Рейдери у футболі

13 листопада 09:47
Переглядів: 726
Скала

Засипані «Скалою»

Те що зараз відбувається в державі, а саме  політика «розділяй і владарюй» відгукується на всіх ланках українського життя. Не виняток і футбол. Якщо так далі піде, то скоро повторюватимуться важкі Cталінські репресивні роки, коли за інакомислення в кращому разі можна було загриміти до концтаборів, а в гіршому – до вищої міри покарання розстрілу.

Декілька днів тому, як грім серед ясного неба пролунала заява президента ФК «Скала» Миколи Кмітя, про те, що команда припиняє своє існування. А, відповідно, і всі проекти. А біди навколо ФК «Скала» почалися із того, що за рішенням Сихівського районного суду  було арештовано майно Моршинського заводу мінеральних вод, а також податкова арештувала рахунки заводу в Миргороді на Полтавщині.

«Іде процес рейдерського захоплення нашого харчового холдингу.  На придуману історію про те, що буцім у нас вклав гроші російський олігарх Березовський. Хоча миргородський завод заснували ще тоді, коли Березовський не народився, а моршинський був збудований з нуля і тут Березовського точно ніколи не було. Ні однієї платіжки, ні одного закордонного рахунку до нас ніколи не було. Більше того, є рішення Лондонського суду, де чітко написано, що Березовський ніколи не був нашим акціонером і не є. Однак, на рішення Басманного суду Москви наша українська податкова арештовує в нас майно і рахунки. Податкова арештувала в Миргороді рахунки, викликає на допити директорів, були проведені обшуки в бухгалтера і директора Миргородського заводу. А Сихівський районний суд вирішив, що треба арештувати наше майно на основі того, що Росія попросила. Бачте, як швиденько виносить наш західноукраїнський суд рішення про арешт майна на прохання Москви»,  -- сказав консультант стратегії «ІДС Боржомі груп» та президент ФК «Скала» Микола Кміть. Відтак робота заводу в Миргороді зупинена, а директора моршинського заводу викликали до слідчого в податкову міліцію.

Як бачимо, «покращення життя» відчувається вже навіть у футболі. Чому? Бо ФК «Скала», команда з столітньою історією може припинити своє існування. Футбольний клуб «Скала» є своєрідним, дуже не типовим для України проектом побудови футбольного клубу. Чому нетиповим? Бо у нас все звикли робити не на перспективу, а відразу на результат. Знайшовся спонсор, підібрали тренера, набрали гравців, зіграли кілька сезонів і після того, як гроші закінчилися на команду зазвичай очікувало розформування. У ФК «Скала» все навпаки. Тут інвестування йде у дитячий футбол, через який потихенько еволюційно розвивається й головний клуб. Тобто все робиться з прицілом на майбутнє, а не на досягнення локального результату. У структурі «Скали» зібрані не тільки місцеві діти з львівської області, а й інша талановита дітвора зі всієї Західної України. А, відтак, не має відтоку кадрів в інші школи подібного калібру, які знаходяться на Сході України. Та, на жаль, чи не єдина футбольна Академія у Західній Україні, в якій футбол, власне, й тримається на таких ентузіастах, як пан Кміть, має шанс загинути. Тож, куди ми прямуємо? До якого «покращення життя»?! Чому наш народ засипають скалами несправедливих рішень? Невже рейдерство перекинулося і на захоплення футбольних клубів…

Мстислав КОЦЬКИЙ-БОБЯК

Нижче подаємо лист президента ФК «Скала» Миколи Кмітя

Лист до футбольноі спільноти!

Я, Микола Кміть, президент ФК «Скала» та  Олександра Кравчук, директор ФК «Скала» інформуємо всю футбольну спільноту про те, що футбольний клуб «Скала» не зможе продовжувати свою діяльність у зв’язку з тим, що днями податковою поліцією у Львівській та Полтавській областях накладено арешт рахунків та майна на підприємство ПрАТ «Моршинський завод мінеральних вод «Оскар» та ПАТ «Миргородський завод мінеральних вод», які є основними спонсорами клубу.

Має місце факт рейдерського захоплення даного підприємства руками української правоохоронної влади, що тягне за собою згортання ряду соціальних проектів. Без засобів на існування залишається біля 4000 працівників та їх сім’ї, а державна казна не дорахується  податків.

ФК «Скала» нараховує  столітню історію свого існування. Останній раз команда припинила свою діяльність в кінці 40-х років минулого століття, коли державою правили більшовики. На сьогоднішній день в клубі займається понад 1000 дітей різних вікових категорій, в яких забирають мрію та можливість займатись улюбленою справою, вбивають надію в завтрашньому дні.

Окрім цього, головна команда ФК «Скала», яка на сьогодні займає 2-ге місце в Чемпіонаті України II ліги групи «А», 10 листопада 2012 року в м. Тернопіль вимушено проведе свій останній офіційний матч проти ФК «Нива».

Перший віце-президент ПФЛ, Президент ФК «Скала»                                                     М. Кміть 

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: