"Рівень чемпіонату Іспанії трохи вищий від першості України"

02 квітня 07:11
Переглядів: 295
Гнітько

Для екс-гравця львівських хокейних «Левів» Дмитра Гнітька цей сезон видався дуже вдалим. Минулими вихідними він у складі іспанської команди Bipolo VITO з міста Віторія здобув Кубок короля. А перед тим українець виграв у національному чемпіонаті. Про іспанський етап своєї кар’єри Д. Гнітько розповів в ексклюзивному інтерв’ю.

— Мій знайомий за виступами за одну з команд у Сербії запропонував пограти в Іспанії, — розпочав хокеїст. — Довго не роздумував, погодився. На той момент в Україні була не зрозуміла ситуація з чемпіонатом загалом та «Левами» зокрема. Тому я віддав перевагу переїзду в Іспанію. Наша команда стала чемпіоном Іспанії другий рік поспіль. У нас молодий колектив, до якого входять десять легіонерів. Умови створено непогані: льодовий майданчик, тренажерний зал, сауна, басейн. Тому й результати не забарилися. Дуже задоволений цим етапом своєї кар’єри. Виборов два трофеї, набув нового досвіду. Фінал Кубка короля показувало національне телебачення, були непогані рейтинги й дуже хороша атмосфера.

— Для Іспанії хокей є екзотичним видом спорту. Розкажи про рівень тамтешнього чемпіонату.

— В Іспанії справді хокей не є найпопулярнішим видом спорту. Навіть більшу популярність має хокей на роликах, тут є майже 30 команд. У нашому чемпіонаті виступає вісім команд, іще є 12 любительських колективів. Рівень іспанського чемпіонату майже такий самий, як і Професійної хокейної ліги України. Можливо, там трохи вищий через більшу кількість хороших легіонерів. Є гравці з Канади, США, Чехії, Словаччини, Фінляндії. Завдяки цим гравцям зростає рівень чемпіонату. Іспанські команди сповідують американсько-канадський стиль.

— Хто фінансує клуб?

— Основне джерело фінансування — державне. Крім того, є кілька спонсорів.

— Багато людей приходить на матчі?

— Так, багато. Квиток коштує 10 євро, це не стримує місцевих уболівальників. На фінальні ігри були аншлаги. Арени вміщують кілька тисяч глядачів.

— Чимало українців мешкає у Віторії?

— Дуже багато. Прогулюючись містом, бачив чимало прапорів України, на ігри приходили співвітчизники. Зустрічався з вихідцями зі Львова, інших міст.

— В Іспанії економічна криза, це було відчутно в клубі чи, можливо, місцеві жалілися?

— Ні, не відчув. Усе було гаразд. Раніше, казали, була криза, а тепер усе нормально. Люди задоволені, всі гарно вдягнені, тішаться життям. В Іспанії, як і всюди: хто працює — той живе в хороших умовах. А той, хто лінується, звісно, на все нарікає.

— Як проводив вільний час?

— Вільний час проводив разом з дружиною. До слова, клуб узяв на себе її харчування, видав абонементи в спа-салони, сауни, басейни. Тобто керівництво створило всі необхідні умови для гравців та їхніх сімей. Відвідали Барселону, ходили на екскурсії, оглядали цікаві місця.

— Іспанія — це не перший твій досвід виступів за кордоном?

— Так, не перший. Грав у Росії: за воронезький «Буран», «Крилья Совєтов» із Самари, в Норильську. Потім виступав у Білорусі, в Новополоцьку та Вітебську. Змагався у Швеції, Сербії. Також разом із харківською «Дружбою-78» їздив Канадою й Америкою. Три роки подорожували.

— Якщо не говорити про Іспанію, який період у кар’єрі найбільше запам’ятався?

— Дуже сподобалося у Швеції. Там професіоналізм у всьому: тренувальному процесі, побуті, харчуванні, загалом у житті. За всіма параметрами це — найкраща країна.

— Які подальші плани?

— Іще не знаю, найближчим часом відпочиватиму, а далі побачимо. Хочу повернутися додому, на Батьківщину. В Іспанії добре, але вдома краще. Постійно стежив за перебігом українського чемпіонату, тішуся, що «Леви» пробилися в плей-оф. Були пропозиції повернутися в цю команду, але я ще не готовий визначитися.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: