Роман Григорчук: "Моя мрія - грати в Лізі Чемпіонів"

20 травня 08:34
Переглядів: 782
Роман Григорчук

Наставник "Чорноморця" коломиянин Роман Григорчук розповів про конспектах від Маркевичалатиських призах для домашнього міні-музею, зустрічі з Трапаттонідитячому віці Коваля і чому перший контракт з одеситами він уклав лише на півроку

Романе Йосиповичусезон, що завершився,напевно, один з найуспішніших в кар'єріГригорчука-тренера. А який на вашій пам'ятінайуспішніший сезон Григорчука-футболіста?
- (Після паузи.Знаєтея завжди керуюся принципом- з того моментуяк ти став тренеромяк можнарідше згадувати про кар'єру футболіста. Бо це різніпрофесії. Алераз ви запиталивідповім:найуспішнішимнапевнобув періодколи я грав за"Прикарпаття" ще в першій лізі. Багато забивавбувбомбардиром - напевноце найбільш пам'ятне.

Свого часу ви хоч і недовгоале пограли в "Кривбасі"який очолював Мирон Маркевич. Щось від його методики у своїй роботі потім використовували?
Я давно себе готував до тренерської діяльностіа тому намагався уважно придивлятися і цікавитися роботоюнаставників тих командде гравЩось для себе помічавзаписувавпитав їхякщо чогось не розумів. І в результаті,майже від усіх тренерів я щось узявУ Мирона Богдановича я теж дечому навчився.

Ви закінчували ігрову кар'єру і починали тренерську в Латвії, в "Дінабург" з ДаугавпілсаЯк вас тудизанесло?
У 1998-му мене запросив до Латвії тодішній наставник "Дінабург" Віктор Нестеренко, у якого я грав у "Прикарпатті".Причому він відразу сказав так: "Пограйте стільки, скільки вік дозволить. А в принципі, я тебе розглядаю як свого помічника або навіть наступника". Так і вийшло. Я відіграв сезон під його керівництвом, а потім, коли Нестеренко запросили в "Ригу", я ще десь півроку був граючим тренером. Чесно скажу, нікому не раджу цим займатися.Поєднання тренерської та ігроцкой діяльності - протиприродно і неправильно. Ти повинен або грати, або тренувати, щоб повністю бути сконцентрованим на чомусь одному. Але з іншого боку, весело: сам собі установку на гру даєш, сам себе на заміну випускаєш (сміється). Я розумів, що це не зовсім правильно, але обставини змусили цим займатися. Ну а третій рік в "Дінабург" я вже зустрічав в якості класичного тренера.

Сумарно ви прожили в Латвії майже 11 років. Не було бажання прийняти громадянство?
Навіть не замислювався. Я - громадянин України і пишаюся цим. Якби за нашим законодавством допускалосяподвійне громадянството можливоя б ще подумавале оскільки подібне не дозволяєтьсято і про це взагалі не йшлося. До того ж сама процедура отримання латвійського громадянства для тиххто там не народився- надзвичайно складний і трудомісткий процес. Тому мені цілком вистачало виду на проживаннящо дає дозвіл на роботу.

Після семи років у "Дінабург" ви пішли на підвищення - в "Вентспілс", з яким кілька років поспіль гралиу кваліфікації ЛЧ. Який найбільш пам'ятний спогад зберігся про ті ігри?
Поєдинки з «Зальцбургом». Хоча це була команда і не з топ-чемпіонату, але в той час вони намагалися побудуватисуперклубамбіції в керівництва були божевільніІнфраструктурапідбір гравців - на найвищому рівні. А натренерському містку - легендарний Джованні ТрапаттоніТак що зустріч з австрійцями стала і для менеі для моєїкоманди цілою подією.

Свого часу Григорчук вважався кращим тренером Латвії
Такколи перейшов в "Вентспілс"ми тричі ставали чемпіоном країнидвічі завойовували Кубокі мене тричівизнавали тренером року.

Якісь призи за це мали Вам вручати?
Були спеціальні призи у вигляді статуеток або кубків. Всі з нотками національного колоритуі всі різні: один - зі скла,другий - металевийтретій - з дерев'яними елементамиЯ зараз створюю свій домашній міні-музей, і ці призи займутьтам своє місце.

Повернувшись з Латвії, ви прийняли запорізький "Металург". Саме з вашої легкої руки там яскравоспалахнула зірочка на ім'я Максим Коваль. Якпо-вашому, чому він так швидко перейшов з розряду"один із кращихв розряд "один із багатьох"?
Насправдізапорізький етап у кар'єрі Максима був дуже яскравим. І знаєтевін не тільки дуже талановитий хлопець,але й входить до групи тих футболістівз якими приємно працювати. У тому планіяк він все схоплював на льоту,вбирав усе як губка.

Не було помилкою з його боку так рано перебиратися в "Динамо"Адже в Запорожжі у нього булогарантоване місце в основі і постійна ігрова практика?
Зараз ми можемо тільки припускатиМожейому дійсно потрібно було ще трохи зміцнітизмужнітиХочаякщо чесноколи Коваль йшов, я думаввін відразу ж і на новому рівні заграє настільки ж яскраво. На той момент я думавтакАле і зараз продовжую віритищо у нього ще все попереду. Навіть той вікв якому Максим перебуває зараздляворотаря вважається дитячимУпевненийщо Коваль ще буде прогресувати і голосно заявить про себе.

Із Запоріжжя ви пішли в "Чорноморець", який вилетів у першу лігуЧи не вважали це кроком назад?
Ні в якому разіВ Україні мене ще мало хто знаві щоб зробити собі ім'япотрібно було працювати з командоюхорошогодобротного рівня. І мені було абсолютно не соромно працювати в першій лізі. Я розумівщо "Чорноморець" - це хороший брендякий просто тимчасово опинився не в своїй компанії. А коли поспілкувався з керівництвом,зрозумівщо вони думають так само. Питання було тільки в томущоб працюватирозвиватися і підніматися все вище і вище.

Перед вами ставилося завдання негайного повернення в еліту?
ПриродноЯ адже прийшов до Одеси в середині сезонув листопадіі мій перший контракт був укладений лише на півроку з конкретним завданням - вихід у Вищу лігу.

- Нині Одеса - не самий спокійний місто в УкраїніНа вас цей момент надає якийсь вплив?
Язвичайноне можу сказатищо ні яні моя родина не звертаємо на те, що відбувається уваги. Ми бачимо, що відбуваєтьсяАле я особисто спокійно до цього ставлюсярозуміющо це все - тимчасовоті речіякі відбуваються.Упевненийскоро в Україні все нормалізуєтьсяі буде порядок. Наша країна заслуговує бути процвітаючою ішанованою в усьому світі.

Під час переможної гри з "Дніпром" у вас були бурхливі претензії до Хуанде Рамосу за гол, забитийсуперником з порушенням Fair play і згодом скасованийАле ж за місяць до цього і ваш переможний м'яч у Тернополі в 1/Кубка був не зовсім чистим...
Згоден, по тому нагоди теж є до чого причепитися. І після гри ми розбирали цей епізод у своєму коліі я не скажу,що я сильно все схвалюю. Але так вийшловже повірте мені на словощо по ходу самої грия цей момент просто непобачив. І тому потім навіть не зрозумівчерез що почався весь гармидер із випадами вболівальників "Тернополя" внашу адресу: кидання пляшок тощо. Відновлював картину того, що сталося вже пізнішепоспілкувавшись з футболістами в роздягальні. Вони мені й розповілищо так - під час гольовий атаки гравець господарів лежав.

Останнім часом було дуже багато розмов про нібито інтересі до вас з боку "Динамо", "Дніпра". Це невідволікає вас від роботи?
Намагаюся не відволікатися. Ясна річщо меніяк і будь-якому тренеровіхочеться працювати на високому рівні,потрапляти не тільки в Лігу Європиа й в Лігу чемпіонів. Але моя мрія - щоб усе це відбулося з "Чорноморцем" і щобя разом з ним грав у Лізі чемпіонів. А після тогояк саме нинішня команда весняного зразка гідно проявила себе в складній ситуації - я "Чорноморець" став поважати і любити ще більшеі готовий для цієї команди зробити все.

nbsp;

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: