Результати 1/16 фіналу Кубка України з футболу

23 серпня 23:24
Переглядів: 713
Кубок України з футболу

З 12-ти команд еліти, які вже взяли старт у Кубку України, 11 йдуть далі. І лише донецький «Металург» вибуває з розіграшу.

Як і належить цій стадії, вона містила у собі різні сценарії матчів. Напруги, попри різницю у класі вистачало. Швидше можна перелічити ті протистояння, де фаворити не зустріли проблем. Серед таких переможців – «Чорноморець», «Карпати» та «Ворскла». Вони визначили свою силу різницею у 4 м’ячі. Одесити зовсім не зустріли перепон, відкривши рахунок зусиллями Володимира Аржанова вже на 4-й хвилині. Потім його підтримав гольовим «дублем» Сергій Назаренко і ще одним м’ячем Анатолій Діденко. «Ворскла» запалила вогник надії у тернопільських глядачів, давши «Ниві» фору у першій же атаці. Проте ще до перерви полтавчани забили тричі, а після відпочинку встигли стати найрезультативнішою командою 1/16 фіналу. Львів’яни видали майстер-клас аматорській «Чайці», забивши киянам 3 з 4-х м’ячів ще до перерви.

Близькими до великої перемоги було «Динамо». У справжньому святі відкритого футболу роботи вистачало в обох голкіперів. Зокрема, і Олександр Рибка. І Дмитро Козаченко відбили п одному пенальті. У решті епізодів більше вміння в атаці прогнозовано реалізували кияни. Артем Кравець мав стосунок до усіх голів своєї команди. Спочатку він відкрив лік м’ячам, потім асистував Владиславу Калітвінцеву. Згодом нападник заробив пенальті, змарнований Олегом Гусєвим, і нарешті після його удару Александар Драгович зіграв на добиванні. «Зірка» заслужила, можливо, і не на один м’яч, проте задовольнялась словом престижу від Андрія Бацули. Значно складніше далась перемога фіналісту попереднього розіграшу. «Шахтар» вирвав переможний квиток перед ймовірним додатковим часом. Не можна сказати, що донеччани мали надзвичайну кількість гольових нагод, проте тиск на ворота «Оболонь-Бровару» зростав, особливо після виходу на заміну Олександра Гладкого. Саме його врешті-решт збив Артем Фаворов у своєму штрафному майданчику, а пенальті реалізував Луіс Адріано.

І в інших зустрічах найпопулярнішим рахунком стадії були цифри 1:0. Саме так скромно виграли «Іллічівець», «Дніпро», «Олімпік», «Волинь» та запорізький «Металург». Маріупольці навіть у резервному складі виявились сильнішими за «Миколаїв» (Сергій Яворський). Дніпропетровцям відкрив шлях далі Євгеній Чеберячко – захисник останнім часом не проходить до основного складу, і виправити це становище спробував голом у ворота «Десни». «Олімпіку» допоміг результативний удар Володимира Лисенка, який перекреслив надії «Реала Фарми». Запоріжець Дмитро Юсов не дав пройти далі міцному «Геліосу». А швидкострільність Еріка Бікфалві, хоча і не мала продовження у грі в Охтирці, проте стала вирішальною для лучан. «Нафтовик-Укрнафта» міг зрівняти рахунок, проте Руслан Левига не реалізував у другому таймі пенальті.

Так само мінімально довела свою перевагу «Говерла», проте ужгородцям знадобилась воля до перемоги і досвід таких відомих нападників як Сергій Кузнецов та Максим Шацьких, щоб зламати опір «Черкаського Дніпра» - 2:1. А от аналогічний рахунок у Полтаві створив головну сенсацію етапу, адже місцевий однойменний клуб виборов путівку до чергової стадії у донецького «Металурга». Після обміну голами у першому таймі все йшло до додаткового часу, аж поки на першій компенсованій хвилині Владислав Насібулін перекреслив короткий кубковий шлях донецького «Металурга». Наостанок гості залишились ще й без Александре, який побачив перед фінальним свистком червону картку.

Не вистачило основного часу лише в одній парі – там, де жереб звів 2-х представників Першої ліги. Стартовий обмін голами не мав продовження аж до серії пенальті. «Тернополю» трохи не вистачило психологічної витримки, і більш досвідчені гравці «Олександрії» зробили під час вирішальної «лотереї» на одну помилку менше.

«Тернопіль» (1Л) – «Олександрія» (1Л) – 1:1 (пенальті – 3:4)

«Миколаїв» (1Л) – «Іллічівець» Маріуполь – 0:1

«Буковина» Чернівці (1Л) – «Чорноморець» Одеса – 0:4

«Полтава» (1Л) – «Металург» Донецьк – 2:1

«Десна» Чернігів (1Л) – «Дніпро» Дніпропетровськ – 0:1

«Нива» Тернопіль (1Л) – «Ворскла» Полтава – 1:5

«Реал Фарма» Овідіополь (2Л) – «Олімпік» Донецьк – 0:1

«Чайка» Київська область (ам.) – «Карпати» Львів – 0:4