначав 11-метровий після підказки його асистента, і не ставив на точку там, де потрібно було.

Олександр Дердо. У матчі 5-го туру «Дніпро» - «Ворскла» за рахунку 1-0 на користь полтавчан придумав в їх ворота пенальті замість жовтої картки за симуляцію у виконанні Шахова. В 11-му турі (матч «Металіст» - «Олімпік») за рахунку 0-0 Дердо на 90+ 6-й хвилині не призначив очевидний пенальті в ворота гостей, при цьому придумав нічого кращого, як дати фінальний свисток в момент порушення правил проти Хав'єра.

Чи не занадто багато грубих і кричущих помилок для арбітра ФІФА?

Йдемо далі і проаналізуємо роботу Анатолія Жабченка. До речі, куди він пропав? Таке питання виникло після його невдалого матчу 2-го туру «Металіст» - «Динамо». Як ми пам'ятаємо, він помилково призначив пенальті в ворота харків'ян, а потрібно було дати «гірчичник» Ярмоленку за симуляцію. Правда, потім, мабуть, для заспокоєння душі, дав сумнівний пенальті вже в ворота киян, а потім пропав аж до 12-го туру, де ми побачили його в грі «Говерла» - «Металург» Д.

Через те, що рішення в керівництві суддівським корпусом приймаються кулуарно, ми можемо лише припускати, що сталося з Жабченко. Однак дуже схоже, що арбітр був відсторонений на 10 турів (а з урахуванням двох кубкових раундів - на 12). Якщо так, то тоді потрібно говорити вже про подвійні стандарти керівництва, адже, наприклад, начудивший, не менше Дердо після своїх помилок судить і далі.

***

Не виправдовують надії швидко заведена (багато в чому штучно) в Прем'єр-лігу молодь. Це стосується в першу чергу Івана Бондаря, який в кубковій грі «Олімпік» - «Металург» З. показав низький рівень арбітражу, який не відповідає рівню елітного дивізіону. У ній він придумав пенальті в ворота запоріжців, потім не призначив явний в ворота «Олімпіка», а опісля не вилучив захисника за фол останньої надії.

Не відстає від Бондаря ще одне молоде дарування - Сергій Скрипак, який також показує дуже низький рівень. Уже в 1-му турі в матчі «Іллічівець» - «Волинь» наламав дров. Спочатку призначив пенальті і дав жовту картку Сімініну за те, що м'яч випадково потрапив йому в руку. Потім не поставив на точку, коли по-волейбольному зіграв рукою в м'яч гравець «Волині», а в кінці на 90+ 3-й хвилині зарахував вирішальний гол гостям (хоча грали в Луцьку) після порушення правил проти захисника «Іллічівця». В останньому ж турі на матчі «Металург» З. - «Чорноморець» на 90+ 4-й Скрипак не поставив пенальті в ворота одеситів, коли Кутас зупинив рукою м'яч у власному штрафному майданчику.

Отже, в трьох матчів - дві результативні помилки. Виходить, там, де потрібно поставити на точку, правильного рішення немає, а де не потрібно - приймаються помилкові рішення.

 
# ПІП УПЛ Кубок Сума
1 Абдула Анатолій 3 0 3
2 Арановський Євген 3 2 5
3 Березка Сергій 4 1 5
4 Білокур Олександр 1 1 2
5 Бойко Сергій 3 0 3
6 Бондарь Іван 3 1 4
7 Вакс Юрій 5 1 6
8 Головков Олександр 3 1 4
9 Даньковський Сергій 1 2 3
10 Дердо Олександр 3 2 5
11 Жабченко Анатолій 1 0 1
12 Іванов Олександр 3 1 4
13 Козик Ярослав 5 0 5
14 Кутаков Дмитро 4 1 5
15 Лисенчук Сергій 4 1 5
16 Можаровський Юрій 4 1 5
17 Мосейчук Юрій 4 1 5
18 Романов Виталій 3 0 3
19 Скрипак Сергій 3 0 3
20 Труханов Констянтин 4 0 4
21 Швецов Віктор 5 1 6

 

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: