П’ять причин чому матч "Нива" - ФК "Тернопіль" не договірний

17 листопада 16:06
Переглядів: 802
Нива Тернопіль

Вчора відбулось чергове тернопільське дербі, яке закінчилось бойовою нічиєю 2:2. Після матчу деякі ЗМІ і вболівальники на форумах почали писати про договірний характер матчу. Буцімто букмекери протягом матчу зменшили коефіцієнт на нічию і це при тому, що «муніципали» вигравали.

Категорично не погоджується із таким твердженням і наведу свої аргументи.

  1. Турнірне становище.

Кожна з команд виконує своє завдання – «Тернопіль» бореться за попадання в трійку, а «Нива» намагається після невдалого старту піднятись в турнірні таблиці вище десятого місця. Для обох команд куди важливішими були три очки, а не одне. Також у випадку, якщо б одна з команд не набрала б жодного пункту – це б не змінило їхніх позицій у турнірній таблиці. Якщо б був договірний матч то його перша частина повинна була відбутись у матчі першого кола коли теж була зафіксована нічия. Немає сенсу домовлятись на якийсь один конкретний матч, здобуття очок в якому не впливає на турнірне становище. Існує ймовірність, що команди домовились але тоді це б мали бути два матчі, а не один. Так вигідно для всіх, бо тоді ти точно отримуєш гарантованих 2 пункти замість можливого нуля. Правда після першого матчу розмов про договірний характер не виникало. Але ідеальний варіант договірних матчів - це обмін перемогами, як не крути, а 3 очки більше 2. Тому домовлятись потрібно так, а не на дві незрозумілі нічиї.

  1. Боротьба.

Сучасні технологій дозволяють спостерігати за матчами не тільки на стадіоні, і не тільки на ТВ. Тому тернопільське дербі в інтернеті могли побачити всі охочі. Звичайно, що картинка була не надто високої якості, але дозволяла побачити безкомпромісну боротьбу на полі. Цьому свідчить вилучення Рижука і травма Гаврилюка. У договірних матчах на полі панує «ніжність», а не боротьба до останнього.

  1. Напружені стосунки між керівництвом клубів та вболівальниками.

Ні для кого не секрет, що перед матчем команд виник черговий скандал щодо оренди «Нивою» тернопільського міського стадіону, який як і ФК «Тернопіль» є у власності Тернопільської міської ради. Конфлікти між командами виникають досить часто, чому сприяє і різна політична позиція двох керівників клубу. Не найкращі відносини і у вболівальників двох команд. Образи на форумах вже давно переросли у скандування і мати на стадіоні. Чого варте тільки попереднє тернопільське дербі і реакція Василя Івегеша. Тому важко уявити, що в такій ситуації клуби знайшли спільну мову для проведення договірного матчу.

  1. Гроші.

Матчі ФК «Тернопіль» є найвідвідуванішими у Першій лізі, в першу п’ятірку входять й ігри «Ниви». Для клубів, які мають мінімальні бюджети і в яких кожна копійка на рахунку, прибуток від продажі білетів є досить суттєвим. Вчорашнє дербі зібрало на стадіоні, за офіційною статистикою ПФЛ, 3 000 глядачів. Попереднє дербі відвідало 4 000 глядачів. Для матчів «Ниви» це рекорд сезону. Для «муніципалів» не рекорд, але один з кращих результатів відвідуваності. На перше дербі сезону квитки продавали по 25 гривень. Простий підрахунок дає заробіток для ФК «Тернопіль» - 100 000 гривень. Вартість квитків на вчорашній матч складала 20 гривень, а це 60 000 гривень. А тепер на хвилинку припустимо, що матчі договірні, і про це дізнаються вболівальники. Яка тоді буде відвідуваність тернопільських матчів? Близько кількох сотень. Занадто велика ціна для клубів які мають проблеми з фінансами домовлятись про «договорняк» у матчах які нічого не вирішують. Тому клуби зацікавленні, щоб на дербі приходило багато людей, бо це їх заробіток.

  1. ФК «Тернопіль» не вистачає досвіду.

Як можна було втратити перемогу ведучи в рахунку 2:0 і граючи в більшості? Відверто кажучи результат молодої команди Івегеша вразив всіх і думається в першу чергу самих футболістів. Проте, в кінці першої частини чемпіонату виявилось, що везіння закінчується, а досвіду і фізичних кондицій не завжди вистачає. І попередній матч з «Гірником» цьому найкращий доказ. Тому й у вчорашньому матчі молодим «муніципалам» просто не вистачило досвіду втримати переможний рахунок. А ось «Нива» в складі якої виступають гравці не тільки з досвідом гри в Прем’єр-лізі, а й міжнародним, змогла переломити хід гри скориставшись більш високою індивідуальною майстерність окремих футболістів.

Розмови про договірний характер матчу починають або ображенні фанати, які чекали перемоги над принциповим суперником, або любителі сенсацій, які в кожному невдалому русі футболіста бачать світову змову. Найкращий спосіб перевірити характер матчу це подати наявні докази у ФФУ і ПФЛ, а якщо таких немає, то свої здогадки без вагомих аргументів краще тримати при собі.  

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: