Роман Семенишин: "На двох поспіль турнірах Хитрова "вбили" судді"

17 червня 07:17
Переглядів: 560
Роман Семенишин

Тренер збірної України Роман Семенишин: "Ми сподівалися на три або чотири медалі"

Золоту, срібну та три бронзові нагороди привезла збірна України з боксу з чемпіонату Європи, що закінчився у Мінську. Переможцем турніру став Павло Іщенко, якому не було рівних у ваговій категорії до60 кілограмів. "Срібло" здобув Микола Буценко, а володарями бронзових медалей стали Денис Пояцика, Євген Хитров та Богдан Шелестюк.

-  Павло Іщенко - молодець, - каже газеті "Експрес" Роман Семенишин, тренер збірної України. - Він переміг завдяки тому, що показав неймовірний характер. Його майстерність не цілком чемпіонська, але хлопець продемонстрував волю і став чемпіоном Європи.

-  Як вам загалом виступ збірної України на чемпіонаті Європи?

- Ми задоволені. Не забуваймо, що після Олімпійських ігор склад збірної України змінився на 80 відсотків. П'ять нагород - це гарний показник. Щиро кажучи, я припускав, що ми виграємо три або чотири медалі. А здобули п'ять.

- Чому, на вашу думку, з п'яти півфіналістів лише двоє потрапили до фіналу, а один став переможцем?

-  Проблема - у суддях. Дуже боляче за Євгена Хитрова. У Лондоні його "знищили" судді, і тепер вони знову не пустили його до фіналу (на церемонії нагородження Хитров демонстративно зняв із шиї бронзову медаль. - Авт.). Чомусь не таланить хлопцеві. Українець виграв два із трьох раундів, виграв беззастережно, а рефері віддають перевагу супернику. Можна сказати, що у Хитрова вкрали перемогу. У подібне становище поставили й Дениса Пояцику, який також несправедливо вибув у боротьбі за золоті медалі. Він був активнішим за опонента.

- Чи можна казати, що вже у перший післяолімпійський рік збірна України має фаворитів у п'яти вагових категоріях? Скількох із п'яти призерів можна сміливо готувати до наступної Олімпіади?

- Ні, ще зарано визначати олімпійський склад. Ось Євген Хитров... Хлопець зазнав психологічної травми, адже на двох поспіль турнірах його "вбили" судді.

Не знати, як така несправедливість вплине на його кар'єру. Він має сильного конкурента Дмитра Митрофанова. До того ж у Мінську ми довірили місце у збірній зовсім юним, особливо у ваговій категорії до49 кілограмів. Побачимо, як стрімко молоді прогресуватимуть. Ми формуватимемо команду впродовж найближчих двох років. Наше завдання - до Олімпіади виховати двох або трьох сильних боксери у кожній ваговій категорії.

- Чи розраховуєте на героїв Лондонської Олімпіади?

-  Такі хлопці, як Берінчик. Гвоздик та інші, багато зробили для України. Нині вони розмірковують над пропозиціями від професіональних клубів. А ми в цей час готуємо нових зірок. Ближче до Олімпіади стане зрозумілим, хто зі старих бійців залишиться у збірній, а хто шукатиме щастя у професіоналах. Припустимо, що лондонські герої полишать команду. Не можемо ми залишити їхнє місце порожнім. Треба виховувати нових боксерів. Та не приховуємо свого бажання побачити лондонських героїв і на наступній Олімпіаді, щоб вони передали досвід молодим бійцям.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: