Роман Підківка: "У "Карпатах" завжди моїм кумиром був Тлумак"

19 липня 18:18
Переглядів: 145
Підківка

«ПАМ’ЯТАЮ, ЗАБИВ Я КАРПАТАМ...»

– Якщо згадувати твоє футбольне дитинство, який матч Карпат із числа тих, котрі ти бачив як уболівальник, залишився у пам’яті найяскравіше?

– Напевно, той поєдинок, коли Карпати змогли вибити із Кубка України донецький Шахтар. Тоді переможний м’яч забив Батіста, а саму зустріч ми дійсно усі запам’ятали назавжди.

– Тоді дуже яскраво себе проявив Богдан Шуст. Не помилюся, якщо припущу, що він після того матчу став кумиром усіх львівських юних воротарів?:)

– Так, однозначно!

– А взагалі, хто із воротарів тобі найбільше подобається за своєю ігровою манерою?

– У Карпатах завжди моїм кумиром був Тлумак, а так – мені дуже сильно подобається Нойєр.

– Твоя спільна риса із знаменитим німцем – ти дуже вільно, розкуто граєш ногами, що вважається атрибутом сучасного воротаря. Звідки таке гарне володіння м’ячем? Напевно, в дитинстві ти грав не лише в воротах?

– Справді, в дитинстві, коли я виступав за команду Сокіл, я грав у полі. Пам’ятаю, на область ми грали з Карпатами – я їм забив, ми виграли з рахунком 2:1. І після цього мене запросили в Карпати, причому, саме як польового гравця, а не як воротаря. Але я вже на той час виділявся зростом, тому з часом мене попросили стати в ворота, спробувати себе в ролі голкіпера.

– Хто з тренерів побачив у тобі воротаря?

– Став у ворота, коли нашим тренером був Володимир Михайлович Щерба. Але ще в школі, коли моїми тренерами були Роман Деркач, Андрій Василитчук та Андрій Гайдук, я отримав «футбольні університети». Вдячний моїм першим тренерам за все, що вони для мене зробили. Вони і зараз за мною стежать, після ігор ми часто з ними бачимось, спілкуємося. Вони завжди бажають мені удачі.

– Зізнаюся, коли в журналістських колах йдуть суперечки про те, хто може стати «українським Чілавертом», дуже часто виринає твоє прізвище, адже всі вже знають, наскільки у тебе могутній удар. Випадково, на тренуваннях штрафні та пенальті «з іншого боку» не вивчаєш?

– Чи бити мені штрафні й пенальті?:) Не знаю, це вже не мені вирішувати. Якщо тренери вирішать, що мені можна це довірити, тоді буду пробувати. А сам проситися не буду:)

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: