Пропозиції ФК "Карпати" стосовно оптимізації системи змагань з футболу в Україні

20 грудня 10:22
Переглядів: 262
карпати зоря

Пропозиції ФК «Карпати» стосовно оптимізації системи змагань з футболу в Україні

1. Реорганізація змагань під егідою ПФЛ, об’єднання ПЛ та ПФЛ.

Завдання – зменшити фінансове навантаження на учасників змагань та у такий спосіб зберегти другий ешелон українського футболу.

Пропонується:

- об’єднати Першу та Другу ліги, доповнити її кращими клубами Аматорської ліги та обласними командами (за бажанням) та створити єдину Першу лігу, котра б була розділеною на 3-4 зони за географічним принципом. Кращі 2 команди з кожної групи у фінальному турнірі виборювали б 2 перепустки до ПЛ.

Виходячи з реалій сьогодення, така ліга могла б мати напівпрофесійний статус (до обговорення).

Як робочий варіант, пропонується створити 3 групи: Захід, Північний Схід, Південь, станом на сьогодні:

- Захід – це Закарпатська, Львівська, Волинська, Рівненська, Тернопільська, Івано-Франківська, Чернівецька, Хмельницька, Житомирська, Вінницька, правобережні частини Київської та, можливо, Черкаської обл.

- Північний Схід – це лівобережні частини Київської та Черкаської обл., Чернігівська, Сумська, Полтавська, Харківська, Луганська та Донецька обл.

- Південь – це Одеська, Миколаївська, Кіровоградська, Дніпропетровська, Херсонська, Запорізька обл. та АР Крим, можливо, Черкаська обл.

Знизу така ліга могла б поповнюватися переможцями Аматорської ліги та/чи Чемпіонатів областей. При цьому, не обов’язковим було б набуття ними професійного статусу, такий статус має бути обов’язковим лише для клубів, що претендують на вихід до ПЛ. Обов’язковою також є реорганізація процедури ліцензування клубів, про що йдеться нижче у наступному розділі пропозицій.

Обгрунтування:

Необхідно здійснити заходи, котрі б дали підґрунтя для збереження футболу в регіонах, а, можливо, подекуди, і відновлення участі команд у всеукраїнських змаганнях. Пропонована схема в першу чергу скерована на мінімізацію коштів, необхідних для функціонування клубів:

- Зменшення витрат переїзду, а в багатьох випадках, усунення необхідності витрат на проживання (ночівлю) перед іграми;

- Зменшення у випадку потреби обов’язкових зарплатних відомостей;

- Зменшення заявкових внесків шляхом створення єдиної структури управління змаганнями та усунення необхідності утримання двох паралельних апаратів.

За попередньою оцінкою, для участі у таких змаганнях достатньо буде мати бюджет максимум у 300-500 тисяч доларів на сезон.

Окрім того, зі спортивної точки зору, скорочення переїздів збільшить можливості удосконалення навчально-тренувального процесу, оскільки при переїздах через усю країну з процесу випадає до 3 днів на тиждень.

Залучення аматорськими (чи напіваматорськими) клубами виключно (переважно) місцевих футболістів повинно збільшити інтерес в уболівальників та створити передумови для здорової комерціалізації футболу.

2. Реорганізація процедури Ліцензування клубів.

Завдання – як мінімум, тимчасово зменшити фінансове навантаження на клуби, пов’язане з необхідністю дотримання усіх критеріїв Ліцензування усіма клубами.

Пропонується:

- У нинішньому вигляді зберегти процедуру атестації лише для претендентів на участь у клубних змаганнях УЄФА.

- Розробити спрощений (або мінімальний) варіант Ліцензування для учасників та претендентів на участь у змаганнях ПЛ (у першу чергу спрощення повинно стосуватись інфраструктурних та фінансових критеріїв).

- Скасувати узагалі або ввести мінімальний набір ліцензійних вимог до учасників змагань у Першій лізі. Особливо у випадку збереження процедури – зняти річний цикл у цьому випадку стосовно претендентів на участь, а дозволити проходити мінімальну процедуру за 1 місяць.

Готові долучитись до розробки спрощеної та мінімальної процедури атестації у випадку принципового схвалення нашої пропозиції.

Основна ідея спрощеного (мінімального) ліцензування окрім спортивного критерію – наявність менеджменту здатного напрацювати та реалізовувати проекти отримання клубами позаспонсорських доходів, як варіант, комерційних позафутбольних доходів.

3. Реформування системи компенсацій за підготовку всередині ФФУ.

Завдання – відобразити фінансові реалії клубів та зберегти перспективи для молодих футболістів.

Пропонується:

- Скасувати автоматичну виплату компенсації за підготовку у випадку підписання вихованцями клубів ПЛ контрактів з професійними клубами, нижчими за рангом. При цьому залишити «відкладені зобов’язання» у випадках:

А) у випадку укладення будь-якого оплатного трансферного контракту про перехід футболіста до наступного клубу – за таким нижчим за рангом клубом незалежно від віку футболіста на момент укладення такого трансферного контракту

Б) у випадку укладення впродовж наступних 18 місяців футболістом трудового контракту з іншим клубом ПЛ без укладення проміжкових оплатних трансферних контрактів - за таким новим клубом ПЛ, незалежно від віку футболіста на момент укладення такого нового трудового контракту

В) у випадку отримання впродовж наступних 36 місяців будь-яким клубом нижчим за рангом компенсації за підготовку цього футболіста на підставі Регламентів ФІФА при міжнародному переході – за клубом нижчим за рангом, який отримуватиме таку компенсацію.

У будь-якому випадку унеможливлюється повторне отримання компенсації: у випадку виникнення повторних обставин згідно перерахованих випадків, підставою є лише перша за хронологією обставина.

- Реструктуризувати виплати компенсації за підготовку клубами ПЛ, встановивши накопичувальний підхід згідно таких норм:

А) при початковому після підписання контракту залученні футболіста до команди U-19 сплачується 1/3 від належних виплат;

Б) при початковому чи подальшому залученні футболіста до команди U-21 сплачується чи доплачується до 2/3 від належних виплат

В) при початковому чи подальшому залученні футболіста до головної команди клубу сплачується чи доплачується до 100% від належних виплат

Г) за будь-яких обставин обов’язок доплатити до 100% від належних виплат виникає у випадках, передбачених пунктами А) та В) попереднього принципу.

4. Створення робочого органу (або надання повноважень якомусь уже існуючому, наприклад Дирекції ПЛ або КДК), котрий міг би скасовувати дисциплінарні санкції, винесені арбітрами футболістам під час матчів помилково.

Завдання – не втручаючись у роботу та оцінку роботи арбітрів, отримати можливість відновлення справедливості та уникнути безпідставних дискваліфікацій футболістів. Така практика існує у ряді провідних європейських чемпіонатів (зокрема – Англія, Німеччина).

При цьому, не допускатиметься перегляд (інтерпретація) оцінки арбітром ступеня важкості вчиненого порушення, а лише встановлення самого факту вчинення порушення, яке стало підставою для винесення санкцій (наприклад, симуляція, перешкоджання явній можливості забити гол, інша недисциплінована поведінка і т.п.,).

Є обов’язковим, водночас, щоб таке рішення органом приймалося БЕЗ консультацій з Комітетом арбітрів ФФУ.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: