Рукопаш гопак презентували у Австралії

03 лютого 11:40
Переглядів: 248
Default Image

Якщо в Україні нині вирує справжня зима, в Австралії - спекотне літо. Саме в цей літній період на цьому екзотичному континенті пощастило побувати двом представникам львівського державного університету фізичної культури Миколі Величковичу та Григорію Унгуряну, котрі в складі вітчизняної делегації упродовж місяця презентували український вид одноборства рукопаш гопак у Австралії.

- Австралійське відділення федерації українського рукопашу гопак, яке працює понад півтора року, запросило делегацію від України для проведення на теренах Австралії циклу презентацій, показових виступів, демонстраційних тренувань для пропаганди рукопашу гопак на цьому континенті, для ознайомлення української громади Австралії з цим видом українського національного одноборства, для залучення тамтешньої української молоді до українських традицій, - розповідає президент федерації українського рукопашу гопак Микола ВЕЛИЧКОВИЧ. - З цією метою наша невеличка делегація у кількості чотирьох осіб (президент федерації і наш співрозмовник Микола Величкович, віце-президент Валерій Чеботар, Григорій Унгурян, Любомир Матійців) й вирушила до далекої Австралії.

- Яка програма вашого перебування на зеленому континенті?
- Програму нашого перебування, наших виступів ми затверджували заздалегідь, за декілька місяців до  виїзду. Це було необхідно, оскільки нас очікував дуже насичений графік, який, окрім виступів, включав надзвичайно багато спілкування із тамтешньою громадою та знайомство із країною Австралією. Повірте, ми відкрили для себе новий світ.

- Водночас, ви своїми запальними виступами також вразили глядачів?
– Звичайно, бо наші виступи були цікавими, динамічними й експресивними. Також варто зазначити, що разом з нами виступали й представники австралійського осередку української федерації рукопашу гопак Марко Ткачук, його сини Олександр і Данило, котрі водночас були й перекладачами під час спілкувань. Мушу сказати, що і нам, і нашим колегам з Австралії було цікаво разом виступати й презентувати рукопаш гопак на цьому зеленому континенті. А тривале спілкування із тамтешньою громадою, людьми різного покоління (від 8 до 50 років), дозволяли жителям Австралії пізнати Україну, її звичаї й традиції. Неозброєним оком можна було помітити, як змінювалися їхні враження – від початкового здивування до зацікавлення й захоплення.

– Попрошу трошки детальніше зупинитися на показових виступах...
–    Під час наших показових виступів ми намагалися продемонструвати максимум, що є в рукопаші гопак. Це - техніка сольних виступів, парних, без зброї, з козацькою зброєю. Це - сила духу людей, котрі займаються цим видом. Навіть у суспільстві, де діють закони, відчуття захисту відчуваєш на кожному кроці, формування духу є визначальним. Це ми намагалися довести своїми майстер-класами. Зокрема, під час показових виступів ми вводили такі елементи, як демонстрація можливостей людського організму в екстремальних умовах (скажімо, ходіння по склі). А розбивання гранітного каменю на людському тілі взагалі для багатьох глядачів було за межею реальності. Та ми довели протилежне, що завдяки силі волі та духу людина здатна на все.
Результатом наших виступів є не лише поширення інформації й показ рукопашу гопак, а й відкриття нового відділення рукопашу гопак у Сіднеї. На черзі - створення австралійської федерації рукопашу гопак.

– Чи маєте наміри запросити представників Австралії до України?
– Без сумніву, і про це йшла мова під час нашого перебування у Австралії. Ми їм розповіли, що у Львівському державному університеті фізичної культури є спеціалізація рукопашу гопак, де готують фахівців із цього виду національного одноборства. Тому їхніх тренерів ми запросили до нашого університету для підвищення своєї кваліфікації. Вели перемовини із тамтешніми фондами, які б змогли профінансувати переїзд та перебування в Україні представників австралійського осередку рукопашу гопак. Плануємо також на базі ЛДУФК провести літні курси-семінари.

– На завершення, поділіться враженнями від місячного перебування в Австралії...
– Якщо сказати коротко, це - інший світ, інша природа і т.д. Насамперед, дуже комфортний клімат, що дозволило нам доволі легко пройти процес адаптації. Знайомство із флорою та фауною відбувалося зранку, коли ми прокидалися від незвичних звуків пташок, криків папуг, які літають зграями. Білі, рожеві, чорні какаду також вільно літають у природі. А кенгуру вільно гуляли у літніх таборах поміж наші намети, а на дорозі доводилося зупиняти авто, аби не вдарити кенгуру й не пошкодити авто. Вразила велика океанська дорога протяжністю 150 кілометрів уздовж південного узбережжя Австралії, яку видовбували в скелях. Таких доріг є лише декілька у світі. Загалом, об'їздили різні місця австралійського континенту і всюди помітили якісь свої особливості.
На завершення, хотів би ще раз подякувати Марку Ткачуку за теплий і гостинний прийом нашої делегації у Австралії. Водночас, він і ще один інструктор отримали сертифікати від української федерації рукопашу гопак. Також посприяли нашій поїздці до Австралії тамтешні фонди, Львівський державний університет фізичної культури та спортивний клуб, представники фірми "Лотто" в Україні, які екіпірували українську делегацію в однострої.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: