Роман Ковальчик: "Ми зустрічаємося і часто розмовляємо про "ТВД"

26 січня 13:59
Переглядів: 232
Ковальчик

На жаль, газетні та журнальні шпальти не можуть вмістити усі матеріали в повному обсязі і за кадром залишається багато цікавого. Пропонуємо вашій увазі уривки інтерв’ю, які минулого року не були оприлюднені через об’єктивні причини.

Роман Ковальчик, тренер «ЛТК»

- «Україна» у середині 90-х років минулого століття часто їздила виступати і закордон. Розкажіть про цей досвід.

- Часто виїжджали закордон і багато вигравали. Наша команда була досить непоганого рівня, щоправда, коли виїжджали закордон, то іноді підсилювалися гравцями з інших клубів. Були в таких країнах, як, наприклад, Нідерланди, Бельгія. Їздили і пропагували футзал, а також таку країну, як Україна. Цікавого і смішного в тих поїздках було багато. У перші наші поїздки харчі з собою брали, як це говорять «сухпайок». Було важко, але в колективі усі були однодумцями і ми рухалися уперед. Інколи було й таке, що в автобусі спали, бо не було грошей на готель. Спочатку нас не визнавали і дивилися з сарказмом, але грою усе доводили і до нас починали ставитися зовсім по-іншому. За перемоги у деяких турнірах хлопці навіть спортивні звання отримували. Одного разу навіть перемогли у неофіційному клубному чемпіонаті Європи у Нідерландах в 1995 році. В Україні трошки швидше почався розвиток футзалу і на початку, у перші роки, ми дуже серйозно котирувалися в Європі.

- Під час тренерства у львівському «ТВД», Ви виховали багатьох футзалістів. Підтримуєте з ними зараз зв’язок?

- Спеціально не підтримую, але взагалі спілкуємося. Іноді зустрічаємося, можемо зателефонувати і привітати одне одного, але так щоб дуже близько, то такого немає. Загалом у мене з усіма хороші стосунки, бо я не скандальна людина і зла ніколи не тримаю. Намагаюся нічого такого не робити, щоб на мене ображалися. Я вважаю, що для президента «ТВД» був важливою частиною його життя.

- Як Ви сприйняли новину про те, що «ТВД» припинив своє існування?

- Це боляче, ми зустрічаємося і часто розмовляємо про «ТВД». Ну Ви розумієте, що в якій би команді ти не працював, воно усюди залишає свій позитив і негатив.

- «ЛТК» у це міжсезоння втратило майже обидві перші четвірки. Як будете робити команду, можна сказати «з нуля»?

- Свірідов і Рось стали двома кращими бомбардирами минулої першості, то ми їх і відпустили, бо вони вже доросли до того рівня, де можуть по-серйозному грати і працювати. Напевно їм потрібен трошки інший тренерський підхід. Натомість ми собі набрали ще молодших хлопців. Підтягнули до команди молодих гравців, які вже можуть грати і показувати дійсно високий рівень. Я б не сказав, що «з нуля». Повірте мені, що гравці, яких ми взяли, дуже сильні, просто з ними треба попрацювати і розкрити, вони ще гратимуть і за національну збірну. Це все треба промацати, хлопців підвиховати і все буде гаразд.

- Перший матч «бронзової» серії ви виграли у «Енергії», а потім зазнали трьох поразок поспіль. Що тоді сталося?

- Після 9:0 пішла недооцінка. Ви ж бачите, що команда може рознести кого хочеш 8:0, 8:2 і т.д., якщо настроїться, а десь мікробаланс у пари гравців порушиться і починаються проблеми. Футзалісти у нас різного рівня і не впевнені в собі, не вірять, що вже виросли в тих людей, які вже можуть робити результат в одному з найсильніших чемпіонатів Європи. Не все дається відразу, хіба що випадково щось станеться, але щоб була стабільність необхідно дорости. Не завоювали медалі, значить недопрацювали - на все свій час.

- Можливо та перемога більше зашкодила команді, ніж пішла на користь?

- Я б так не сказав конкретно по тій перемозі. Зашкодило те, що у нашій команді ніхто не грав на такому рівні, хіба що за винятком Дмитра Іванова. Ніхто з наших хлопців ніколи не потрапляв у четвірку, а тут команда і на першому місці йшла, гравців пачками почали викликати у молодіжну і національну збірні. Після цього все треба ставити на місце, але вони повинні через це пройти, бо не можна бути майстром не вимазавшись – так не буває.

 


Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: