П’єрлуїджі Колліна: "Арбітри намагатимуться якісно працювати без додаткових асистентів"

19 серпня 23:32
Переглядів: 84
Колліна

У вівторок, 19 серпня, у Будинку футболу у рамках засідання «Футбольного прес-клубу» відбулась зустріч куратора системи арбітражу в професіональному футболі України П’єрлуїджі Колліни з представниками ЗМІ.

У засіданні також взяли участь асистент Колліни Лучано Лучі, голова Комітету арбітрів Федерації футболу України Василь Мельничук, а також, вже за доброю традицією, діючі арбітри Прем’єр-ліги Сергій Лисенчук та Юрій Мосейчук.

Під час зустрічі П’єрлуїджі Колліна, Сергій Лисенчук та Юрій Мосейчук відповіли на питання, які цікавили журналістів. Першою темою в обговоренні стала відмова власників клубів Прем’єр-ліги від залучення до матчів додаткових асистентів арбітрів у сезоні 2014/2015 років та реакція Комітету арбітрів ФФУ з цього приводу. За словами П’єрлуїджі Колліни, Комітет арбітрів зобов'язаний дотримуватися цього рішення і надалі працювати таким чином, щоб арбітри виконували свою роботу якісно – навіть без участі ДАА.

«Щоб говорити про причини цього рішення, необхідно обов'язково знати, скільки коштує робота додаткових асистентів арбітра під час матчів. Є офіційні дані: використання ДАА в чемпіонаті сезону 2014/2015 років коштувало б майже 80 тисяч гривень від кожного клубу. У перших турах чемпіонату України спостерігалися помилки арбітрів у ситуаціях, в яких їх можна було уникнути при використанні ДАА. Але арбітри зроблять все можливе, щоб добре працювати і без додаткових асистентів», - зазначив куратор системи арбітражу в професіональному футболі України. Італійський фахівець додав, що певні функції, які у матчах минулого сезону виконували ДАА, тепер покладені на асистентів арбітра, які мають активніше допомагати своїм колегам.

Спікери від команди арбітрів Прем’єр-ліги Сергій Лисенчук та Юрій Мосейчук погодилися із П’єрлуїджі Колліною, вказавши на складність прийняття рішень у критичних ситуаціях під час матчів: «Відмова від ДАА – крок назад у суддівстві. Для кожного арбітра це була додаткова пара очей, для того, аби допомагати контролювати весь процес на полі. Якщо є помилки – це нормально. Все приходить з досвідом, на поліпшення якості арбітражу потрібен час. У процесі цього чемпіонату робота ДАА покращувалась, у деяких епізодах я отримував неоціненну допомогу від них», - сказав Мосейчук.

«Футбол – динаміка, великі швидкості. Фізіологічно очі не встигають за моментами, які може надати телевізійна картинка. Можна було отримувати інформацію від ДАА, який знаходився в «мертвій», для арбітра, зоні. Ми розуміємо, що на функціонування потрібне додаткове фінансування, і вважаємо, що краще зробити крок назад, перечекати момент, а потім зробити три кроки вперед. Будемо робити все можливе, щоб виконувати свої функції якісно і без ДАА», - відмітив Сергій Лисенчук.

Велику увагу під час засідання прес-клубу було приділено футбольній новинці у світі арбітражу – спрею, яким представники футбольної Феміди користувалися на чемпіонаті світу 2014 року дляпостановки «стінки» під час виконання штрафних ударів. За словами П’єрлуїджі Колліни, УЄФА використовуватиме це нововведення у матчах Ліги чемпіонів, Ліги Європи, а також відбіркового циклу чемпіонату Європи 2016 року, але український футбол цей продукт поки що не побачить: «Щоб завезти новий продукт в Україну, потрібен час. До початку нового сезону у нас фізично не було можливості це зробити».

П’єрлуїджі Колліна також прокоментував помилки арбітрів у матчах перших чотирьох турів нового чемпіонату: «Навіть найбільш досвідчені арбітри припускаються помилок. Потрібно намагатися підтримувати їх концентрацію на належному рівні у всіх матчах. Досягти необхідного результату можливо лише шляхом кропіткої праці як на полі, так і поза його межами. Нам потрібно ще й готувати молодих арбітрів на майбутнє». У контексті проблеми спірних моментів із зарахуванням або не зарахуванням забитих м’ячів Колліна запропонував три варіанти її вирішення: «Можливі рішення - використання технології визначення голу. Але тут заходить мова про її вартість. Ще одне рішення - ДАА. Але присутній людський фактор. І ще одне рішення - прийняття помилки, щоб намагатися у майбутньому їх не повторювати.

Крім того, учасники заходу обговорили важливість підготовки арбітрів до проведення матчів на прикладі проходження тесту «Йо-Йо» та дізналися про нагальні проблеми функціонування системи арбітражу в Україні. Як зазначив голова Комітету арбітрів ФФУ Василь Мельничук, арбітрам складно отримувати необхідну практику, оскільки у першій та другій лігах у цьому сезоні значно зменшилася кількість матчів через скорочення складу учасників.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: