Рапід - повернення до Львова довжиною у 80 літ

25 серпня 10:04
Переглядів: 626
Рапід у Львові

Як відомо Львів і Краків започаткували моду на копаний м’яча на галицькій землі 1894 року. А в рік Олімпійських ігор, які проходили в Берліні, 1936 року, до нашого Львова востаннє у гості прибули футболісти віденського «Рапіда», які після турне по Югославії завітали до міста Лева на два показові матчі з чотириразовим чемпіоном Польщі львівським клубом «Поґонь». Австрійський футбол перебував на гребені слави (1934 року 4 місце на чемпіонаті світу), а «Рапід», заснований 1899 року, у клубній колекції зберігав 11 чемпіонських титулів в 3 кубкових трофеї!

Наші краяни, як і віденці не могли виставити на гру кращих гравців. Кращих відправили на Олімпіаду. Тим не менше, суперники зійшлися на грищі «Поґонь» і стали до великої гри.

Ось як описало видання «Raz Dwa Trzy», яке мало редакційну домівку в місті Краків, дане протистояння

Рапід у Львові

Після цього через анексію Австрії Німеччиною віденський «Рапід», виступав в об’єднаному чемпіонаті Великого Рейху і навіть став чемпіоном та володарем кубка Німеччини, але до нашого міста більше не приїздив. «Поґонь», через російську дружбу народів припинив своє існування і на довгі роки зник з футбольної орбіти. Все ж у Львові цей клуб відновили і грає він на обласному рівні без особливих досягнень.

Тепер за сприяння донецького клубу «Шахтар» «зелено-білі» зламали бар’єр довжиною у майже 80 років і прибули на матч-відповідь Ліги чемпіонів. Тож нічого вічного, панове, у світі не має.

Бажаємо нашим читачам ознайомитися в оригінальній версії з описом матчів – 1 і 2 серпня, які для львів’ян завершились невтішними результатами.

Рапід у Львові

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: