Розпочнімо квітень зі street workout!

04 квітня 18:00
Переглядів: 598
Воркаут

Надворі квітень, тож пора частіше виходити на вулицю. Пропоную весняні прогулянки перетворити на дещо більше, поєднавши приємне з корисним. Для цього і спорт підібрала вам відповідний – вуличний – стріт воркаут (street workout). Про це розповість наш герой  - 19-річний Андрій Попик.

Стріт воркаут (street Workout) перекладаємо як вуличні тренування, - знайомить нас зі своїм спортом Андрій. -  Це така собі вулична силова гімнастика. Тренуватися можна де завгодно і як завгодно – на турніках,брусах, на шведських стінках, драбинах, на землі – підійде все, що «трапиться під руки». В цьому - одна з найголовніших переваг street workout над багатьма іншими видами спорту - він відкритий для всіх і доступний для кожного. Та ми не тільки підтягуємося на турніках і відтискаємося на брусах, а й опановуємо також  багато складних силових елементів. У street workout поєдналися  спортивна гімнастика, фітнес і, деякою мірою, бодибілдинг. Займаючись цим спортом, можна  нарощувати гарні  мязи, не вживаючи при цьому жодних хімічних препаратів.

1

Андрію, серед наших читачів не тільки хлопці…  Чим дівчат може зацікавити Твій спорт, адже  їм  величезні м’язи не потрібні?

-   Чим? (задумався). Гарними хлопцями, які ним займаються (сміється). А якщо без жартів, то дівчата від того стануть тільки стрункішими, у нашому спорті неможливо перекачатись.

Тобто ти особисто знаєш дівчат, які займаються стріт воркаут?

-  Не дивуйтеся, стріт воркаут уподобали багато дівчат. Я родом із Самбора Львівської області, так із мого міста дві дівчини займаються цим спортом. Це Анастасія Пліш і Уляна Казан – їм приблизно років по17-18. І, зізнаюся вам чесно, на них приємно дивитися, адже дівчата позитивно вирізняються з-поміж інших.

2

Як саме і коли відкрив для себе такий цікавий спорт?

-  Займаюся чотири роки. Дізнався про нього з інтернету - переглядав різні відео і натрапив там на один ролик. З того часу я – фанат стріт воркаут. До того ніколи не був спортсменом і займатися почав «із нуля». Просто побачив, як живуть зараз багато моїх однолітків  - палять, п'ють, прагнуть лише розваг  і не хочуть нічого робити для свого здоров'я. Я вирішив, що таке життя не для мене. Ще й одного дня подивився на себе  в дзеркало і сказав: «я більше не хочу мати такий вигляд», адже мені було соромно навіть  футболку зняти. Почав займатися просто на вулиці - на турнику і брусах, відтискався від землі.  І зовсім скоро я з подивом побачив,як почав змінюватись не тільки фізично, а й внутрішньо.

Внутрішньо?

-  Так, мій світогляд значно змінився… Не хотілося повертатися в минуле. Я почав порівнювати прекрасне відчуття після тренувань і абсолютно протилежне йому відчуття, коли цілий день просто сидиш за комп'ютером чи робиш інші непотрібні справи. Я мотивую себе насамперед тим, що з кожним днем стаю кращим. Кращим не від когось, бо гордість - це теж погано, а кращим від самого себе, вчорашнього, в сенсі духовному, фізичному і розумовому.

3

Спортсмени не просто люблять тренуватися, а й змагатися, щоби й іншим продемонструвати свої вміння. Чи є у стріт воркауті змагання?

-  В Самборі не проводять змагань, але загалом по Україні їх організовують. Я брав участь у багатьох змаганнях, зокрема й у чемпіонаті України зі стріт воркаут у Києві. Наприкінці 2015 року були змагання й у Львові, які відбувалися у вигляді батлів, тобто поєдинків сам на сам.

Цікаво! А який вигляд мали ці батли?

-  Відповідно до жеребкування, визначали пари учасників, які змагалися у чотирьох раундах. Кожен із двійки мав по хвилині в одному раунді, щоби продемонструвати свою майстерність. Потім судді обирали того, хто, на їхню думку, краще виступив, і він проходив у наступний етап змагань. Там він змагався вже з іншим учасником за тієж ж схемою – чотири раунди по хвилині у кожному. І так тривало, аж поки не лишалося чотири учасники (тобто дві пари), які сходились у півфіналі, а переможці півфінальних суточок розігрували звання кращого стрітворкаутера у фіналі. Було дуже класно! Словами не опишеш, це треба бачити!

4

А ти можеш похвалитися нагородами з подібних змагань?

-  У львівських батлах я, на жаль, не виборов жодного місця, бо приїхало дуже багато сильних учасників із цілої України. А взагалі я здобував перші, другі і треті місця. У нас не тільки у батлах змагаються, можна виступати у багатьох вправах, наприклад:

-  відтискання на брусах з додатковою вагою+48 кг,

- підтягуванні на турнику з додатковою вагою+32 кг,

- утримання на час переднього вису, горизонту, прапорця (елементи або вправи силової гімнастики)

- є показові поодинокі виступи, коли учасникові дають 3-4 хв. і він демонструє свої вміння, а судді оцінюють, хто найкраще виступить: кількість силових вправ, якість кожного елементу, ще й артистизм спортсмена.

5

прапорець

- За чотири роки занять чи всі елементи (вправи) силової гімнастики навчився виконувати?

- Ще ні. Але вже опанував такі силові елементи як:

- горизонт;

- передній вис на турніку 30секунд;

-  прапорець;

- Dragon Flag;

- виходи силою на дві руки на брусах (до речі, таких виходів можу зробити 23 рази, а офіційний рекорд світу – 21 раз, України -20),

- підтягування на 1 руці,

- вихід принца,

- друкарська машинка

-  дуже полюбляю Workout Style - це такі собі танці на турніку;

- імпосибл на брусах.

6

передній вис

- Упевнена, що деякі наші читачі після знайомства зі стріт воркаут поповнять ряди його прихильників. Із чого порадиш починати?

-  З підтягувань на турніку, відтискань від землі, а згодом і на брусах, і поступово пробувати виконувати деякі силові елементи – підтягування на одній руці, виходи силою на дві руки, прапорець. Одразу, звичайно, не вдасться - треба спочатку робити базові вправи. Але головне – вірити в себе. Я особисто років п’ять тому нізащо б не повірив, що зможу робити те, що вмію зараз.

А як сьогодні відбуваються Твої тренування?

-  Переважно займаюсь на вулиці  - на турниках і брусах, лише взимку більше  в залі. Тренуюсь 5 разів на тиждень по 2 години, інколи і  довше. Щодня у мене інша програма: в понеділок, наприклад, треную різні силові елементи, у вівторок пробіжка, вправи на розтяжку і силу ніг, у середу знову треную силові елементи, а в четвер і п'ятницю виконую вже базові вправи  - підтягування,відтискання тощо.

7

підпис Dragon Flag

АНДРІЙ ПОПИК

Народився 23.03.1997 у м.Самборі (Львівська обл.)

Переможець та призер чемпіонатів зі стріт воркаут.

Студент ІІІ курсу Політехнічного ліцею.

Майбутній фах - електромонтер із ремонту та обслуговування електроустаткування.

Хобі: фотографування,плавання, їзда на велосипеді, шашки.

Життєве кредо: ЗАВЖДИ ДОСЯГАТИ СВОГО!

Найкраще досягнення в спорті: щодня ставати кращим, ніж ти був учора.

За матеріалами журналу для підлітків "100 талантів"

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: