Роман Григорчук: "Випускати Шацьких було якось незручно"

14 березня 21:46
Переглядів: 262
григорчук

Успіхи одеського "Чорноморця" дивують навіть фахівців. Ця команда вже заслужила статус відкриття чемпіонату. І нині ні в кого немає сумнівів, що саме "Чорноморець" посяде п'яте - Еврокубкове -місце. Особливо після перемоги над "Карпатами".

А ще два роки тому " Чорноморець" грав у першій лізі. Про секрети стрімкого злету розповів головний тренер команди Роман Григорчук.

— Як ви реагуєте на оди, які зараз співають вашій команді?

— Я зберігаю спокій, холодний і тверезий розрахунок. Це збоку наші результати виглядають добре, але я розумію, що нам ще потрібно дуже багато працювати. До блискучої команди нам ще дуже далеко. Заразу нас є просто хороший рівень і є розуміння того, що ми повинні зробити, щоб стрибнути на щабель вище. І ми робимо ці кроки. Наші результати є підтвердженням того, що ми рухаємось у правильному напрямку.

Щодо стосунків із керівництвом і з підлеглими, то їх теж не назву ідеальними. Хочеться кращого. Але вони добрі і дуже професійні.

—У Львові ви провели свій 50-й матч на посаді головного тренера "Чорноморця". Таким бачили подарунок до ювілею?

— А я й не знав, що в мене кругла дата! (Усміхається). Дякую, що сказали. А перемагати хочеться завжди, не лише на ювілеї.

—  Попри те, що "Чорноморець" останнім часом постійно перемагає, вас і команду нерідко критикують за низьку результативність. 24 голи у 20 матчах — це замало?

— Раз критикують, значить, бачать якісь огріхи у нашій роботі. Якщо фани висловлюють своє невдоволення, значить, команда їм не байдужа. Вони за неї переживають. І така критика набагато цінніша від байдужості. Я чудово бачу проблеми у грі команди, вони не обмежуються лише низькою реалізацією. Є огріхи і в тактичній побудові командної гри.

—  Коли ви лише прийняли "Чорноморець", вашою роботою не були задоволені. Не говорили з керівниками клубу про припинення співпраці?

—  Коли команда не дає результату, у мене ніколи не виникає думок усе кинути і піти. Така ситуація мене заводить, я починаю шукати причини кризи і способи виходу з важкого становища. Така вже в мене натура.

Тоді говорили, що я на межі звільнення. Це неправда. Навпаки, у скрутну мить мене першим підтримав саме президент нашого клубу. Він мені повністю довіряв і не ставив у жодні часові рамки.

—  Після вашої останньої перемоги фахівці кажуть, що інтрига у боротьбі за п'яте єврокубкове місце вмерла. Там буде "Чорноморець" — і крапка. Погоджуєтесь?

— Такі розмови не мають підстав. Бо будь-яка людина, що вміє рахувати очки, побачить: нас не зможуть наздогнати лише дві останні команди чемпіонату. Всі решта мають теоретичні шанси набрати більше очок, ніж ми. І не лише шанси, а й можливості для цього. Тому інтрига є.

—  Взимку ви підсилилися зірковим гравцем — Максимом Шацьких, проте у двох стартових турах так і не випустили його на поле. Що з ним?

— З ним усе гаразд, я на нього дуже розраховую. Прийде час, коли він нам допоможе. У Львові я його не випустив із тактичних міркувань. Мені на полі була потрібна людина, яка більше знає про наші методи гри і тому з'явився Діденко. Хоча до гри я планував випускати Шацьких. А в першому турі так складалася гра, що я міг Максима випускати наприкінці матчу. Але давати такій фігурі лише кілька ігрових хвилин, мені, чесно кажучи, незручно.

За матеріалами всеукраїнської газети "Експрес"

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: