Призові Лондона: хто скільки заробив на Олімпійських іграх

03 вересня 12:01
Переглядів: 1817
Олімпійські ігри

Привіт! Ось і завершилося двохнедільне свято ХХХ Олімпійських ігор в Лондоні до якого були прикуті погляди всієї світової громадськості. Україну на цьому найбільшому дійстві у світі спорту представляли 237 атлетів, котрі змагалися у 21 видах спорту. Наші спортсмени зуміли завоювати 20 медалей (6 золотих, 5 срібних та 9 бронзових) і посісти 14 місце в загальнокомандному заліку серед 204 країн, які змагалися за нагороди.

Безумовно, наші медалісти стали гордістю України і за свої заслуги одержать від уряду по 120 тис. доларів за золоті, по 80 тис. доларів за срібні та по 50 тис. доларів за бронзові медалі, окрім того, Кабмін обіцяв надати переможцям квартири. Отож, на призові для наших олімпійців Україна загалом витратить 2 млн. 80 тис. доларів, включаючи учасників парних і командних дисциплін та без врахування вартості квартир.

Варто зазначити, що не кожна країна зобов’язалася виплатити своїм олімпійцям призові за перемоги в змаганнях, проте, Грузія своїм олімпійським чемпіонам обіцяє заплатити аж по 1 млн. 200 тис. доларів, однак, срібні призери одержать лише по 30 тис. доларів, а бронзові по 20 тис. доларів. В підсумку казна Грузії спустошиться лише на 1 млн. 350 тис. доларів, адже золото для своєї країни зумів здобути лише дзюдоїст Лаша Шавдатуашвілі, ще 3 спортсмени зуміли вибороти срібну і 3 бронзову медалі.

Загалом найбільші призові для своїх медалістів обіцяють країни колишнього СРСР. Зокрема, Азербайджан – 510 тис. дол. за золото, 255 тис. дол. за срібло та 255 тис. дол. бронзу (виплатить 2 млн. 298 тис. дол.; 2 золоті, 2 срібні та 6 бронзових медалей), Казахстан – 250 тис. дол. за золото, 150 тис. дол. за срібло та 75 тис. доларів за бронзу (виплатить 2 млн. 275 тис. доларів; 7 золотих, 1 срібна та 5 бронзових медалей).

Переможцям загальнокомандного заліку Олімпійських ігор в Лондоні команді США дістанеться від своєї держави 4 млн. 555 тис. дол., зокрема, 231 американський призер Лондона (включно з учасниками парних і командних дисциплін) одержать по скромних 25 тис. за золото, 15 тис. за срібло і по 10 тис. за бронзу. Піднебесному Китаю, здається ніяких інших медалей, окрім золотих непотрібно, отож і вирішив платити по 54 тис. доларів лише за золоті нагороди. Проте, китайські олімпійці не розчарували і спустошили казну своєї батьківщини на 2 млн. 970 тис. доларів.

З країн Європейського Союзу найбільше своїм олімпійцям пообіцяла Італія – по 172200 дол. за золото, 92250 дол. за срібло і 61500 дол. за бронзу, відтак італійський уряд змушений буде заплатити 6629700 доларів своїм призерам. Найбільше же своїм олімпійцям заплатить Російська Федерація – 12516400 доларів, адже 137 російських призерів (включно з учасниками парних і командних дисциплін) одержать по 135 тис. дол. за золото, 81,6 тис. дол. за срібло і по 54,4 тис. дол. за бронзу.

Слід зазначити, що Україна займає 10 місце по величині призових за здобуту медаль та 8 місце за загальною сумою призових, які вона змушена буде заплатити своїм призерам, що не так вже і погано, зважаючи на економічну ситуацію в країні.

Цікавими є також факти, що малайським бадмінтоністам пообіцяли злиток золота вагою12,5 кг від власника золотої копальні Ендрю Кама, якщо вони зуміють виграти першу золоту медаль в історії. На жаль, не зуміли. Південнокорейських медалістів уряд звільнив від загальнообов’язкової воєнної служби, а зоопарк Вашингтона вирішив назвати дитинчат гепарда в честь американських спринтерів-медалістів. Британські призери взагалі не отримують призових від своєї країни. Але Королівська пошта розфарбує поштові скриньки в районах, де живуть медалісти, в золотий колір. Проте, найбільше повезло першим в історії Монголії призерам (Тувшінбаяр Найдан і Бадар-Ууган Енхбат), які отримали від місцевих бізнесменів по 3 млн. доларів, 16 елітних квартир в Улан-Баторі, 9 іномарок і 5 кг чистого золота.

Бувайте здорові та багаті! Завжди з Вами, Vasyl Pyzhyk

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: