"Проведення Чемпіонату світу з шахів серед жінок у Львові – дуже знакова та важлива для міста і держави, в цілому, подія", - Марія Музичук

09 липня 17:20
Переглядів: 271
Марія Музичук

Чемпіонка світу з шахів, львів’янка Марія Музичук зазначила, що проведення фінального матчу Чемпіонату світу з шахів серед жінок у Львові стане знаковою подією як для міста, так і для усієї країни.

«Проведення Чемпіонату світу з шахів серед жінок у Львові – дуже знакова та важлива для міста і держави, в цілому, подія. Особисто я не можу пригадати, коли заходи такого рівня проводились тут. Напевно, це буде вперше в історії України.

Я думаю, що Міжнародна федерація шахів під час розгляду заявок повинна взяти до уваги потужну шахову школу Львова, а також той факт, що  багато міжнародних гросмейстерів є вихідцями саме звідси.

Львів’яни люблять шаховий спорт, цікавляться ним та захоплюються. Для мене важливо, аби Львів приймав шаховий чемпіонат. Бо, як кажуть в народі, в рідному місті навіть стіни допомагають. Бракувало справжньої і щирої атмосфери нашого Львова під час змагань в Росії, коли я здобула перемогу над росіянкою. Цей чемпіонат потрібен не тільки мені, федерації. Він потрібен нашому місту, нашій країні. Дуже важливо, аби сьогодні з України у світ йшли позитивні меседжі», - зазначила Марія Музичук, чемпіонка світу з шахів, гросмейстер.

Нагадаємо, що у минулий четвер, 2 липня, Міністр молоді та спорту України Ігор Жданов, міський голова Львова Андрій Садовий та президент Федерації шахів України Віктор Капустін підписали заявку у головний офіс Міжнародної федерації шахів FIDE. Відтак, Львів претендує на проведення фінального матчу Чемпіонату світу з шахів.

Зокрема, у заявці Львова вказано, що пропонується провести фінальний матч Чемпіонату з шахів серед жінок в кінці лютого - на початку березня 2016 року.

До 15 серпня з FIDE мають бути погоджені всі організаційні та фінансові зобов’язання.

Цей матч відбудеться між Чемпіонкою світу, львів’янкою Марією Музичук та претенденткою, гросмейстером з Китаю Хоу Іфань.

Ярослав Альохін

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: