Роман Толочко: "Маю велике бажання та натхнення працювати у "Ниві"!

02 травня 07:27
Переглядів: 242
Толочко

Новим головним тренером тернопільської "Ниви" нещодавно став Роман Любомирович Толочко. Одразу ж після призначення тренер вирушив разом із командою на перший іспит до Охтирки. Про своє призначення Роман Толочко розповів клубному сайту.

— Запрошення у "Ниву" для мене було дещо несподіваним. Проте поступила така пропозиція і рішення довелося приймати швидко, адже часу на роздуми було не так вже й багато. Одразу ж довелося вирушати з командою на два непрості виїзди — у Охтирку та Миколаїв. Найголовніше, що у мене було бажання працювати у цій команді. Ми зустрілися з керівництвом "Ниви" і одразу ж домовились. До того ж, мій помічний Любомир Євгенович Вовчук раніше працював з теперішніми керівниками клубу, а тому рішення прийняли швидко.

— Раніше вам доводилось працювати у молодіжних та юнацьких командах. Цю тренерську роботу у команді Першої ліги можна назвати для вас своєрідним викликом?

— Вважаю, що так. Повторюсь, що у мене було бажання працювати. Рано чи пізно таке рішення довелось би прийняти. Тим паче, що певний досвід тренерської роботи у львівських "Карпатах" у мене є. Довелося співпрацювати з хорошими тренерами, як от Кононов, Яремченко, Дячук-Ставицький. А Мирон Богданович Маркевич свого часу тренував і мене. Що з цього вийде — побачимо. Бажання та натхнення працювати у мене є величезне!

— У теперішньому складі "Ниви" є чимало гравців, які грали, або пройшли школу "Карпат". З ким ви вже зустрічалися раніше?

— Я дуже добре знайомий з Ігорем Озарківим, Ярославом Свораком, Романом Гудаком. Трохи менше знаю Грищенка, Красномовця, Ярослава Волошина, але слідкував за їхнім виступом у молодіжних командах львів’ян. Можливості цих молодих гравців відомі, але потрібно розкривати їхній потенціал. Власне, у цьому ми їм будемо допомагати. Проте майже все залежить від них самих, адже вони отримали таку можливість  грати у Першій лізі. Під час командного зібрання я говорив їм, що вони мають унікальний шанс проявити себе на такому рівні. Адже потрапити з команди U-21 одразу ж у Першу лігу — це хороший стимул для росту. Можливо, у них з часом буде можливість спробувати свої сили на найвищому рівні.

— Хоча ви у команді зовсім недавно і провели лише одне тренування, але оцініть, будь ласка, потенціал теперішнього складу "Ниви"…

— При підготовці до цього першого тренування я помітив, що у цій команді є сплав досвіду та молодості. Такі виконавці, як Олег Керчу, Яневич Віктор, капітан Андрій Донець — мають за плечима чималий досвід виступів у Першій лізі і не лише. Навколо них можна будувати так званий кістяк команди і я сподіваюся, що найближчим часом це нам вдасться зробити. Я розумію, що завдання у нас нелегке. Тим паче зараз на команду очікують важкі виїзні ігри. Але перш за все потрібно вивести футболістів у такий психологічний стан, щоб вони розуміли — нічого страшного у цьому немає і критичний момент не настав. Такі моменти, власне, і гуртують команду. Потрібно зрозуміти, що обігрувати можна будь-які сильні команди. Таких фактів у історії футболу безліч. Колектив у "Ниві" хороший. По першому тренуванні я побачив, що хлопці добре працюють, рухаються — мені сподобалося. Як буде далі покаже, звісно, лише час. Зараз ми будемо намагатися стабілізувати склад.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: