Роніньо: "Ураган" завжди буду поважати"

13 жовтня 18:34
Переглядів: 139
РОНІНЬО

Ще в минулому сезоні Роніньо був гравцем івано-франківського "Урагану". Але після того, як "дракони" змінили клубну політику, цей бразильський футзаліст змушений був шукати собі новий клуб. І ось зараз він є гравцем паризького "Спортінга". Однак, і про "Ураган" він не забуває. Про це та про багато іншого Роні розповів в інтерв'ю кореспонденту UA-Футбол.

- Роні, що ти можеш сказати про вихід паризького "Спортінга" в Елітний раунд Кубка УЄФА?
- Коли я приїхав у "Спортінг", то тільки зміг з ними потренуватися один раз, потім вже поїхали на ігри Кубка УЄФА в Хрудім. Так що, у нас не було багато часу, щоб пізнати один одного. Але, незважаючи на це, ми змогли перемогти. У кожного всіх було велике бажання перемогти. Думаю, все це допомогло досягти мети.

- Чи можна сказати, що "Спортінг" Основний раунд пройшов на одному диханні?
- "Спортінг" сам по собі - сильна команда. Ми почали матчі в Чехії з перемоги, так і закінчили цей раунд точно так само. Так що, можна сказати, пройшли його дійсно на одному диханні.

- Скажи, а що це за "гольова феєрія" була в матчі зі "Сталіцею", який закінчився з рахунком 10:7?
- Так, стільки голів не часто побачиш у футзалі. Я думаю, це сталося, тому що ми і "Сталіца" не були готові до гри в захисті так, як потрібно було, оскільки обом командам потрібна була перемога. Але добре, що це трапилося. Цей матч показав нам, що ми повинні більше працювати і підсилити наш захист до наступного раунду.

- До речі, в цьому ж Основному раунді грав і харківський "Локомотив". Слідкував за матчами чемпіонів України?
- Я зміг подивитися тільки одну гру, коли вони грали з "Інтер Мовістаром", оскільки у нас не було часу дивитися ігри. Адже ми повинні були самі відпочити і підготуватися до наших матчів.

- Чого, на твій погляд, не вистачало харків'янам у грі з іспанцями?
- Ритму в грі, тому що на цьому етапі вони не грають в чемпіонаті з сильними командами. Також "Локомотив" концентрований більше на захист. І у них менше індивідуально сильних футзалістів.

- Чи можна вважати, що якщо б після першого гола "Локомотив" не відійшов в оборону, то розгрому можна було б і уникнути?
- Я думаю, одне з двох: або різниця в рахунку була б меншою, або ж у "Локомотива" був би шанс вирівняти гру. Але "Інтер Мовістар" - команда, яка захищається і атакує дуже добре, і над цим гравці іспанської команди працюють роками. На мою думку, "Локомотив" якщо попрацює більше на атаку і візьме у свій склад трохи індивідуально класних футзалістів, то це буде дуже сильна команда, тому що у них дуже хороший захист, а тоді з'явиться і атакуюча міць.

- Хотів би зустрітися з "Локомотивом" в Елітному раунді?
- Так, хотів би. Я знаю гравців цієї команди і знаю, як проти них треба грати.

- Ти вже встиг дебютувати за "Спортінг" і в чемпіонаті Франції. Зможеш щось сказати про рівень місцевого чемпіонату?
- Я зіграв тільки одну гру. Можу сказати, що рівень не дуже сильний. Але команди тут зараз починають рости у всіх відношеннях, так як інвестувати в футзал у Франції почали недавно і нещодавно почали запрошувати легіонерів. Так що, з часом, думаю, рівень чемпіонату покращиться. Я поки ще не зустрічався з іншими командами, так що, можливо, моя думка зміниться.

- Скажи, хто допоміг тобі адаптуватися в "Спортінгу"?
- Я приїхав в "Спортінг" з допомогою мого друга Аугусто, з яким я вже грав у "Іберії", і з тих пір ми дуже дружимо. Спочатку я приїхав тільки на ігри Кубка УЄФА, але так як я зміг показати себе з гарного боку, клуб запропонував, щоб я залишився. В адаптації в клубі допомогли всі, хто працює там. У "Спортінгу" всі мене добре прийняли. І, звичайно, ще добре, що я граю разом моїм другом, це теж дуже допомагає.

- Чому у тебе не вийшло закріпитися в азербайджанському "Хазар Айландс"?
- Не знаю, якось не вийшло. Була якась ситуація з адміністрацією команди, що мені не сподобалась.Такого ще зі мною раніше не траплялося. І саме це вплинуло на те, що я не залишився в Азербайджані.

- Багатьом українським уболівальникам ти знайомий за вситупами в "Урагані". Як ти оцінюєш івано-франківський період своєї кар'єри?
- Спершу хотів би подякувати Сергію Гупаленку, який покликав мене, щоб я грав в "Урагані". Для мене було дуже приємно грати в такому клубі як "Ураган". Клуб дуже професійний і організований. Одне тільки погано: не змогли стати чемпіонами. Для моєї кар'єри це був дуже хороший досвід, чемпіонат України сильний і допоміг мені досягти значного прогресу в грі.

- Роні, скажи, чого, на твій погляд, не вистачало "Урагану" для того, щоб знову стати чемпіоном України?
- Не знаю, але я думаю, що в чемпіонаті України велика проблема - корупція. Може, це недобре, що я так кажу. Також не можу сказати, що тільки це було проблемою. В "Урагану", незважаючи на це, був шанс стати чемпіоном. Можливо, не було везіння, може десь не догравали до кінця...

- Чи слідкуєш ти за "Ураганом"?
- Так, коли є час, то дивлюся, звичайно. А якщо не можу подивитися, тоді шукаю результати.

- Що ти можеш сказати про те, що "Ураган" зараз значно омолодив свій склад?
- Я думаю, що це було бажання президента клубу, просто так вийшло через ситуацію в країні, через кризу, війну з Росією. Але я думаю, що молоді футзалісти з часом будуть прогресувати. У них буде більше досвіду, час все покаже. Але хотілося б, звичайно, щоб "Ураган" згодом повернув тих, з ким я грав.

- Тобто, ти вважаєш, що "Ураган" найближчим часом зможе повернути собі лідируючі позиції вже з цими молодими гравцями?
- Найближчим часом - не думаю, оскільки на це потрібен час і треба багато працювати.

- Скажи, ти з кимось з "Урагану" зараз підтримуєш стосунки?
- Так, іноді спілкуюся з Петром Шотурмой, Тарасом Королишиним, Кирилом Ципуном, Андрієм Сімкою і Сергієм Гупаленком.

- У Сімки нещодавно був ювілей - 300-й матч у складі "Урагану"...
- Так, я знаю. Приємно, що в тій ситуації, коли багато гравців пішли, Андрій залишився вірний клубу.

- Якби зараз "Спортінг" зіграв з "Ураганом" - що б ти відчував, виходячи на гру?
- Думаю, почував би себе дивно. Як професіонал, звичайно, буду грати на максимумі за команду, чиї кольори зараз захищаю. Але "Ураган" завжди буду поважати.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: