Руслан Мостовий: ФК "Рух" може грати у Прем'єр-Лізі!

07 грудня 12:30
Переглядів: 359
Руслан Мостовий

За два тури до завершення осінньої частини чемпіонату на тренерському містку «Руху» відбулися зміни. Багаторічного наставника Романа Гданського змінив Руслан Мостовий. Своїх найбільших успіхів як гравець Мостовий досяг за кордоном. Про неймовірну цікаву та насичену кар’єру оборонця, який захищав кольори понад десятка клубів,  розкажемо у другій частині інтерв’ю. Розпочали розмову з головним тренером з актуальних для нашого клубу питань.

- Руслане Івановичу, наскільки несподіваною стала для Вас пропозиція очолити винниківський «Рух»?

- Сказати «несподівана» - нічого не сказати. Це було як грім серед ясного неба. Якщо відверто, то я був готовим до якогось серйозного виклику. У мене не склалося з чернівецькою «Буковиною» через причини, про які зараз не хочу згадувати. Що буде далі покаже час. Головне, я готовий до цієї роботи.

- Як довго Ви  обмірковували пропозицію президента клубу?

Рівно одну секунду. Розумію, з мого боку це, можливо, не толерантно по відношенню до попереднього тренера. Але добре знаю президента Григорія Петровича, який порядно ставиться до людей. Тож, гадаю, образ не повинно бути.

- Ви відвідали усі домашні матчі «Руху». Яке Ваше враження про гру та можливості цієї команди?  

- Це кваліфікований колектив, що грає у пристойний футбол, розуміє його. Мені здається, перша серйозна прогалина - це те, що команда стала невмотивованою, десь гравці для себе опустили планку. Коли футболіст виходить на поле, то повинен викладатися на всі сто відсотків. Тут я цього не побачив. Чому так відбувається з професіоналами? Гадаю, це психологічний фактор. Треба сідати і говорити з кожним окремо. Ця команда може грати навіть у Прем’єр-Лізі, адже має доволі високий потенціал. І байдуже, що нам натякають на вікових виконавців та необхідність підсилення. Так, нові сили потрібні завжди. Це стосується і «Динамо», і «Шахтаря», і, звісно, нас. Мають бути молоді футболісти пристойного рівня, але для цього їм потрібно надавати можливість проявити себе на полі. Проте з іншого боку, нам потрібен результат, а його можуть забезпечити досвідчені гравці. Хоча у наш колектив вже можна залучати молодь, адже зараз вона кваліфікована і переважно має за плечима хорошу школу.       

- Вам імпонує гра «Руху» ?

- Малюнок гри подобається, я дещо змінив би в тактичному плані. Хоча сам і захисник, проте прихильник атакувального футболу. Якщо забиваєш на один м’яч більше, то перемагаєш.

- Філософія наставника донецького «Шахтаря» відрізняється від Вашої. Коли Паулу Фонсека очолив «гірників», то сказав, що важливо відіграти у захисті на нуль. Тобто будівництво командної гри починалося з надійної оборони?

- «Шахтар» не змінив кардинально малюнок гри, але дії у захисті - це посібник для молодих тренерів. Дивіться, наскільки добре сідає опорник в лінію до двох центральних захисників. Тож пробити таку оборону значно важче. Вважаю, у цьому аспекті у Фонсеки потрібно вчитися. Але «гірники» з нашим рівнем чемпіонату все таки більше демонструють атакувальний футбол.

- Ви вже щось встигли змінити за той короткий період часу?

- Особливо нічого ще не змінили. Єдине - з Олександром Михайловичем трохи вектори змістили у тренувальному процесі, ну і у психологічному плані. Можливо, на початку зборів будемо у цьому напрямку щось змінювати.

- У 20-му турі Ви дебютували на тренерському містку «Руху». Поєдинок з «Балканами» завершився виїзною нічиєю. З огляду на чисельну перевагу суперника, Ви задоволені грою та результатом?

  - До двадцятої хвилини ми мали дві можливості забити. Ситуація на футбольному полі змінюється щосекунди. Все, що можливо передбачити у цій грі, ми передбачили. А от до вилучення виявились неготовими. Мене потішило, що команда у цій ситуації не зламалася, атакувала і навіть у меншості змогла зрівняти рахунок. Також вразила дисципліна на полі, яка була на належному рівні.

- Зараз у команди заслужена відпусткаПісля Різдвяних свят розпочнеться підготовка до весняної частини чемпіонату. Якою вона буде під Вашою орудою? Чи побачимо кадрові зміни в команді?

- Аби відповісти на ці питання, спочатку має відбутися зустріч з президентом клубу. Григорій Петрович зараз за кордоном. Сподіваюсь, по поверненні ми обговоримо усе та визначимося. Вже зараз мене тішить, що клуб уклав контракт з Іваном Білим. Нам потрібно підсилювати деякі позиції, аби команда стрепенулася. Хоча мене влаштовує рівень наявних футболістів. До літа, мабуть, кардинальних змін не буде.

- Вже після завершення останнього матчу цьогоріч Ви провели тестування. Для чого?

- Є етапи, мікроцикли, і ми маємо це усвідомлювати. Є показники фізичні, і нам необхідно знати можливості гравців. Це стандартні дані, від яких потрібно відштовхуватися. Звісно, поглиблені тестування очікують вже під час самої підготовки до сезону.

   - Хто допомагатиме Вам у тренерському штабі?

- На сьогоднішній день залишається Олександр Іванов. І для мене велика честь працювати поруч з таким знаним фахівцем. Звісно, хочеться тренера з фізичної підготовки, тренера воротарів, бо то окрема каста. Недарма кажуть, що голкіпер – це половина команди. Але всі ці питання будуть вирішуватися після зустрічі з Григорієм Петровичем. У тактичному плані Олександр Іванов - чудовий спеціаліст. Із задоволенням з ним спілкуюся, він багато на що мені розкриває очі.  

- «Рух» доволі впевнено провів осінню частину чемпіонату, має солідний запас перед найближчими переслідувачами. Тобто команда впевнено рухається до підвищення у класі. Ви вже зараз готуватимете гравців з думкою про Першу лігу, щоб там бути конкурентоспроможними?

- Президент поставив чітке завдання - перемогти у Другій лізі. І це означатиме вихід у Першу. Якщо є така мета, то й погляди у той бік. Наші футболісти за своїм рівнем не повинні зациклюватися на Другій лізі.

 - Ви з підопічними швидко знайшли спільну мову?

  - А цього і не потрібно було. Із більшістю я ще грав у футбол.  Тепер в якості тренера поспілкувався з ними буквально десять хвилин. Озвучили своє бачення тренувального та теоретичного процесів. Я готовий зі свого боку їм допомагати у будь-якому плані.

- До переходу у «Рух» Ви працювали у школі ФК «Львів». Ви будете відкривати нові таланти?

- Звичайно. Вважаю, що молоді потрібно довіряти. На Львівщині вистачає перспективних футболістів, у нас добре працюють школи «Львова» та «Карпат». Тож поява юних гравців у Винниках це лише питання часу. 

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: