Роман Ярий: "Першу половину сезону я б оцінив на добре"

03 січня 16:23
Переглядів: 221
Роман Ярий

Майже два місяці минуло зі старту футзального чемпіонату в Першій лізі. Під час святкової новорічно-різдвяної паузи Аматорська футзальна ліга України підбиває перші підсумки. 

На запитання журналіста Андрія Гулія відповів спортивний директор НФК "Ураган" 33-річний Роман Ярий, який і надалі продовжує захищати кольори івано-франківського клубу - тепер вже у футболці "Урагану-2".

- З проблемами якого характеру довелося зіштовхнутися при підготовці до цього сезону?
- Першою проблемою вбачаю невизначеність клубів України щодо участі в чемпіонаті України з футзалу серед команд першої ліги. Звідси виходять наступні проблеми - невизначеність початку сезону, схема проведення чемпіонату в першій лізі, неможливість планування підготовчого періоду командами і т.д. Я розумію спонсорів, які не можуть передбачити своє фінансове становище в майбутньому у нашій державі, але для всіх було б краще, щоб до кінця липня в АФУ чітко знали кількість учасників у першій лізі.

Щодо нашої команди, то ми провели досить плідні навчально-тренувальні збори з липня місяця - збір в Овідіополі, збір в Івано-Франківську, турнір в Польщі, після цього готувались в режимі товариських матчів. Протягом цього періоду тренери визначились з футзалістами, що будуть у складі команди на цей сезон.


- Як оціните першу половину сезону для своєї команди?
- Першу половину сезону я б оцінив на добре - ми після першого кола на третьому місці. Непогано проводимо ігри в чемпіонаті, але от з Кубком не склалось. Не хочу применшувати заслуги команди "Приват" (Кривий Ріг), але тричі ведучи у рахунку, ми не мали права їм програвати в серії 6-метрових ударів.

- Чи можливі зміни у складі команди?
- Щодо змін в команді, то тренери визначаться з ними в найближчому майбутньому. Можу сказати лише, що вони будуть тільки точкові, а не глобальні.

- Які завдання поставлені на другу половину сезону?
- Перед "Ураганом-2" стоїть завдання виховати перспективну молодь для поповнення складу основної команди, де вони мають бути готові до виконання найвищих завдань. Ця молодь повинна в чемпіонаті з футзалу серед команд першої ліги загартуватись - пройти гіркоту поразок та відчути смак перемог, вийти на певний рівень стабільності. Тільки так вони зможуть в майбутньому поповнити основну команду.


- Як оціните рівень організації та висвітлення турніру у першій лізі?
- Треба віддати належне, що в короткий термін АФУ зуміла організувати повноцінний чемпіонат дотримуючись територіального принципу. Організаторам слід велику увагу приділити суддівству в першій лізі - постійно проводити навчання, бо інколи складається враження, що арбітри не те, що не знають правил гри, а свідомо ними ігнорують в той час, коли на кожному матчі здійснюється запис гри. Люди ніколи не вчаться на чужих помилках, а тільки на своїх. Якщо вони особисто будуть покарані за свідомі помилки, то наступного разу вони не будуть їх робити. Можу відзначити те, що організація самих матчів покращилась, наприклад, проведення постійних нарад перед матчами, що неабияк важливо. Це дає можливість виховувати рівень культури команд, настанови арбітрам...

Щодо висвітлення турніру, то в кожному місті є люди, що надають відеозвіти матчів, пишуть про них - популяризація футзалу від цього тільки зростає. Окрім того, тренери мають можливість вивчати команди суперників, брати для себе щось нове. Тому вважаю, що висвітлення турніру на хорошому рівні.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: