Пйотр Дунін-Суліґостовскі: "З добротою і вірою нам вдасться зміцнити мости поєднання"

21 червня 16:37
Переглядів: 473
Пйотр Дунін-Суліґостовскі

Нещодавно у Львові перебувала делегація краківської «Вісли», яку представляли президент клубу Пйотр Дунін-Суліґостовскі і віце-президент «червоно-білих» Здзіслав Капка, колишній «орел команди Ґурського». Цей візит став продовженням зустрічей, розпочатих у вересні 2015 року, коли представники ТС «Вісла» (Краків) і «Поґонь» (Львів) підписали угоду на спортивній ниві про співпрацю.

- Під час попередніх зустрічей і заяв у консульстві Польщі у Львові та мерії зараз обговорювались пропозиції щодо організації і проведення товариського матчу між командами «Поґонь» - «Вісла», - розпочав розмову пан Дунін-Суліґостовскі.

- Цей матч ми хотіли б провести у Львові першої декади жовтня цього року. А служив би він пошаною обходів 110-ліття з дня заснування «Вісли» (Краків). Ми провели теплу робочу зустріч з президентом клубу «Поґонь» паном Маркєм Горбанєм. Також зустрілись з керівництвом Консульства Річі Посполитої у Львові. З боку польської сторони отримали повну підтримку для цієї шляхетної ініціативи.

- Пане президенте, чи ви провели зустріч з представниками львівської мерії?

- Так, ми зустрілись із заступником мера міста Лева Андрієм Москаленком. Розмовляли у приємній і товариській атмосфері, але ми не отримали конкретних декларацій з боку міста щодо даного проекту-поєдинку. Вирішено скликати робочу групу до постійних контактів, яка повинна в найближчому часі підготувати спільну позицію зацікавлених сторін. В тому визначити позицію керівництва міста Львова, яка стосується організації цього цікавого та обопільно корисного спортивного заходу.

- Які розглядались пропозиції?

- Ми запропонували представникам міста на розгляд три місця для проведення цього важливого для обох наших націй матчу. Це стадіони - «Арена Львів», «Україна» і у Винниках.

- А передача львівського стадіону «Сільмаш» для потреб польської громади в Україні була б актуальною?

- Наскільки мені відомо, це колишній стадіон львівського клубу РКС, за який грав Казімєж Ґурскі – легендарний тренер польського футболу. Якщо б від мене це залежало, то я б таку пропозицію підтримав. Зараз цей стадіон перебуває у плачевному стані та потребує справжнього господаря. У вирішенні цього наболілого питання багато залежить від доброї волі львів’ян. Але спільними зусиллями ми можемо гідно вшанувати пам'ять про цю видатну постать і надати стадіону ім’я всесвітньовідомого львів’янина.

- ТС «Вісла» сприяє становленню «Поґонь» (Львів)?

- Безперечно! Бо цей львівський клуб був яскравим творцем спортивної історії не лише Львова, але й усієї Польщі. Ця відновлена команда потребує всілякої допомоги. Наш клуб не стоїть осторонь даної проблеми. У продовженні підписаної рік тому угоди ми зараз передали «Поґоні» високоякісне спортивне спорядження від фірми Adidas (м'ячі, тренувальні костюми та спортивну форму). А ще прагнемо нав’язати з львівським спортом більш тісні контакти.

- Перебуваючи з робочим візитом ви приділили час відвідинам історичних і дорогих полякам місць у Львові …

- Львів залишається наріжним каменем нашої спільної історії. До проблем міста я не зустрічав байдужості по обидва береги Вісли. Часу у нас не було багато, але ми знайшли час і з поклоном поставили свічки на могилах Львівських Орлят, видатних постатей польської науки і літератури (Банах, Конопніцька, Запольська, Белза, Ґротґер, Ґощиньскі) і спортивних діячів (Дурскі, Кухари, Ценар, Жукотиньскі, Хрістельбауер, Гемерлінґ), які спочивають на цьому кладовищі. Вклонились ми і могилам Повстанців та українським патріотам, яким війна на сході забрала життя… Багато пережили всіляких рефлексій.

- Не обійшли увагою ми й історичні місця, як площу Ринок, Національну Оперу, костели Бернардинів і Домініканський. Очевидним стає, що Львів все кращий і гарніший, а його сучасний розвиток робить місто привабливим місцем відпочинку для туристів з решти світу.

- Жаль було прощатися з прекрасним містом Лева, але ми живемо надією на швидке повернення та на реалізацію нашого наміру щодо проведення матчу «Поґонь» - «Вісла», який сприятиме не тільки спортивному змаганню, але й служитиме продовженню нашої плідної національної співпраці. Бо тільки з добротою і вірою нам вдасться зміцнити мости поєднання між Польщею і Україною.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: