П’ятеро санкарів з Галичини вибороли ліцензії на Олімпіаду-2018

30 грудня 14:33
Переглядів: 186
Санний спорт

У американському Лейк-Плесіді завершився черговий, п’ятий етап розіграшу Кубка світу з санного спорту сезону-2017/2018.

Родзинкою змагань у цьому невеличкому містечку в штаті Нью-Йорк (населення Лейк-Плесіду становить лише близько 2700 мешканців), що уже двічі ставало у своїй історії столицею зимових Олімпіад (ІІІ і ХІІІ Ігор, у 1932 та 1980 роках відповідно), було те, що саме на них завершувався відбір на ХХІІІ Білі Ігри-2018, які пройдуть з 9 по 25 лютого у південнокорейському Пхьончхані.

Українські санкарі вибороли наразі п’ять олімпійських ліцензій. Усі вони є вихованцями галицької школи санного спорту, а одразу четверо з посеред них є випускниками Львівського державного університету фізичної культури,.

Зокрема, у змаганнях на двомісних санях у чоловіків виступатиме на льодовій трасі в Пхьончхані «синьо-жовтий» дует у складі Олександра Оболончика із Кременця Тернопільської області та Романа Захарківа зі Львова. У стартах на одномісних санях Україну представлятимуть львів’янка Олена Шхумова (серед жінок) і Андрій Мандзій (серед чоловіків) з Кременця. Разом з останнім змагатиметься і львів’янин Антон Дукач.

Втім, наразі визначений лише попередній список учасників, який може бути розширений. Тож представництво української команди в санному спорті на олімпійському турнірі в Південній Кореї можливо збільшиться до шести. Адже ще одна випускниця ЛДУФК, львів’янка Олена Стецків знаходиться на листі очікування.

Додамо, що змаганнями у Лейк-Плесіді завершилася перша частина сезону-2017/2018. Зараз у санкарів новорічно-різдвяні канікули. А відновляться офіційні старти за десять днів – 5 і 6 січня вже наступного, 2018 року на льодовій санно-бобслейній трасі у німецькому місті Кенігзее відбудеться черговий, шостий етап Кубка світу сезону-2017/2018.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: