Сенсаційне відкриття у історії львівського футболу

19 червня 15:13
Переглядів: 1901
Історія

Фахівців, а ще більше істориків, у футболі не бракує. За попередні роки тисячі людей «провітрили» тони періодики у бібліотеках та архівних документів і приватних збірок. Але досі ніхто не подав інформації, що відомі польські футболісти Казімєж Ґурскі, Юзеф (Йосиф) Русин, Мєчислав Салік, Ганін Лєон Генрик, Стефан Сумара, Станіслав Шмидт копали м’яча за українські команди.

Нещодавно група дослідників історії львівського футболу - Василь Каспаревич, Тарас Пуньків і Олександр Паук встановила, що восени 1941 року ці знамениті для польського футболу майстри шкіряного м’яча представляли кольори львівського українського робітничого клубу «Ґарбарня». А Станіслав Шмидт і Стефан Тадеуш Сумара, вихованці Pogoń (Львів), виступали у червоно-чорних барвах Спортового Товариства «Україна».

Ця дрібна історична правда затерла чергову білу пляму з подій львівської спортивної минувшини. Однак на нашому шляху ще сотні імен, прізвищ і дат до встановлення чи до спростування.

Як показує практика навіть найсильніші не спроможні охопити усі інформаційні джерела. Однак мозольна робота ентузіастів спроможна на подібні сенсаційні відкриття.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: