Ростислав Бейщак: "Мета ліги дворового футболу – залучити максимальну кількість дітей"

01 травня 09:32
Переглядів: 623
Бейщак

Львівська ліга дворового футболу «Футбол у кожен двір» стартувала у середині березня.  Матчі відбуваються щосуботи. У травні команда-переможець візьме участь у фіналі змагань, який проходитиме у Києві. Організатором змагань є громадська організація «Твій вибір життя».

Про проведення турніру, його ідею, спонсорів і результати ми поспілкувались із керівником організації Ростиславом Бейщаком.

- Розкажіть спершу про себе. Хто Ви? Для чого вирішили створити ГО? І яка мета Вашої організації?

- Колись мав досвід волонтерської діяльності у різних громадських організаціях і фондах. Тому зацікавила робота в соціальній сфері і громадській діяльності. В один момент прийшов час, що я з колегою, Ігорем Самотійом, та однодумцями вирішили заснувати власну громадську організацію, яка б працювала з молоддю.

Метою нашої діяльності є популяризація здорового способу життя, профілактика алкоголізму, наркоманії, ігроманії. Оскільки такі питання треба вирішувати в першу чергу на рівні громадськості.

- Як виникла ідея проведення Львівської ліги дворового футболу «Футбол у кожен двір»?

- Ідея і наша і запозичена. Іронія долі, коли думав над чимось схожим, мав уяву як би це мало бути, в цей момент на мене вийшли хлопці з Дніпропетровська і Києва які вже цим займались. Ми обмінялися думками. В Києві хлопці вже мають 5-річний досвід в Дніпропетровську трирічний. Також у Вінниці хочуть започаткувати такий турнір. З цього і вийшла Львівська ліга, а в Києві вже є федерація. Ми розуміємо що це соціальний проект і залучали всі верстви населенні: дітей, підлітків, дорослих, всіх хто хоче щось робити і міняти. Головна мете це самоорганізація дітей і підлітків. Ми пусковий механізм, показуємо їм можливість, а в подальшому вони повинні брати ініціативу на себе.

- Скільки людей починало цей проект?

- Над проектом починало працювати двоє людей - я та Ігор. Але зараз долучились ще хлопці, які готові «волонтери» а в подальшому ставати повноцінними членами організації.

- Чи вдалось залучити спонсорів і владу до проведення турніру?

- В першу чергу хочу подякувати департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації. З ними співпрацюємо в напрямку інтелектуального розвитку.  Знання - це хороша зброя. Книги, які нам надали ми подаруємо нашим учасникам.

Офіційних спонсорів, які виділяли б нам кошти немає. А так звертаємось до розважальних комплексів, Аквапарку, Кінопалацу. Шукаємо спортивних партнерів, які могли б одягати наших учасників. Надавати м’ячі, маніжки.

- Який формат турніру? Слово Ліга, в назві, передбачає, що це чемпіонат, який триватиме кілька місяців.

- Ми мріяли і це так наразі виходить провести повноцінний чемпіонат. Ми не хотіли щоб був одноденний турнір, щоб команди зібрались, зіграли і розійшлись. Ми зробили повноцінний сезон, який триватиме три місяці. Зараз, так званий літній сезон, який триватиме до кінця травня.

В лізі бере участь 65 команд, а це майже 600 учасників. Є три вікові категорії: 12-14 років, 15-17 років і 18+.  В заявці команди повинно бути 8 гравців з яких в полі грають 5 (воротар і 4 польові гравці). Правда в Києві більші розміри поля і в них одночасно на майданчику грають більше гравців. 

Граємо раз в тиждень, щоб була інтрига. Раз побігати і визначити переможеця не дуже цікаво. А так всі слідкують один за одним, цікавляться іншими матчами, є інтрига.

В нас є судді але наразі не професійні. Суджу я з колегами та хлопцями, які зголосились допомогти. Команди нам  довіряють. На фінал плануємо запросити професійних суддів.

Зараз завершився груповий турнір. Залишилось 24 команди в трьох категоріях. Саме вони в суботу, 2 травня, зіграють у чвертьфінальних матчах.

23 травня у нас відбудеться фінал у Львові, а 30 травня, якщо нічого не поміняється, відбудеться всеукраїнський фінал у Києві.  

- Які вимоги до команд учасниць?

- Основна вимога - це задіяти максимально не задіяних хлопців, які просто бігають в дворі, методом самоорганізації. Вони самі повинні організуватися, придумати логотип. Капітани, які лідери, повинні були зібрати відповідні документи. Ми хотіли б щоб подавались діти, які мають бажання грати у футбол, вести здоровий спосіб життя. Наразі в нас це виходить.

Команди повинні складатись з гравців, які не є чи не були гравцями ДЮСШ і професійних та аматорських команд. Проте, ми допускали, щоб в заявці було 1-2 хлопці, що навчаються в спортивних школах. Допускали тому, що саме вони є найактивнішими і проявляють ініціативу, є капітанами команд і організовують їх.  

- Де відбуваються змагання?

- Змагання відбуваються на майданчиках м. Львова зі штучним покриттям. Це кілька адрес: вул. Симоненка, 85 (на базі школи), там грають наймолодші. Також ігри відбуваються на вул. Тернопільській, Конюшина та Творчій.

- Майданчики Вам надають безкоштовно чи потрібно платити?

- Вдячні місцевій владі, а саме управлінню молоді, сім’ї та спорту ЛМР, яке посприяло нам і надало їх безкоштовно.

- Цікаві назви у команд є?

- Дуже багато креативної молоді. Уява у всіх розвинена. Мені дуже сподобалась команда «Єдність», дуже патріотична назва, враховуючи ситуацію в державі. Також цікаві назви «Налисники», «Батяри» і «Мафія». Добре, що останні зі зброю не приходили (Сміється). 

 

- Які Ваші перші враження про турнір?

- Нашою основною метою було залучити максимальну кількість дітей щоб вони мали чим зайнятись, а не сиділи в дворі курили та пили пиво. А мали альтернативу - прийти і побігати футбол. Звичайно хвилювались, що взагалі не буде команд. А коли заявилось 85 команд то були схвильовані і трохи настрашені.

- А що говорять учасники турніру про його проведення?

- Ми трошки ображені, бо багато команд не приходили в кінці групових матчів, розуміючи що не зможуть пройти далі. Ми намагались донести їм, що головне не перемога, а участь. Про це ми говоримо на зборах капітанів, які відбуваються щомісяця. На зборах обговорюємо питання, які виникають під час турніру. Також ми хочемо щоб команди активно дружили за межами турніру. Проводили спільний відпочинок, організовували табори. Привчаємо їх що турнір це не тільки футбол, а й дружба.

- Ви зі своєю командою теж берете участь в турнір, які в неї успіхи?

- Так, ми теж бігали разом з хлопцями. Треба все показувати своїм прикладом. Ми бігали але не вийшли з групи, бо програли третю вирішальну гру. Є сильніші хлопці і команди. Перемагають найкращі, а ми не претендували на це звання.

- Що очікує переможця крім поїздки в Київ та книг у подарунок?

- Ми надіємось, що нам дадуть можливість і в аквапарк сходити і можливо ще якісь призи будуть. Ми їздимо просимо, звертаємось у всі ограни і організації, які можемо. Побачимо через кілька тижнів, які будуть результати.

- Які план на майбутнє: будете виходити на обласний рівень?

- Ми готові проводити такий турнір на рівні області в районах. Мав розмову з працівниками обласного управління спорту. Вони  кажуть що розіслали по районах положення про турнір, щоб він проводився на місцевому рівні. Ми готові працювати і організовувати такий турнір та зробити фінал у Львові. 

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: