Роман Дебелко: "Не дивуйтесь, якщо побачите іншу гру від "Карпат"

14 липня 08:50
Переглядів: 201
дебелко

Новачок Карпат форвард Роман Дебелко розповів про перехід зі Сталі та особливості тренувань в новій іспанській команді тренерів Левів

Роман Дебелко став одним з футболістів, хто в нинішнє трансферне вікно покликаний в черговий раз оновити Карпати, перейшовши зі Сталі. Тим паче, оновлення це відбувається не лише за допомогою традиційної кадрової перестановки, а й з залученням нового іспанського тренерського штабу на чолі з Серхіо Наварро. 

— Все відбулося дуже просто і швидко: у мене закінчився контракт із Сталлю, Карпати зв’язалися зі мною і запропонували перейти до них, — розповідає Дебелко. — Довго не думав, чесно кажучи. Влаштував все з документами і прибув на збори львів’ян. 

— Які фактори переконували підписати угоду з Карпатами? 

— Це український клуб, гарна команда Прем’єр-ліги, також мені ближче до рідного Івано-Франківська. Загалом Львів — чудове місто, і тут є всі умови для тренувань та поліпшення гри. У дитячо-юнацькому футболі я міг перейти в Карпати, але тоді не склалося. 

— Як попрощалися зі Сталлю? 

— Як зазвичай в цьому випадку роблять футболісти, ми потиснули руку, побажали успіху і роз’їхалися. Команда у нас була хороша, але більшість пішли. Хто нормально попрощався із керівництвом клубу, хтось — не зовсім. Хотілося б, звичайно, щоб було без боргів. В кого був контракт, то розривали його і вибачали гроші. В кого контракт закінчився, як у моєму випадку, то ми тепер в режимі очікування грошей. 

— У Карпати ти приїхав в той момент, коли в команду прийшла нова тренерська команда. Як сприйняв іспанських наставників, що нового вони зараз прищеплюють грі? 

— Всі професійно відносяться до своєї справи. А іспанські тренери, я вважаю, надзвичайні профі в своїй справі і вимагають жорсткого підходу до виконання футболістами своїх функцій. Загалом відразу зрозуміло, що вони хороші коучі із новими ідеями. 

— Як розподілилися обов’язки кожного із тренерів? 

— Головний тренер Серхіо Наварро керує процесом, коригує заняття. Іван Медай — його помічник, який більше працює по тактиці, вправах на тренуваннях. Тренер з фізпідготовки — Хосе Пастор. Спілкуємося з ними наразі за допомогою перекладача. 

— Теорії багато в Карпатах з’явилося? 

— Дивимося записи ігор, кожному роздали концепцію гри — те, що хочуть тренери від нас, що ми мусимо робити і розуміти. Але найголовніше, що тренери вимагають, щоб ми постійно думали на полі, не «пуляли» м’яча будь-куди. Тренування базуються на контролі м’яча. Не здивуєтеся, якщо побачите в новому сезоні іншу гру від Карпат. 

— Що найбільше сподобалося на літньому зборі? 

— Позитивність тренерів, налаштування на те, щоб згуртувати нас. Плюс люблять дисципліну і професійно відносяться до своєї робити. 

— Ти не забив на спарингах в Польщі. Розчарований цим? 

— Звісно. Та й моментів особливих не було. Але врахуйте, що я трохи пізніше приїхав в команду. Сподіваюся, що в сезоні надолужу. Взагалі, думаю, що остаточно зіграємося ми вже по ходу чемпіонату, бо літні збори дуже короткі, і часу на підготовку було мало. 

— Ти встиг познайомитися із уругвайцем Рівасом, з яким, можливо, доведеться конкурувати в нападі? 

— Тільки сьогодні (розмова відбулася у середу. — прим. Ю.К.) вперше тренувалися разом. Якогось конкретного враження від нього ще не можу вам сказати, але видно, що він здатний допомогти Карпатам. 

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: