Результати аудиту української Прем’єр-ліги досі не оприлюднено

26 серпня 21:44
Переглядів: 227
премєр ліга

Попри те, що незалежний аудит української Прем’єр-ліги, ініціатором якого ще торік виступили ФК «Карпати», завершився ще три тижні, його результати досі не оприлюднено. Водночас у Прем’єр-лізі переконують, що й самі ще не ознайомилися із висновками експертів.

«Будь-яка організація має відділи, кожен з яких відповідає за певну функцію. Вся фінансова документація надходить у бухгалтерію. Відтак мета аудиту – перевірити фінансову звітність, з’ясувати, чи правдиво відображається стан речей у кожному з відділів організації», – пояснює експерт із бухгалтерської справи Мар’яна Кавин.

Отож, на що саме витрачає кошти Прем’єр-Ліга? – Щоб з’ясувати це питання, ще торік ФК «Карпати», який, між іншим, дотримується всіх регламентних вимог футбольного Об’єднання щодо діяльності клубів, запропонував провести незалежний аудит організації.

«Ми просто хочемо подивитися, на скільки на сьогодні відповідає дійсності використання коштів, які нам декларує Прем’єр-ліга. Якщо люди бояться аудиту – це означає, що наш футбол «у тіні», – заявив тоді почесний президент ФК «Карпати» Петро Димінський.

Таке припущення - небезпідставне. Із вимогою провести незалежний аудит у Прем’єр-лізі львів’яни звернулися ще восени минулого року. Коли ж не отримали відповіді від Об’єднання футбольних клубів, повідомили про це у Федерацію футболу України.

«Карпати» дійсно звернулися із проханням провести аудит у Прем’єр-лізі, - підтвердив президент ФФУ Анатолій Коньков. - Раніше аудит у Прем’єр-лізі не проводили, тож ми пішли на зустріч львівському клубу».

ФФУ зобов’язала Прем’єр-Лігу провести перевірку незалежною компанією із залученням представників ФІФА та громадськості. Майже через півроку аудит таки відбувся. З часу його завершення минуло три тижні. Однак результатів перевірки досі не оприлюднено. У Прем’єр-лізі кажуть, що від них нічого не залежить, адже висновки експертів отримають не вони, а замовник.

«ФІФА - замовник проведення аудиту, - пояснює генеральний директор Прем’єр-ліги України Петро Іванов. - Ми сподіваємося найближчим часом отримати висновки перевірки».

Лише після цього з результатами аудиту ознайомляться клуби, а історія, що тривала майже рік часу завершиться.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: